دیجیتال مارکتینگسئو

تحلیل وب سایت رقبا

تحلیل وب سایت رقبا
201بازدید

چرا تجزیه‌ و تحلیل رقابتی مهم است؟

( تحلیل وب سایت رقبا ) تجزیه‌وتحلیل رقابتی سئو بسیار مهم است، زیرا اطلاعاتی در مورد اینکه کدام تاکتیک‌ها در صنعت ما کارایی بهتری دارند به ما می‌دهد و همچنین به ما می‌گوید که برای بهبود رتبه کلمات کلیدی خود چه‌کارهایی را باید انجام دهیم. بینش‌های حاصل از این تجزیه‌وتحلیل به ما کمک می‌کند تا درک کنیم که کدام وظایف ما باید اولویت‌بندی شوند و کمپین‌هایمان را چگونه شکل دهیم. با دیدن اینکه رقبای ما در کدام بخش‌ها قوی‌ترین و ضعیف‌ترین هستند، می‌توانیم درجه سختی رقابت و مقدار منابع موردنیاز برای از گود خارج کردن آن‌ها را مشخص کنیم.

امروزه به دلیل گسترش کسب و کارهای اینترنتی رقابت در فضای مجازی فراوان به چشم می‌خورد. به همین دلیل برای حضور قوی در اینترنت و پیشی گرفتن از سایت‌های هم راستای فعالیت خود، نیاز است با چگونگی رفتار و فعالیت آنها آشنا شوید. بنابراین آنالیز رقبای سایت به یکی از نیازهای ضروری برای ثبات حضور در اینترنت تبدیل شده است. آنالیز کردن رقبا یعنی شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها که موجب شناسایی موقعیت‌ها، فرصت‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌های رقیبان خواهد شد که می‌توان از این دستاوردهای کلیدی در جهت رشد و بهبود فعالیت خود استفاده نمود.

آموزش تحلیل رقبا در سئو

برای اینکه بتوانید وب سایت های خود را بخوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید نیاز دارید که یک سری اطلاعاتی درباره اینکه چه مواردی می تواند در آموزش تحلیل رقبا در سئو به شما کمک کند را بخوبی فرا گرفته باشید.

مهم  ترین مواردی که در آموزش تحلیل رقبا در سئو باید به آن ها توجه داشته باشید به شرح زیر می باشد.

  1. شناسایی رقبای سئو
  2. ارزیابی سختی کلمات کلیدی
  3. استفاده از کلمات و عبارات کلیدی جدید
  4. تحلیل سئو داخلی سایت
  5. ارزیابی ux سایت

شناخت وب‌سایت‌های برتر در حوزه‌ی کاری

ابتدا شما نیازمند شناسایی رقبا هستید. برای این منظور می‌توانید از سایت الکسا کمک بگیرید. ابتدا وارد http://www.alexa.com/siteinfo شوید، سپس نام وب‌سایت خود را برای دریافت اطلاعات وارد نمایید. در این قسمت رتبه‌ی الکسای کشور و جهانی و همچنین ۵ کلمه کلیدی برتر سایتتان و ۵ سایتی که حوزه‌ی کاری یکسانی با شما دارند و رقبای شما محسوب می‌شوند و دیگر اطلاعات را مشاهده نمایید. از این طریق رقیبان خود را می‌شناسید. 

یافتن و بررسی کلمات کلیدی خود و رقبا

در این زمینه می‌توان از ابزارهایی مانند الکسا و similarweb کمک گرفت. در اینصورت می‌تواند گامی در جهت شناسایی سئو‌ی رقیب بردارید. علاوه بر این می‌توانید کلمات کلیدی پرطرفدار را که هنوز در سایت خود استفاده نکرده‌اید، بیابید. تا بتوانید از این کلمات در سایت خود بهره بگیرید. برای این منظور می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند Google Keyword Planner استفاده نمایید.

ارزیابی ux سایت

این مسئله را باید تا به حال متوجه شده باشید که برای گوگل تجربه کاربری یک سایت که همان ux می باشد چقدر اهمیت دارد. زمانیکه شما تمام موارد مربوط به بروزرسایت را انجام داده باشید اما برای تجربه کاربری وب سایت خود هیچ کاری نکرده باشید باید بگوییم که یک قدم مهم را برای کاهش و سقوط وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو برداشته اید

پیشنهاد ما در سئو ایران به شما این است، اگر وب سایت شما سرعت پایینی در مقایسه با سایت های رقیب دارد و یا اینکه بر روی تجربه کاربری سایت خود بخوبی کار نکرده اید کارهای زیر را انجام دهید.

  1. نقسه وب سایت خود را برای قابلیت کراول شدن بهینه سازی کنید
  2. سرعت صفحات سایت خود را بهینه سازی کنید و آن را در اولویت تمام کارهایتان قرار دهید
  3. مطمئن شوید که سایت شما براساس هدف جستجو در حال فعالیت می باشد

Domain Authority یا قدرت دامنه

Domain Authority یا به اختصار DA معیاری است که براساس آن قدرت یک دامنه سنجیده می‌شود و عددی بین ۰ تا ۱۰۰ را شامل می‌شود و هرچه این عدد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد قطعا سایت از اعتبار و ارزش بالاتری برخوردار خواهد بود. با استفاده از آدرس : https://moz.com/researchtools/ose/  می‌توانید از این ابزار برای مشاهده‌ی قدرت دامنه‌ی خود و رقبا استفاده کنید.

شناسایی منابع ترافیک سایت

ترافیک یکی از معیارهای اعتبار سایت است و منابع مختلفی برای جذب ترافیک در سایت وجود دارد. بازدید از سایت یکی از عوامل جذب ترافیک است. با استفاده از الکسا می‌توانید متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی سایت شما و رقبا بیشترین ترافیک را به سوی سایت جذب می‌کنند و از این طریق می‌توانید در جهت تقویت یا برطرف کردن کمبودها و ضعف منابع خود بپردازید. با استفاده از ابزار SEMrush می‌توانید به آنالیز و مقایسه‌ی ترافیک سایت خود و چند رقیب دیگر به طور همزمان بپردازید واطلاعات مناسبی به دست آورید.

بررسی سئوی سایت رقیب

بررسی سئو رقیب یکی از عوامل مهم و ضروری در فرآیند آنالیز است. برای بررسی و مقایسه‌ی سایت خود و رقیب عوامل مختلفی مانند کلمات کلیدی، بک‌لینک‌ها و نوع آنها، تعداد لینک‌های Follow و Nofollow،  انکرتکست‌های برتر، نرخ پرش و میزان ماندگاری کاربران در سایت، که می‌توانید از ابزار الکسا و SEMrush تمامی این اطلاعات را به دست آورید. علاوه بر این برای به دست آوردن چنین اطلاعاتی در سایت خود از گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیکس نیز می‌توانید کمک بگیرید.

تحلیل وب سایت رقبا

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492