ورود به پنل کاربری


Register

Forgot your password?

کسب و کار اینترنتی B2B در مهرپل

کسب و کار اینترنتی B2B در مهرپل

کسب و کار اینترنتی B2B در مهرپل

کسب و کار به کسب و کار چیست؟

( کسب و کار اینترنتی B2B در مهرپل ) کسب و کار به کسب و کار یا business to business یا  – “ B2B ”- به تجارت بین دو کسب‌ و کار اشاره دارد نه به تجارت بین یک کسب‌ و کار و یک فرد مصرف‌کننده‌. تراکنش‌ها در سطح عمده معمولا کسب و کار به کسب و کار هستند در حالی‌که تراکنش‌های در سطح خرده اکثرا کسب‌ و کار-به-مصرف‌کننده هستند.

تفاوت های فروش در کسب و کار به کسب و کار

فروش به یک کسب و کار با فروش به یک فرد مصرف‌کننده متفاوت است. تفاوت‌های فروش‌ و بازاریابی برای تراکنش‌های کسب و کار-به-کسب و کار شامل موارد زیر است:

گاهی اوقات فروش، مستلزم شرکت در یک فرآیند مناقصه از طریق پاسخ دادن به یک تقاضا برای پیشنهادات است. در سوی کسب و کار-به-کسب و کار، این با درخواست از فروشندگان خودرو برای ارائه‌ی بهترین پیشنهادشان درباره‌ی یک ساخت و مدل، مقایسه می‌شود.

فرآیند تصمیم‌گیری درمورد یک خرید می‌تواند روزها، هفته‌ها، یا ماه‌ها، بسته به کارهای شرکتِ خریدار و اندازه و ماهیت سفارش طول بکشد.

تصمیمات خرید اغلب توسط کارگروه‌ها گرفته می‌شوند.

ارزش دلاری کالاها یا خدمات بسیار بالاتر از ارزش بر مصرف‌کننده یا سطح خرده‌فروشی است، بنابراین خریدار نیاز دارد که برای کاهش ریسک، قدم‌هایی بردارد. این امر گاهی شامل درخواستِ یک نمونه‌کالا یا سفارشی‌سازی است.

اهمیت برندسازی در کسب و کارهایB2B

برندسازی در عرصه B2B، اعتبار و تصویر ذهنی مثبتی برای شرکت ها ایجاد می کند. ایجاد چنین شهرتی موجب می شود که فرصت های فروش بیشتری در اختیار شرکت ها قرار گیرد و آنها بتوانند روابط سودبخش تر و نزدیک تری را با سایر شرکت ها ایجاد کنند. برخورداری از برند قدرتمند می تواند حس ارزشمند اعتماد و اطمینان مطلقی را برای مشتری های سازمانی به وجود آورد و این اطمینان خاطر موجب دگرگونی سرنوشت این شرکت ها می شود. به این ترتیب، برندهای قدرتمندی که در عرصه ی B to B فعالیت می کنند، می توانند از مزیت رقابتی دو چندانی برخوردار شوند.

برندهای B to B اغلب همنام با شرکت ها و سازمان ها انتخاب می شوند. به همین دلیل، درک مفهوم برندسازی از دیدگاه برندهای سازمانی امری ضروری است. برندسازی در عرصه B to B پیچیده است، زیرا افراد بسیاری - چه در سطح سازمان و چه در سطح بخش هایی از بازار هدف - درگیر این فعالیت می شوند. برای مواجهه با این پیچیدگی ها باید از برنامه ها و ارتباطات بازاریابی مناسب و برتری برخوردار بود. چالشی که برای بسیاری از برندهای B to B وجود دارد این است که نوع نگاه مشتری را به خود تغییر دهند و محصول و خدمت خود را از جایگاه محصول اولیه و عام خارج کرده و با ارائه محصولات و خدمات، تمایز بیافرینند.

مهرپل در زمینه برند سازی کسب و کار شما خدمات بسیار ارزشمندی همچون تبلیغات ارائه داده است.

چند ترفند برای بازاریابی اینترنتی کسب و کارهای B2B

وب سایت شما قدرت هوشمند شماست

تمامی مجموعه های تجاری و صاحبان شرکتها می دانند داشتن سایت، یک نیاز مهم و حیاتی است اما به این امر حساس اهمیت لازم را نمی دهند. وب سایت شما قلمرو پادشاهی شما در دنیای دیجیتال است. شما می توانید با داشتن یک وب سایت مفید و موثر، تمامی روند کاری و تجاری خود را از لحظه شکل گیری تجارتتان، تا اهداف و برنامه‌ریزی های آینده – با نام و برند خود- به مشتریان و علاقه مندان این تجارت ،به اشتراک بگذارید و با این دور اندیشی افراد را به صورت مستقیم و بدون واسطه به شرکت و تجارت خود وارد کرده و پیوند دهید. با انجام این کار اطمینان داشته باشید در فضای دیجیتال با تجربه ای جذاب رو به رو خواهید شد. مشتری های مورد علاقه، مطرح شدن نام تجاری شما در دنیای دیجیتال و هدایت آسان مشتریان، از جذابیتهای این کار است.

مهرپل می تواند در زمینه IT و طراحی وبسایت به شما یاری برساند تا بتوانید کسب و کارتان را بهتر مطرح کنید.

فعالیت تجاری خود را به نمایش بگذارید

اغلب شرکتها توضیحات بسیار خوب و مناسبی را در خصوص تجارت خود ارائه می کنند. اما در خصوص تجارت توضیحات به تنهایی موثر و مناسب نیست. در دنیای دیجیتال محتوا بی رقیب پیش خواهد رفت اما نه در قالب کلمات. موارد دیگری از جمله (وبلاگها ، فیلم ها، کلیپ ها و عکس های مناسب) راهکار های مناسب دیگری برای معرفی و آشنایی با مجموعه شماست. دقت کنید این اطلاعات با همراهی یکدیگر مخاطبین شما را جذب خواهند کرد. مواردی چون آموزش ، محصولات و خدمات، تکمیل کننده تجارت شما در دنیای دیجیتال خوهد بود. تجارت خود را در قالبهای مختلف بیان کنید. اطمینان داشته باشید که محتوای سایت شما مخاطبانتان را به جست وجوی خدمات شما ترغیب خواهد کرد.

مهرپل برای شما این بستر را فراهم کرده تا بتوانید فعالیت های تجاری خود را به نمایش بگذارید تا توسط دیگر کسب و کار ها دیده شوید.

اصول جست و جوی مشتریان در بازاریابی اینترنتی کسب و کارهای B2B

با توجه به مدل تجارت شما که به صورت B2B انجام می گردد. می بایست امکاناتی را فراهم کنید تا در جست و جوهای موتور های جست و جوگر به خوبی نمایش داده شوید تا شرکت های تجاری نیازمند به تجارت شما بتوانند به اطلاعات شما سریع دسترسی پیدا کنند. همینطور می بایست شرایطی را فراهم آورید تا آن ها بتوانند با بهترین کیفیت از خدمات شما مطلع گردند. این امر با ایجاد یک جریان منظم در فضای مجازی و با تولید محتوا و حضور مناسب در شبکه ها و رسانه های اجتماعی ایجاد خواهد شد اما می بایست توجه داشته باشید در این رسانه ها به صورت مرتب حضور داشته و محتوای خود را به صورت عامه پسند و قابل توضیح در این شبکه ها و رسانه ها به نمایش بگذارید.

تعهدات تجاری در بازاریابی اینترنتی کسب و کارهای B2B

بدون شک تمام آن چیزی که به‌عنوان محتوا و مطالب از سوی شما بر روی سایت ویا شبکه‌های اجتماعی شماقرارمی گیرد و برایتان دستاوردی مناسب از مخاطبین و مشتریان به همراه خواهد آورد می‌بایست به‌درستی انجام و اجرا گردد. درواقع شما با صرف هزینه مالی، وقت، تجارت خود را معرفی می‌نمایید اما آنچه شما را در این بازار پررقیب حفظ و نگهداری می‌کند میزان تعهدهای شما نسبت به مشتریان شماست. این تعهدات نباید درتناقض با شعار شما و اهداف مجموعه شما باشد. هرگونه توضیح وتعهد شما بر روی شبکه‌های شما می‌بایست به‌درستی اجرا گردد. از مواردی در خصوص محتوا استفاده نمایید که علاوه برنشان دادن ظرفیت تجارت شما در خصوص اجرا نیز به‌خوبی بیانگر میزان خدمات شما باشد وبر هرگونه تعهدی که در قالب محتواهای تجارتتان به مشتریان ارائه می‌نمایید پایدار بمانید.

کسب و کار اینترنتی B2B در مهرپل

با همکاری کردن با مهرپل مطمئن خواهید شد که ما به تعهدات خود عمل می کنیم.

از وبسایت ما به آدرس www.mehrpol.com دیدن فرمایید تا با خدمات ما آشنا شوید.

You must be logged in to post a comment

comments

  • شما اولین نفری باشید که برای ما نظر خود را می فرستید