دیجیتال مارکتینگسئو

سئو چیست ؟ چند راه کار برای بهینه سازی سایت

سئو
437بازدید

سئو سازی سایت

تولید محتوا برای  کاربران :

هم سئو و هم UX بر روی کاربران متمرکزند اما نقطه قوت سئو در جذب کاربران، تولید محتواست. گوگل همواره نسبت به تولید عبارات و محتوای جدید برای کاربرانش حساس است.

مدت زیادی است که اهمیت محتوا در وب سایت ها بر همگان ثابت شده و تلاش همگانی فعالان عرصه وب، جذب عموم مخاطبان می باشد. زمانی در عرصه بازاریابی، تاکید زیادی روی بازاریابی از طریق تولید محتوا می شد. تلاش های مذکور نیز در همین راستاست.

مشکل این است که یک باور غلط توسط بسیاری از افراد در این زمینه وجود دارد و آن این است که محتوا یعنی متن و مقاله؛ به عبارتی تصور می کنند که هرچه مطلب بیشتری تولید کنند (به طور مشخص تولید URL و صفحه در سایت)، در راستای سئو اصولی گام برداشته اند. اما به شما می گوییم که تولید صفحات زیاد به معنی سئو حرفه ای نیست.
در اینجا بهتر است به مخاطب آن چیزی را که می خواهد بدهیم، نه اینکه با تولید محتوای بی ارزش باعث نارضایتی کاربر و در نتیجه پایین آوردن سطح کیفی محتوا شویم. مثلا فروشگاهی اینترنتی را در نظر بگیرید که در قسمت جستجو، فیلتری کارآمد تعبیه کرده است، بدون شک این مورد رضایت بالای مشتری را به همراه دارد.

شاید یکی دیگر از تصورات غلط در زمینه تولید محتوا، تصوری باشد که به زیاد بودن و طولانی بودن مطلب می پردازد. واقعیت این است که محتوای طولانی، پتانسیل بالایی برای فراری دادن مخاطب دارد. حتی گاهی ممکن است با دیدن حجم مطلب، اقدام به مطالعه نشود. پس محتوا باید از لحاظ حجم هم استانداردهایی را رعایت کرده باشد.

سئو کلمات کلیدی

یکی از مواردی که میشه گفت در آخر به آن توجه می شود یا اصلا به آن اهمیت داده نمی شود کلمات کلیدی هستند.

شما فرض کنید یک سایت مرتبط با سئو دارید و می خواهید روی کلمات کلیدی آن کار کنید تا سایت شما رشد کند اکثرا دوستان فقط به تصورات خود دقت می کنند مثلا فکر می کنند کلمه ای مثل صفحه اول گوگل یا کلمه مثل سئو در گوگل حتما کلمات خوبی هستند روی همین کلمات هزینه و زمان می گذارند و وقتی به نتیجه می رسند متوجه می شوند این کلمات جستجو چندانی ندارند.

ما چندین نوع کلمات کلیدی داریم کلماتی که تجاری هستند کلمات کلیدی که آموزشی و کلمات کلیدی که سایت را بیشتر برند می کنند کلمات کلیدی اطلاعاتی و موارد بیشتری هستند.

آیا فقط توجه به محبوبیت یک کلمه کلیدی که تعداد جستجوی بیشتر در گوگل دارد ما را به ورودی بیشتر و افزایش فروش می رساند جواب این سئوال قطعا خیر است.

مثلا کسی که با کلمه  وارد سایت شما می شود دنبال یک سایت آموزشی میگردد این امکان وجود دارد که همین بازدید کننده به مشتری تبدیل شود اما درصد بازده هزینه کردن روی این کلمه کم است حال کسی که با کلمه سئو چیست وارد سایت شما می شود باز هم دنبال مطالب توصیفی از علم سئو است البته این کلمه بهتر از آموزش سئو بازده دارد.

پس میتوان گفت یکی از مهم ترین موارد قبل از هر عملیات در فرآیند بهینه سازی سایت پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است که هم محبوب باشند هم جستجو زیادی داشته باشند هم مشتری ساز و رقبایی در سطح بالایی نداشته باشند و راحت تر شما به نتیجه برسید.

استفاده از SSL

یکی از نکات ریزی که به تازگی در سئو سایت تاثیرگذار است بحث SSL است.

گوگل به تازگی به سایت هایی که دارای SSL هستند رتبه بهتری میدهد ، زیرا این سایت ها امن تر هستند.

برای همین است که وقتی در گوگل جستجو میکنید بسیاری از سایت هایی که در صفحه اول جستجو هستند دارای HTTPS هستند .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492