لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

اقتصادیکسب و کارمدیریت عملکرد

مدیریت کسب و کار در زمان بحران

همیشه در زمان‌ بحران اقتصادی در سراسر جهان کسب و کارها تحت تاثیر قرار می‌گیرند
54بازدید

مدیریت کسب و کار در زمان بحران

( مدیریت کسب و کار در زمان بحران ) همیشه در زمان‌ بحران اقتصادی در سراسر جهان کسب و کارها تحت تاثیر قرار می‌گیرند و نه تنها رشدشان متوقف شده، بلکه با نوسان و افت شدیدی روبرو می‌شوند یا حتی حیات خود را در معرض فروپاشی می‌بینند.

همۀ ما شرکت‌های بزرگی را که نامشان سال‌ها در صدر صنایع می‌درخشیدند به یاد داریم که چطور در جریان گرداب بحران اقتصادی فراگیر، گرفتار شده و نام و اعتبارشان به تاریخ پیوسته است. بحران اقتصادی معمولاً اثرات پیوسته بر تمام صنایع دارد و از کسب و کارهای کوچک و متوسط گرفته تا غول‌های صنایع؛ همه را با مشکل مواجه می‌سازد. در زمان بحران اقتصادی، نمی‌توان گفت هیچ صنعتی در امان خواهد ماند اما با برنامه‌ریزی منسجم و آمادگی مناسب، نه تنها می‌توان از آسیب‌های احتمالی پیش‌گیری کرد، بلکه می‌توان رشد کسب و کار در زمان بحران اقتصادی را نیز پیش‌بینی نمود.

ترمیم یا تغییر روند تولید

با بازبینی رویه های تولید، می توانید نقاط ضعف را شناسایی نموده و نسبت به تولید محصولات با کیفیت، در زمان کوتاه تری اقدام نمایید. با این استراتژی، هزینه های پشتیبانی کاهش یافته و در زمان کمتری می توانید هزینه های بیشتری را کاهش دهید. اما به یاد داشته باشید هیچ گاه نسبت به کاهش کیفیت برای دستیابی به هزینه کمتر اقدام نکنید. این به مراتب مشکلات بیشتری را پدید می آورد.

کاهش هزینه های جاری

مصرف برق، ملزومات کمتر و حتی استفاده کمتر از کولر در ساعاتی از روز که هوا خوب است و هم چنین کاهش هزینه های ایاب وذهاب، برگزاری سمينار و جشن های پرخرج و… می تواند در صرفه جویی قسمت عمده ای از هزينه ها نقش داشته باشند.

برخی از فعالیت‌های شرکت را برون‌سپاری کنید

یکی از کارهایی که به رشد کسب و کار در زمان بحران اقتصادی کمک خواهد کرد، برون‌سپاری برخی از امور است. در بیشتر کسب و کارها، خود مجموعه‌ فعالیت‌هایی مانند مسئولیت ارسال و تحویل کالاها، یا کارهای مالیاتی و حسابرسی را بر عهده نمی‌گیرد. پس با این وجود، هم اکنون هم بسیاری از کارهای هر مجموعه برون‌سپاری می‌شود.

همانطور که گفتیم در زمان بحران اقتصادی، تبدیل هزینه‌های ثابت به هزینه‌های متغیر بسیار راهگشا خواهد بود و رمز این کار برون‌سپاری انواع و اقسام پروژه‌ها است. شاید باورتان نشود اما از بخش‌های منابع انسانی، دپارتمان مالی، تولید، حمل و نقل تا حتی بخش‌های اجرائی سازمان را می‌توان برون‌سپاری کرد.

تولید متمرکز یا توزیع شده

شاید بتوانید با یافتن شرکاء حقیقی یا حقوقی، بخشی از فرآیند تولید را به آنها بسپارید تا با صرف هزینه کمتری نسبت به تولید اقدام کنند. همیشه در بازار، شرکت های کوچک و با انگیزه ای وجود دارند که می توان بخشی از تولید را به ایشان سپرده و درآمد حاصله را به اشتراک گذاشت. حتی با این شرایط نیز، برنده خواهید بود، چرا که با هزینه کمتر، درآمدي کسب نموده اید.

برای رشد کسب و کار در زمان بحران اقتصادی برنامه ریزی کنید

همیشه باید آمادگی ادامه بحران اقتصادی تا سال‌های متمادی را داشته باشید و برای آن برنامه مدون، دقیق و مشخصی طراحی کنید. هیچ‌وقت نباید به این امید باشید که بحران اقتصادی به زودی تمام می‌شود و اوضاع بهبود می‌یابد.

بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که اوضاع ممکن است هر لحظه بدتر شود. بنابراین همیشه باید برای شرایط بدتر از وضع موجود آماده باشید. علاوه بر این از همان روز اول، استراتژی و برنامه معینی برای عبور از دوره بحران و رشد کسب و کار در زمان بحران اقتصادی تعریف کنید.

از نظر کارشناسان کمک بگیرید

برای تداوم رشد کسب و کار در زمان بحران اقتصادی، در قراردادهای خود با مشتریان و تامین‌کنندگان مواد اولیه، باید از نظر کارشناسان بهره ببرید. برای مثال زمانی که قیمت کالاهایتان در بازار رو به افزایش است، با مشتریان خود قراردادهای بلند مدت امضا کنید تا در مواقعی که بحران اقتصادی بازار را تحت الشعاع قرار می‌دهد و میزان تقاضا کاهش می‌یابد، کاهش قیمت‌ها باعث کاهش درآمد و نقدینگی‌تان نشود؛ یا در قراردادهای تامین کالا و مواد اولیه زمان، قیمت و مدت قرارداد هوشمندانه تنظیم شود تا مواد اولیه به بهترین شکل و قیمت در دسترس باشند تا خدشه‌ای در ارائه کالا یا خدمت به مشتریان وارد نشود.

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486