سرمایه گذاری ده میلیاردیورویی در بخش آب و برق

سرمایه گذاری ده میلیاردیورویی در بخش آب و برق

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،ستار محمودی سرپرست وزارت نیرو در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته از ویژگی مناسبی برخوردار بوده به طوری که بسیاری از تولیدکنندگان از وضعیت بازار احساس رضایت می کنند. همچنین آنها نظر مثبتی نسبت به سبک کار واحد تولیدی دارند که این موضوع بیانگر فعال بودن  پژوه های اجرایی است.

وی تصریح کرد : قبل از انقلاب،برخی اظهار براین داشتند که ایران استعداد چندانی در صنعتی شدن ندارد و کوچکترین تجهیزات را نمی تواند تولید کند.اما اکنون اندازه گیری تجهیزات در حال رشد است و  ایران جایگاه بالایی درمیان  کشورهای در حال توسعه به ویژه در منطقه خاورمیانه دارد.

محمودی تاکید کرد :نمایشگاه امسال به لحاظ حضور نزدیک به  ۲۶۹ شرکت ایرانی و ۱۰۵ شرکت خارجی که عمده آنها از کشورهای اروپایی هستند،از کیفیت بالایی برخوردار است.

وی همچنين به همكاری های بين المللی ايران در صنعت آب و برق اشاره کرد و گفت: شرکت های بخش خصوصی ایران و شرکت های بخش خصوصی خارجی درحال مذاکره طرح هایی به ارزش  10 میلیارد یورو هستند.

محمودی اضافه كرد: علاوه بر این ، در ارتباط با هشت هزار مگاوات تولید برق نیز مذاکراتی آغاز شده است؛ همچنین برای  2 هزار مگاوات  دیگر در حال مذاکره برای تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی هستیم.

سرپرست وزارت نیرو، افزود: اکنون نزدیک به 12 هزار مگاوات از نیروگاه ها در حال تعمیر هستند  و هر هفته 2 تا 6 هزار مگاوات برای تعمیرات معرفی می شوند؛ هم اکنون در زمینه تامین  آب شرب شهرها  تنشی وجود ندارد.

گفتنی است؛سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب صبح امروز (دوشنبه) با حضور 258 شرکت داخلی و 105 شرکت خارجی آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه انواع لوله و اتصالات پلیمری و فلزی، تصفیه و فیلتراسیون، سامانه‌های آب شیرین‌کن، لوله و اتصالات و شیرآلات، اتوماسیون و سامانه‌های ابزار دقیق، سامانه‌های اندازه گیری، تجهیزات آزمایشگاهی و آخرین فناوری‌ها و تولیدات و تجهیزات آب و فاضلاب در معرض نمایش عمومی قرار خواهد گرفت.
 این نمایشگاه به مدت چهار روز در فضایی به وسعت 30 هزار مترمربع برپاست و همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعداز ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است