Warning: Use of undefined constant EDD_PLUGIN_FILE - assumed 'EDD_PLUGIN_FILE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mehrpoln/domains/mehrpol.com/public_html/mag/wp-content/plugins/font-uploader/font-uploader.php on line 59
کاربرد اینفوگرافیک (INFOGRAPHIC) و طراحی‌های اینفوگرافیکی %- %-% مجله مهرپل
اینفوگرافیبازاریابی محتوادیجیتال مارکتینگ

کاربرد اینفوگرافیک (INFOGRAPHIC) و طراحی‌های اینفوگرافیکی

اینفوگرافیک
464بازدید

اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک های مدیریت، کسب و کار و بازاریابی برای یادگیری سریع مطالب از اهمیت ویژه ای برخوردارند. به همین دلیل در این بخش سایت در باره کاربرد، انواع و دسته بندی آن ها صحبت میکنیم .

کاربرد اینفوگرافیک (INFOGRAPHIC)

برقراری ارتباط یک پیام با مخاطب
ارائه ‌­ی میزان زیادی از اطلاعات بهم فشرده و فهم راحت آن­‌ها
آنالیز داده­‌ها طبق سفارش برای یافتن رابطه ­‌های علت و معلولی
تعیین کردن مسیر در مانیتورها با پارامتر­ های دقیق

طراحی‌­های اینفوگرافیکی:

اینفوگرافیک­‌ها باید اطلاعات را به وضوح نقل کنند، اما باید طراحی برای آن انجام شود. بعلاوه اینفوگرافیکی که حاوی نیازهای ذهنی مخاطب است باید قابل درک و فهم باشد. ما اینفوگرافیک­‌های اطرافمان را می­‌توانیم در تلویزیون، کتاب، روزنامه، علائم راهنمایی و رانندگی در جاده­‌ها و در کتاب­‌های راهنما ببینیم. اینترنت هم که که پر از اینفوگرافیک­‌هایی در زمینه‌های مختلف، از علوم و تکنولوژی گرفته تا مسائل اجتماعی و فرهنگی است. چگونه می­‌توانیم مطمئن شویم که این اینفوگرافیک‌­ها اطلاعات وسیع و مؤثریرا به مخاطب ارائه می‌­دهند و دانش عمومی را بالا می­‌برند؟

سادگی بهترین سیاست است :

INFOGRAPHIC باید ساده ، جدید ، کوتاه و واضح باشد. مطمئن شوید اطلاعاتی که توسط اینفوگرافیک نقل می‌شود به خوبی سازمان­دهی شده باشد و همچنین مطالب تصویری طراحی شده ساده و برای مخاطبان آن قابل فهم و درک می­‌باشد.

هیچ چیزی بدون انگیزه و هدف تاثیرگذار نخواهد شد :

در ارائه‌ی مطلب باید به علت و تأثیر روابط اهمیت داده شود اینفوگرافیک دانش مربوط به این فاکتور­ها را گسترده می­‌کند بطوریکه عموم هم می‌­تواند روابط آن­‌ها را درک کند.

مرز­های خود را تعیین کنید :

صریح باشید، حدود هدف‌های خود را از ارائه‌ ی اطلاعات تعیین کنید و بر اساس آن مرزهای خود را بکشید و مشخص کنید. سؤال خود را صریح و روشن بیان کنید و به آن پاسخ دهید. مطمئن باشید که استفاده از این روش یکی از بهترین روش‌­های موجود است. فکر و ایده‌­ی شما با این روش مؤثرتر و تصویرسازتر خواهد شد. وقتی سؤالی پرسیده می­‌شود برقراری ارتباط با مردم بسیار آسان­‌تر می­‌شود .

درباره­‌ی رنگ فکر کنید :

رنگ یکی دیگر از مهم‌ترین ابزاری است که بوسیله ‌­ی نویسنده و طراح انتخاب شده و تأثیر بسزایی روی مخاطبان می­‌گذارد. رنگ‌­ها می­‌توانند تأثیر گوناگون احساسی و ذهنی روی مخاطبان داشته باشند که نقش مهمی را در اینفوگرافیک دارد. انتخاب رنگ اهمیت اطلاعات شما را بوسیله­‌ی طراحی گرافیکی بالا می ‌­برد. رنگ باعث خوانا شدن اطلاعات جمع‌­آوری شده‌ی شما می‌­شود و سلسله مراتب تصویری اطلاعاتتان را تعیین می‌­کند.

اینفوگرافیک(INFOGRAPHIC)  ترکیبی از سه عنصر مهم است:

عناصر بصری:

کدگذاری رنگی

طراحی‌­ها

آیکن­‌های مرجع

عناصر محتوایی:

چهارچوب زمان

آمار

مراجع

عناصر دانشی:

واقعیت‌­ها

 

اینفوگرافیک ها بر اساس شیوه پیاده سازی به چهار دسته اصلی طبقه بندی می‌شوند:

۱. ایستا : کلیه اطلاعات در یک نگاه به‌صورت یک تصویر واحد نمایش داده می‌شوند
۲ .پویا : اطلاعات در یک توالی خطی به‌صورت متحرک و انیمیشن ارائه می‌شوند
۳. تعاملی : اطلاعات معمولاً در بستر وب و بنابر انتخاب کاربر به نمایش در می‌آید
۴ .فیزیکی : اطلاعات در قالب یک حجم یا ماکت سه‌بعدی نشان داده می‌شود

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ