اینستاگرامدیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعی

چگونه استوری‌های اینستاگرام خود را جذابتر کنیم ؟

استوری جذاب
1.13Kبازدید

چگونه استوری‌های اینستاگرام خود را جذابتر کنیم ؟

شما به امکانات بسیار زیادی دسترسی خواهید داشت تا بتوانید پست خود را تا جای ممکن جذاب و دوست داشتنی کنید.

در تصویر زیر می‌توانید چند نمونه از کارهایی که به وسیله افکت های استوری ممکن است را ببینید.

افکت های استوری
افکت های استوری

شما به اکثر این امکانات از طریق آیکون‌هایی از قسمت بالا، سمت چپ صفحه دسترسی خواهید داشت که در عکس زیر، کاربرد هر یک از آنها مشخص شده است. که هرکدام را بصورت تک به تک توضیح خواهیم داد .

– افزودن فیلتر به عکس یا ویدئوی استوری

اولین این امکان ها هم، قابلیت افزودن فیلتر بر روی پست استوری است. البته در استوری دیگر خبری از آن لیست متنوع فیلترها در پست‌های عادی نیست، اما با اینحال، هنوز هم به چندین فیلتر جالب دسترسی خواهید داشت.برای جابجایی بین فیلترهای استوری، کافی است انگشت خود را روی صفحه به راست یا چپ بکشید. در ویدئو زیر می‌توانید نگاهی به فیلترهای مختلف استوری داشته باشید.

– استفاده از قلم نقاشی در استوری

شما با استفاده از قلم (که می‌توانید شکل، اندازه و رنگ آن را هم مشخص کنید) می‌توانید به نقاشی بر روی پست خود مشغول شوید و یک پست بامزه خلق کنید. به هیچ وجه هم لازم نیست نگران اشتباه کردن باشید، چون اینستاگرام یک پاک کن و همچنین قابلیت بازگشت به حرکت قبلی (undo) در اختیار شما قرار داده تا اگر در نقاشی خود اشتباهی مرتکب شدید، به راحتی این اشتباه را پاک کنید.

در ادامه قصد دارم دو تکنیک حرفه‌ای هم برای استفاده از قلم مو به شما یاد بدهم :

۱ . برای اینکه بتوانید تمام صفحه را با یک قلم مو رنگ کنید (این رنگ می‌تواند کم جان و پشت آن قابل دیدن باشد) کافی است انگشت خود را روی صفحه نگه دارید. در ویدئو زیر این قابلیت به شما نمایش داده شده است.

۲ . اینستاگرام در حالت پیش فرض، رنگ‌های محدودی را به شما نمایش می‌دهد. اما شاید شما بخواهید فراتر از این گزینه‌ها بروید و دقیقاً رنگ مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار کافی است روی یک از گزینه‌های رنگ انگشت خود را نگه دارید تا پالت مربوط به انتخاب رنگ برای شما باز شود. در ویدئو زیر می‌توانید نحوه انجام دادن این کار را ببینید.

– افزودن متن به استوری

امکان دیگری که می‌خواهم اینجا در مورد آن حرف بزنم، امکان افزودن نوشته‌های مختلف است. که یعنی شما می‌توانید نوشته‌های خود را در هر جایی از صفحه، با هر رنگ و اندازه‌ای که دوست دارید، قرار دهید. مطمئن هستم که این قابلیت به خوبی می‌تواند جای خالی کپشن ها را برای شما پر کند. هنگام نوشتن یک متن، درست مثل قلم، شما می‌توانید اندازه و رنگ متن خود را مشخص کنید. همچنین با گرفتن یک متن با دو انگشت، می‌توانید آن را به هر طرف که خواستید بچرخانید. به علاوه، جهت چینش متن و سبک آن هم قابل انتخاب هستند. برای افزودن متن به یک تصویر، شما می‌توانید از آیکون متن استفاده کنید یا آنکه به هر جا از صفحه که می‌خواهید متن در آن قرار بگیرد، یک ضربه بزنید.

– استفاده کردن از استیکرهای جذاب و متنوع استوری

استوری اینستاگرام یک ابزار قدرتمند دیگر به اسم برچسب (sticker) هم دارد که به شما اجازه می‌دهد شکلک‌ها و آیکون‌های متنوعی را به عکس‌ها یا ویدئوهای خود بچسبانید. این برچسب‌ها واقعاً سرگرم‌کننده و هستند و می‌توانند در جذاب کردن تصویر شما، نقش زیادی داشته باشند. برای اضافه کردن این استیکرها به عکس، کافی است روی آیکون صورتک خندانی که در همان بالا، سمت چپ صفحه در دسترش شماست، ضربه بزنید. سپس هر کدام از آنها که دوست داشتید را انتخاب کنید و شروع به ویرایش و جابجایی آن کنید تا نتیجه، چیزی شود که دوست دارید.

اکنون نگاهی به برخی استیکرهای ویژه داشته باشیم :

– استیکر دما : به کمک استیکر دما، شما می‌توانید دمای هوا (در زمانی که تصویر شما گرفته شده) را مشخص کنید.

– استیکر ساعت : با استفاده از استیکر ساعت، زمانی که تصویر شما گرفته شده است برای مخاطب مشخص می‌شود.

– استیکر روز : با استفاده از استیکر روز، شما می‌توانید روزی که تصویر شما گرفته شده است را مشخص کنید.

– استیکر مکان (Location) : هنگامی که شما از این استیکر استفاده می‌کند، اینستاگرام از شما می‌خواهد مکان دقیق تصویر را مشخص کنید تا آن را به صورت برچسب روی عکس قرار دهید. توجه داشته باشید که وقتی شما از استیکر مکان استفاده می‌کنید، دیگران می‌توانند با جستجوی این مکان، به پست شما دسترسی داشته باشند.

– استیکر هشتگاگر می‌خواهید برای استوری خود هشتگی بزنید، می‌توانید از این استیکر استفاده کنید. به این ترتیب در جستجوی هشتگ‌ها، پست شما هم دیده می‌شود. ما پیشنهاد می‌کنیم همیشه از این استیکر استفاده کنید، چرا که در افزایش مخاطبان شما تاثیر خوبی دارد.

– استیکر نظرسنجی (Poll) : این یکی از قابلیت‌های جالبی است که در استوری وجود دارد. با استفاده از استیکر نظرسنجی، شما می‌تواند از مخاطبان خود بخواهید بین چند گزینه انتخاب کنند تا ببینید که کدام پرطرفدارتر است.

– استیکر خود شما : آخرین استیکری که باید به شما معرفی کنیم، استیکر خودتان است. با انتخاب استیکر دوربین شکلی که در کنار استیکر هشتگ وجود دارد، شما می‌توانید تصویر خود را بگیرید و آن را تبدیل به یک استیکر بکنید.

در پایان باید بگویم که یک نکته جالب دیگر هم در مورد استیکرها وجود دارد. زمانی که شما استیکر خود را به یک ویدئو اضافه می‌کنید، می‌توانید این استیکر را به نحوی تنظیم کنید که در یک نقطه ثابت باقی بماند. که یعنی این استیکر، بسته به حرکت دوربین شما، جابجا خواهد شد تا بتواند جای ثابت خود را در تصویر حفظ کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

1 دیدگاه

  1. سلام و درود، ببخشید چرا استفاده از قلم نقاشی در استوری اینستاگرام من غیر فعال شده، برنامه رو هم پاک و نصب مجدد کرذم بازم درست نشد،ممنوپ میشم راهنماییم بفرمایید.

ارسال پاسخ