لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استراتژی های مالیاقتصادیتامین منابع مالیمدیریت مالی

کاهش هزینه های کسب و کار

کاهش هزینه های کسب و کار
57بازدید

کاهش هزینه های کسب و کار

در دوران رکود کسب و کار و کاهش درآمد های بسیاری از کسب و کار ها به دنبال کاهش هزینه ها از طریق اخراج کارمندان و کاهش نیروی کار می روند. اتفاقی که باعث می شود کارمندان از نبود امنیت شغلی در هراس باشند و فضای بی اعتمادی در میان کارکنان تان ایجاد شود. علاوه بر این از دست دادن کارمندان قدیمی و ارزشمند به خاطر کمبود درآمد مقطعی و موقت ضرر های زیادی برای سازمان به همراه دارد. اما قبل از اخراج کردن کارکنان خود به این فکر کنید که با چه کارهایی می توانید در راستای کاهش هزینه ها اقدام کنید.

۸ راهکار برای کاهش هزینه ها :

هزینه های مربوط به تکنولوژی

گاهی با توجه به شرایط بازار و خروج شرکت از بحران و یا توسعه کاری، شرکت نیاز می داند که تکنولوژی جدیدی را به سازمان اضافه نماید. این کار بسیار هزینه بر خواهد بود. بهتر است به جای خرید تکنولوژی در ابتدا آن را به صورت استیجاره ای در اختیار بگیریم زمانی که شرکت به سود دهی رسید و تولید آن محصول برای شرکت توجیه داشت اقدام به خرید آن نماییم. با این کار در صورت عدم تامین خواسته های ما سرمایه زیادی را از دست نداده باشیم.

از یک دفتر کوچکتر استفاده کنید

هزینه اجاره و خرید ساختمان برای کسب و کارها به ویژه آنهایی که در شهر های گران مستقر هستند هزینه ای قابل توجه است. اگر فضایی که در اختیار دارید از میزان نیاز شما بیشتر است می توانید با از دو ترفند زیر بهره ببرید: به یک دفتر کوچکتر با قیمت و هزینه کمتر نقل مکان کنید یا بخشی از دفتر خود را به یک شرکت کوچکتر اجاره بدهید. علاوه بر کاهش هزینه ها ممکن است این همسایگی و همکاری برای شما منافع دیگری نیز داشته باشد. اینکه دفتر خود را با کسی به شراکت بگذارید شاید ناخوش آیند باشد اما می تواند در کاهش هزینه ها به شما کمک شایان توجهی نماید.

کنترل هزینه های جاری

اولین راهکار در مدیریت کاهش هزینه نسبت به هزینه های روزمره شرکت بی توجه نباشد. کلیه فاکتور ها را نزد خود نگه دارید و دلایل خرید کالا ها را یادداشت نمایید. طی یک دوره کاری ماهانه یا هفته ای همه هزینه های انجام شده را بررسی نمایید و اولویت بندی کنید و هزینه های اضافی را حذف کنید.

مدیریت هزینه تامین منابع

بهتر است در پایان هر سال هزینه هایی که در رابطه با تامین منابع انجام داده ایم را مورد بازبینی قرار دهیم، لیستی از تامین کنندگان خود تهیه کرده و آنها را اولویت بندی کنیم، شاید بهتر باشد اگر برخی از منابع خود را از یک تامین کننده تامین کنیم گامی در جهت کاهش هزینه ها برداشته باشیم.

از کارآموز استفاده کنید

هزینه استفاده از کارآموز، دانشجویان و کارمندان پاره وقت به نسبت دیگر کارمندان کمتر است. استفاده از کارآموز علاوه بر کاهش هزینه ها باعث استفاده از نیروهای جوان، با انگیزه و مشتاق برای کار است. شما می توانید با استفاده از کارآموزان افرادی را شناسایی کنید که هم به کار شما علاقه دارند و هم در کار خود مهارت و تخصص کافی دارند.

البته اگر قصد دارید از کارآموزها بهره ببرید باید حواستان باشد که برنامه کارآموزی شما برای کارآموزان مفید و آموزنده هست، نباید کاراموزان را به کارهای سطح پایین و روتین مشغول کنید، کارهای مهم و آموزنده را به آنها بسپارید تا بتوانید از کارآموزان با استعداد و توانمند استفاده کنید.

فرصت استفاده از دانشجویان، کارکنان پاره وقت و افراد تازه کار باعث می شود در هزینه نیروی انسانی صرفه جویی کنید.

روی مشتریان وفادارتان سرمایه گذاری کنید

اگر شما خدمت و محصولی به بازار ارایه می‌کنید حتما برخی از مشتریان وفادار خود را هم دارید که می‌توانید از آن بهره ببرید. طبق گزارش بازاریابی بین بخشی ای‌کانسالتنسی- رسپانسیس، ۷۰ درصد از شرکت‌ها گفته‌اند حفظ یک مشتری کنونی کم‌هزینه‌تر از جذب مشتری جدید است. پس روی خدمات بیشتر به مشتریان فعلی تمرکز کنید و پولتان را برای جذب مشتری جدید دور نریزید.

از پرسنل در بخش‌های مختلف کمک بگیرید

اگر پرسنل حسابداری یا پرسنلی از سایر بخش‌ها دارید که می‌توانند به کسب و کار دیگری کمک کنند، می‌توانید با شرکت‌های شبکه ارتباطی‌تان تماس بگیرید و خدمات‌تان را عرضه کنید. یا در عوض، ببینید که شرکت‌هایی هستند که به شما خدمت عرضه کنند. شرکت‌های بزرگ اغلب فعالیت‌هایی مثل حسابداری یا … را برون‌سپاری می‌کنند.

درواقع به جای افزایش تعداد کارمندان، می‌توانید شرکتی بیابید که خدمتی را که نیاز دارید تأمین کند تا آن خدمت را از شما بخرد. این خدمات می‌تواند پشتیبانی از خدمات مشتری، حسابداری و دفترداری، تیم‌های فروش، یا بازاریابی از راه دور باشد.

تعدادی از کارکنان را به پرسنل دورکار تبدیل کنید

نیازی نیست نیمی از کارکنان را اخراج کنید. اگر امکانش را دارید کافی است به آنها اجازه‌ی دورکاری بدهید. هم کارهایتان از منزل توسط آنان انجام می‌شود. هم برخی هزینه‌های جاری دفتر و بیمه و مالیات برای شما کم می‌شود و هم می‌توانید به خاطر این امکانی که به آنان داده‌اید حقوق کمتری پرداخت کنید و آنها به یک شغل دیگر هم روی بیاورند و درآمد خود را افزایش دهند.

 

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

 

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486