دیجیتال مارکتینگسئو

۹ خطای رایج در سئو

172بازدید

 ۹ خطای رایج در سئو

۹ خطای رایج در سئو را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم تا با پرهیز از آن ها کیفیت کار و شرایط سئو و بهینه سازی سایت را بالا ببرید.

کدام خطاها بیشترین آسیب را به سئوی سایت می زنند؟! متا تگ ها؟ سرعت سایت؟ محتوای تکراری؟ همه ی این موارد! آمارها نشان می دهند که همه ی این ها می توانند آسیب های سنگینی به سایت بزنند! تمام این موارد باید به طور دقیق بررسی شوند و تصمیمات درستی برای آن ها اتخاذ شود.

 

دسترسی و فهرست بندی

تگ های کانونی
محتوای تکراری به مطالبی گفته می شود که به صورت یکسان در چند صفحه وجود داشته باشند. در این مواقع هر دو صفحه آسیب می بینند چرا که گوگل باید یکی از آن دو را نمایش دهد و همین باعث پایین آمدن میزان بازدید و رتبه ی آن ها خواهد شد. استفاده از تگ های کانونی می تواند کمک کند که این دو صفحه از یکدیگر جدا شوند و موضوع هرکدام مشخص شود.

صفحات مسدود شده با تگ Noindex
تگ Noindex به موتورهای جستجو دستور می دهد تا آن صفحه را ایندکس نکنند و در نتایج جستجو نمایش ندهند! ممکن است به هر دلیلی این تگ در صفحات شما استفاده شده باشد و فراموش کرده باشید که آن ها را بردارید. این مورد را بررسی کنید و در صورت وجود برطرف کنید.

یافت شدن Iframe در یک صفحه
این یک المان از رده خارج است که برای موتورهای جستجو از نکات منفی به حساب می آید. این المان سرعت بارگذاری سایت را پایین می آورد. از این عامل نابودگر دوری کنید!!!

حجم پایین متن
کوتاه بودن متن ها می تواند کیفیت مطالب شما را در دید موتورهای جستجو پایین بیاورد! حجم متن مطالب کوتاهتان را افزایش دهید تا تاثیر این کار بر سایتتان را ببینید.

سایر موارد مانند استفاده از فلش در ساختار و بخش های سایت و یا صفحاتی که در robots.txt پنهان شده اند! این صفحات را نیز بررسی کنید تا اشتباها صفحه ای پنهان نشده باشد!

صفحات AMP

AMP پروژه ی خوبی بود که در سال ۲۰۱۵ اجرا شد و مزایا و منافع زیادی برای سایت دارد. در این قسمت می خواهیم به خطاهای مربوط به AMP بپردازیم:

المان های از رده خارج!
این خطا زمانی اتفاق می افتد که در صفحات AMP از المان های قدیمی و از رده خارج شده استفاده کنید! همواره المان های این صفحات را بررسی کنید.

خطار در استایل CSS
به نظر می رسد که صفحات AMP با برخی از استایل های CSS مشکل دارند و موتورهای جستجو صفحاتی که این استایل ها را دارند به عنوان صفحات بد و غیر معمول می شناسند!

خطا در کدهای جاوااسکریپت
مشابه با استایل CSS

عدم استفاده از AMP!
AMPها تاثیرات مثبت زیادی دارند و عدم استفاده از آن ها حتی اگر برای شما ضرری نداشته باشد، شما را از مزایای زیادی محروم می کند!

متا تگ ها

هر کدام از ۴ مورد زیر می تواند به عنوان خطار در مورد متا تگ ها در نظر گرفته شود:

عنوان و یا توضیحات طولانی

عنوان و یا توضیحات کوتاه

عنوان و یا توضیحات تکراری

عدم استفاده از عنوان و توضیحات

احتمالا همه ی شما با اهمیت متا تگ ها در سئو و بهینه سازی سایت آشنایی دارید. در نظر داشته باشید که اشتباهات ذکر شده را در این بخش نداشته باشید!

عنوان ها (Heading)

عدم استفاده از تگ H1 در یک صفحه

استفاده از دو یا چند تگ H1 در صفحه

دقت کنید که عناوین را به درستی در زیر یکدیگر قرار دهید! ترتیب و تقدم را در قرار دادن تگ های H1 تا H6 رعایت کنید

وضعیت کد HTTP

وضعیت ۴xx
برخی از صفحات سایت کدهای ۴xx  را بازتاب می دهند که این مورد بر رتبه بندی سایت شما تاثیر منفی می گذارد.

وضعیت ۵xx
این ارورها (۵۰۰-۵۰۹) نشان دهنده ی ناتوانی سرور در اجرای درخواست کاربر می باشد. مسلما اگر سایت شما دارای این مشکلات باشد نمی توانید انتظار داشتن رتبه ی بالا در گوگل را داشته باشید.

برای مطالعه و یادگیری بیشتر در زمینه ی سئو و بهینه سازی سایت می توانید از صفحه ی آموزش سئو دیدن فرمایید.

۹ خطای رایج در سئو

گواهی نامه امنیتی (HTTPS) و مولفه های سرور

وجود هر دو نوع محتوا ( هم HTTPS و هم HTTP ) در سایت شما آینده ی سایت را به خطر می اندازد!

صفحات HTTPS نباید به صفحات HTTP لینک بدهند! تمامی لینک های داخلی سایتتان را بررسی کنید

صفحات HTTP بسیار نا امن می شوند اگر رشته ی <input type = “password”> در آن ها وجود داشته باشد! هکرها می توانند به راحتی رمز کاربران را بدزدند!

اگر نام دامنه با آنچه که در سیستم امنیتی به ثبت رسیده است یکسان نباشد ضرر خواهید کرد! به عنوان مثال در سیستم گواهی نامه site.com  ثبت شده است و در آدرس بار مرورگر www.site.com نمایش داده شود

استفاده از نسخه های قدیمی و منسوخ شده ی TLS اشتباه است

بهتر است از انتقال سخت گیرانه درباره ی HTTP استفاده کنید. در واقع با استفاده از تکنولوژی HSTS می توانید کاری کنید که حتی اگر کاربر آدرس را با HTTP وارد کرد، مرورگر به آدرس HTTP برود.

لینک ها و ریدایرکت

لینک های دادن به سایت های خوب و با کیفیت می تواند تاثیر مثبتی بر روند سئوی سایت شما بگذارد اما اگر لینک های زیاد به صفحات بی کیفیت و سایت های اسپم دارید، بهتر است فکری به حال آن ها کنید!

به صفحاتی که ریدایرکت می شوند لینک ندهید! تمامی لینک های داخلی شما باید به صورت مستقیم به صفحه ی هدف و صفحه ی فرود مورد نظرتان بروند.

سرعت بارگذاری

با توجه به آن که سرعت بارگذاری سایت می تواند کاربران را جذب و یا دفع کند، پس باید به عنوان یک عامل تعیین کننده به آن اهمیت دهید. در زیر برخی دلایلی که بر سرعت بارگذاری صفحه تاثیر می گذارند را بیان می کنیم:

عدم استفاده از سیستم کشینگ (caching) مرورگرها سرعت بارگذاری سایت شما را پایین می آورد!

سرعت واکنش سرور! اگر سرعت واکنش سرور شما پایین باشد، مسلما سرعت بارگذاری صفحات هم پایین خواهند آمد.

فشرده سازی فایل ها می تواند میزان بایت های مصرف شده و در نتیجه سرعت بارگذاری را کاهش دهد.

ویژگی های Hreflang

عدم وجود ویژگی های Hreflang در یک صفحه می تواند به شما آسیب بزند!

تداخل و مشکلات Hreflang با منبع کدهای صفحه نیز از دیگر عوامل آسیب زننده به سایت می باشد

Hreflang نا معتبر! برای بررسی این موضوع باید ببینید که آیا کد صحیح کشور و زبان وجود دارد یا خیر! اگر وجود داشت، باید کد کشور را پیش از کد زبان قرار دهید.

 

۹ خطای رایج در سئو

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: Http://Www.Mehrpol.Com

Telegram: Https://T.Me/Mehrpol_ads

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Co

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Ads

linkedin: Https://Lnkd.In/DPF733m

ارسال پاسخ


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492