ورود به پنل کاربری


Register

Forgot your password?

کارت ویزیت دیجیتال مهرپل

کارت ویزیت دیجیتال مهرپل

کارت ویزیت چیست؟

( کارت ویزیت دیجیتال مهرپل ) کارت ویزیت در کلامی خلاصه و رسا، وسیله ایست ابتدا برای معرفی شما و سپس ارائه راههای تماس با شما.

کارت های ویزیت دو دسته هستند

 1. کارت ویزیت کاغذی
 2. کارت ویزیت دیجیتال

کارت ویزیت کاغذی که بسیار جا افتاده و کاملا معرفی شده است پس به توضیح کارت ویزیت دیجیتال میپردازیم.

کارت ویزیت دیجیتال

کارت های ویزیت دیجیتالی در واقع کارت هایی هستند که شما می توانید در فضای دیجیتال از آنها استفاده کنید و اطلاعات به روز شده کسب و کار خود را در اختیار مشتریان خود بدون پرداخت هزینه برای چاپ بگذارید.

معایب و مزایای کارت ویزیت کاغذی

 1. مزایا: کارت های ویزیت کاغذی به شما فرصتی میدهند تا نام تجاری خود را به افرادی نشان دهید که میخواهید در آینده با آنها ارتباط برقرار کنید. در عصر محتوای بصری، این کارت ها یک یادآوری بصری عالی برای شما هستند و معرف کسب و کار شما می باشند.
 2. معایب: اخیرا شماره تلفن، آدرس ایمیل یا آدرس وبسایت خود را به روز کرده اید؟ آیا نام کسب و کار یا نام تجاری تان را عوض نموده اید؟ برای هر گونه تغییر در اطلاعات تماس داده شده در کارت های ویزیت کاغذی، نیاز به  چاپ کارت های جدید بسیاری می باشد.
 3. مزایا: کارت های ویزیت کاغذی در کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادها به کار می روند. هنگامی که کسی برای کارت ویزیت تقاضا می کند، به این معنی است که می خواهد یک یادآوری ملموس از نوع کسب و کار و نحوه ملاقات با شما داشته باشد.
 4. معایب: مقادیر کارت های ویزیت کاغذی محدود هستند، زیرا تنها می توانید یک مقدار مشخصی کارت ویزیت کاغذی به همراه داشته باشید. همچنین، باید زمان زیادی را صرف چاپ کردن کارت های ویزیت کاغذی کنید.

مزایای کارت ویزیت دیجیتال

 1. تعداد آن نامحدود است.
 2. برای به روز آوری اطلاعات کاری خود نیازی به چاپ تعداد کثیری از آن را ندارید بلکه می توانید به راحتی اطلاعات خود را به روز آوری کنید و برای مشتریان خود ارسال کنید.
 3. فضایی را اشغال نمی کند.
 4. بسیار به روز تر می باشد و همین موضوع نشانه اهمیت دادن شما به به روز بودن کسب و کارتان می شود که این موضوع باعث جلب نظر مشتریان می شود.

اطلاعات مفید و ضروری روی کارت ویزیت

۱. لوگو و شعار

پیش از قرار دادن اطلاعاتی روی کارت ویزیت خود، در ابتدا فکری برای لوگو و شعار اصلی خود کرده و در ابتدا این دو را در کارت ویزیت خود قرار دهید. کارت ویزیت شما باید معرف نام تجاری شما و حوزه فعالیتتان با استفاده از اشکال، کلمات و رنگ ها باشد.

۲. نام و عنوان شغلی

به خاطر داشته باشید که کارت ویزیت برای معرفی شجره نامه شما نیست بلکه وسیله ای برای معرفی کسب و کار شما به مخاطب و مشتری است. پس باید اطلاعات در کارت ویزیت به گونه ای باشند که مخاطب با دیدن آن به سمت شما آمده و مشتاق به کسب اطلاعات بیشتر باشد.

۳. اطلاعات تماس

اطلاعات تماس مهمترین بخش اطلاعات در کارت ویزیت است. اگر می‌خواهید مخاطبان و مشتریان با شما تماس بگیرند باید به آنها بگویید که چگونه این کار را انجام دهند. راه های ارتباطی مستقیم خود را حتما در کارت ویزیت خود ذکر کنید.

۴. قرار دادن وب سایت به شیوه هوشمندانه

هدف از قرار دادن آدرس وب سایت در کارت ویزیت این نیست که به همگان بگویید شما نیز یک وب سایت دارید. مخاطبان و مشتریان با دیدن آدرس وب سایت شما بر روی کارتتان به محض رسیدن به منزل یا محل کار خود سعی می‌کنند وارد وب سایت شما شوند تا اطلاعات بیشتری را از شما دریافت کنند. پس بهتر است آنها را به صفحه ای هدایت کنید که اطلاعات مدنظر شما را به آنها نشان دهد.

۵. پروفایل ها در شبکه های اجتماعی

پروفایل خود در شبکه های اجتماعی را در گروه اطلاعات در کارت ویزیت قرار دهید اما الزاما همه آنها را در کارتتان یادداشت ننمایید.

شبکه های اجتماعی بخش ضروری کسب و کارهای سنتی و مجازی شده اند و امروز اگر شما در این شبکه ها نباشید از نظر مشتریان، حضور شما ناقص و دارای اشکال است.

اما این بدین معنا نیست که باید هرچه پروفایل در شبکه های اجتماعی دارید را در کارت ویزیت خود قرار دهید. بایستی پروفایل های خود را اولویت بندی کرده و آنهایی که اولویت بیشتری دارند را در کارت خو قرار دهید.

۶. فضای سفید

بله، درست است، فضای سفید  (خالی) بسیار مهم است و جایگاه ویژه ای در کارت ویزیت دارد. چند بار پیش آمده است که کارت ویزیتی را دریافت کرده و با نگاه به آن و مشاهده محتوای بسیار زیاد، احساس ناخوشایندی داشته اید؟

باید محتوای شما به قدری باشد که بیننده با دیدن کارت ویزیت شما احساس بدی نداشته و مایل به نگهداری آن باشد.

معنای فضای سفید نیز به همین مهم اشاره می‌کند که فضای خالی از محتوا بایستی بر روی کارت ویزیت شما باشد تا محتوای کارت خوانا بوده و خسته کننده نباشد.

۷. خلاقیت

این نکته نهایی بسیار مهم و در واقع پایانی موفقیت آمیز برای همه نکات مطرح شده است. اگر همه نکات فوق را رعایت کنید اما خلاقیت در قرار دادن اطلاعات در کارت ویزیت به خرج ندهید، به هیچ وجه آن نتیجه دلخواهتان را کسب نخواهید کرد.

حتما از خلاقیت برای طراحی کارت خود استفاده کنید تا نظر مشتریان به سمت کارت شما جلب شود و مشتاق کسب اطلاعات بیشتر درباره شما شوند.

کارت ویزیت در مهرپل

شما می توانید با وارد کردن اطاعات خود در صفحه ای که مخصوص کسب و کار شماست می توانید یک کارت ویزیت با کد QR تهیه کنید و در اختیار مشتریانی که از صفحه شما دیدن می کنند قرار دهید.

 شما می توانید با ارسال لینک صفحه خود به مشتریانتان کارت ویزیتتان را در اختیار آنها قرار دهید.

برای تهیه کارت ویزیت دیجیتال از سایت ما به آدرس www.mehrpol.com دیدن فرمائید.

کارت ویزیت دیجیتال مهرپل کارت ویزیت دیجیتال مهرپل

You must be logged in to post a comment

comments

 • شما اولین نفری باشید که برای ما نظر خود را می فرستید