Warning: Use of undefined constant EDD_PLUGIN_FILE - assumed 'EDD_PLUGIN_FILE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mehrpoln/domains/mehrpol.com/public_html/mag/wp-content/plugins/font-uploader/font-uploader.php on line 59
مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای رستوران ها %- %-% مجله مهرپل
CRMفناوری

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای رستوران ها

مدیریت ارتباط با مشتری و خدمات CRM در مهرپل.
899بازدید

حفظ و افزایش مشتریان رستوران با CRM

هزینه‌ی اضافه کردن مشتری به حفظ مشتریان ثابت رستوران

فکر می‌کنید احتمال این که کسانی که یک بار از رستوران شما استفاده کرده‌اند برای بار دوم به سراغ شما بیایند چه قدر است؟

قبل از این که به پاسخ این سوال برسیم بهتر است به سوال دیگری بپردازیم. حدس می‌زنید هزینه به دست آوردن مشتری جدید چند برابر هزینه حفظ مشتری‌های سابق باشد؟ دو برابر؟ سه برابر؟ جواب درست بین شش تا هفت برابر است. حالا احتمالا بهتر درک می‌کنید که حفظ هر یک از کسانی که پا به کسب و کار شما گذاشته‌اند تا چه اندازه برایتان ضروری است. خب، به سوال اول برگردیم. احتمال بازگشت دوباره مشتریان یک رستوران چیزی حدودی شصت درصد است. ولی رسیدن به این عدد و احیانا عبوراز آن، به یک اکسیر خاص نیاز دارد: مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM.

شرکت مهرپل - افزایش مشتری - سامانه CRM
شرکت مهرپل – افزایش مشتری – سامانه CRM

چیستیِ CRM

تعریف شرکت گارتنر از چیستی مدیریت ارتباط با مشتری این است « CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری یک استراتژی کلان برای تمام کسب و کار است که با هدف بهینه کردن سود، درآمد و رضایت مشتریان به کار گرفته میشود و برای محقق کردن این هدف، همه ی فعالیتهای کسب و کار را حول گروه های مختلف مشتریان سامان میدهد و میکوشد رفتارهایی را در کسب و کار ایجاد کرده و توسعه دهد که نهایتا به رضایت بیشتر مشتریان منتهی شود.» اما شما برای رسیدن به این استراتژی به چه چیزهایی نیاز دارید؟ پاسخ اولی که به ذهن همه ما می‌رسد و البته درست هم هست عزم سازمان برای به وجود آوردن ساختارهایی است که بتواند ارتباط با مشتریان را بهبود ببخشد. اما این عزم به ابزارهایی نیاز دارد. گستره روابط یک کسب و کار و طیف وسیع مشتریان لزوم استفاده از سیستم‌ها کامپیوتری را بدیهی می‌کند. این موضوع تا جایی گسترش می‌یابد که در بسیاری از تعاریف دنیای بیزنس از crm مشخصا به نرم‌افزارهای این حوزه اشاره می‌شود.

خدمات CRM مهرپل

سیستم های CRM اطلاعات مشتری را از طریق کانال های مختلف – و یا نقاط ارتباطی بین مشتری و شرکت – جمع آوری می کنند. که می تواند شامل وب سایت شرکت، تلفن، چت زنده،

مدیریت ارتباط با مشتری و خدمات CRM در مهرپل.
مدیریت ارتباط با مشتری و خدمات CRM در مهرپل

پست مستقیم، مواد بازاریابی و رسانه های اجتماعی باشد. سیستم های CRM همچنین می توانند اطلاعات شخصی مشتریان ، تاریخ خرید، ترجیحات خرید و نگرانی ها را به کارکنانی که با مشتری در ارتباط هستند، ارائه دهند. سیستم های CRM زمانی که شرکت ها درگیر پاکسازی اطلاعات مشتری های موجود خود هستند بهترین عملکرد را خواهد داشت؛ تا سوابق تکراری و ناقص قبل از تکمیل داده های CRM ، از بین بروند.

  سایت مهرپل امکان استفاده از این نرم افزار  CRM را به بهترین شکل ممکن برای شما کار آفرینان و صنعتگران ایرانی فراهم نموده است  .

ارسال پاسخ