Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استراتژی فروشانواع فروشفروش در بازارهای کنونیمارکتینگ و بازاریابیمذاکره در فروش

اشتباهات متداول در فروش

اشتباهات متداول در فروش
26بازدید

اشتباهات متداول در فروش

( اشتباهات متداول در فروش ) خوش‌بختانه مهارت فروش مانند یک ورزش یا سرگرمی با تمرین، بهتر آموخته می‌شود. فروش یک هنر است و با آموزش برخی از رفتارها می‌توان به یک فروشنده خوب تبدیل شد. از طرف دیگر بهترین راه یادگیری هر چیزی دانستن اشتباهات رایج آن و دوری کردن از آن‌هاست.

از پای درآمدن از خستگی

فروشنده ای بسیار پر انرژی روزی می گفت که حین یکی از فروش های تلفنی اش خوابش گرفته درست در حالی که فروشنده در حال صحبت کردن بوده است. شاید کم پیش بیاید که فروشنده در جلسه حضوری یا تلفنی با مشتری به خواب فرو برود اما موارد زیادی از خستگی و بی انرژی بودن فروشندگان هنگام برخورد با مشتری گزارش می شود.

گوش ندادن به مشتریان

یک فروشنده موفق صحبت می‌کند، اما بسیار هم گوش می‌کند.کار شما این است که نیازهای مشتری را درک کنید و بهترین پیشنهاد را به او ارائه کنید، بنابراین گوش دادن به مشتریان اصلی‌ترین کاری است که باید انجام دهید. برای جلوگیری از این اشتباه، سوالات متفاوتی را از مشتریان بپرسید، نیازهای آن‌ها را بیابید و سپس یک راه‌حل ارائه دهید.

از دیدگاه مشتری فکر نمی کنید

خیلی راحت می توانید وظیفه ای که به عهده دارید – فروش- را پیچیده کنید. این پیچیدگی به قدری ست که نگاه کردن به نیازهای اصلی مشتری بالقوه را فراموش می کنید. Rory Channer مدیر ارشد تجاری در CircleBack می گوید: “آنچه بیش تر اهمیت دارد -مشتریان در طول جلسه فروش و حتی پس از قرارداد- مشکلات آنها و زمان شان است.”

تحمیل کردن

حتما شنیده‌اید که فروشندگان اتومبیل به فروشندگان تحمیل کننده مشهور هستند. اکثر فروشندگان ناخودآگاه نظر خود را به مشتری تحمیل می‌کنند. برای جلوگیری از آن به مشتریان‌تان بفهمانید که برای پاسخ دادن به سوالات آن‌ها کاملا آماده هستید، اما اجازه دهید به صورت خصوصی و شخصی تصمیم بگیرند.

در حالت تدافعی قرار گرفته اید

بسیار مهم است بتوانید پیش بینی کنید مشتریان تان سوالاتی را از محصولات و خدمات شما دارند. سعی نکنید توضیحات زیادی را به سرعت به آنها ارائه دهید. -بجای آن سوالات متفکرانه بپرسید.

برای مثال، وقتی مشتری اعتراض کرد که قیمت محصول بسیار گران است، -بجای اینکه توضیحی درباره ی قیمت بخواهد و بداند که محصول دارای چه ویژگی هایی هست که چنین قیمتی بر آن نهاده شده- سعی کنید سوالاتی مثل “خب این باعث میشه چه احساسی داشته باشید؟ اونو با چی مقایسه می کنید؟” بپرسید. باعث می شود به بهترین نحو کنترل مکالمه را در اختیار خود بگیرید.

نداشتن اعتماد به نفس

یک تفاوت بسیار بزرگ بین داشتن اعتماد به نفس و تحمیل کنندگی وجود دارد. آن را یاد بگیرید و از آن به نفع خود استفاده کنید. فروشندگانی که اعتماد به نفس دارند، محصول و خدمات خود را باور داشته و مطمئن‌ هستند که این محصولات به مشتریان‌شان کمک خواهد کرد اما مردم تحمیل کننده لزوما باوری به محصولات خود نداشته و فقط می‌خواهند بفروشند.

نمی توانند تفاوتهای بین مشتریان را درک کنند

آماتورها زمانی که می خواهند به مشتریان خود اطلاعات بدهند از جملاتی مانند «می توانم به شما کمک کنم» استفاده می کنند. آیا بنظر شما این جمله خیلی مغرورانه نیست؟ مشتری شما ممکن است مالک یک کسب و کار موفق و یا مدیر یک شرکت بزرگ باشد. این افراد در صنعت خود کارشناس هستند و دوست ندارند یک فروشنده ی جوان با خودش فکر کند که آنها به کمک او نیاز دارند. جف هافمن توصیه می کند که هیچ گاه نگویید “من می توانم به شما کمک کنم، در عوض بگویید چیزی که شما گفتید بسیار جالب است. بسیاری از مشتریان ما همین را می گویند. اجازه بدهید به شما بگویم که چگونه ما به آنها کمک کردیم.” این امر بویژه در هنگام فروش به شرکتهای کوچک یا متوسط ضروری است.

توضیحات زیاد

اغلب فروشندگان فکر می‌کنند کارشان توضیح دادن است. تا با خریدار مواجه می‌کنند سعی می‌کنند از دید خودشان سنگ تمام بگذارند. تا خریدار اولین سوال را مطرح کرد شروع به ارائه توضیحات طولانی می‌کنند. معمولا این فروشندگان با سرعت بالا توضیح می‌دهند تا مخاطب نتواند حرفشان را قطع کند. همین باعث می‌شود خریداران فراری شوند.

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

 

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486