Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استارت آپ هااقتصادیراهکارهای افزایش فروشکسب و کارکسب و کار باسرمایه کم

موفقیت کسب و کار کوچک

موفقیت کسب و کار کوچک
13بازدید

موفقیت کسب و کار کوچک

برای اینکه بتوانید کسب و کار کوچک خود را سودآورتر از همیشه کنید ما در اینجا چند پیشنهاد برای چگونگی انجام آن برای شما آورده ایم که برای ایجاد یک کسب و کار موفقیت آمیز آن‌ها را به خاطر داشته باشید.

قدرت شبکه های مجازی

شاید این توصیه را چندان جدی تصور نکنید! اما شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین ابزارهای شما برای دستیابی به موفقیت در کسب و کارهای کوچک تان هستند. این روزها دیگر کمتر کسی برای برقراری ارتباط سراغ روش های تا حدودی دشوار مانند پست الکترونیک می رود بویژه مردم عادی که بیشتر علاقه مند هستند تا با یک تاچ روی گجت هوشمند خود وارد برنامه مورد نظر شده و از آن لذت ببرند. اینجاست که شما باید حضوری جدی داشته باشید فیسبوک، اینستاگرام، تلگرام، توییتر، لینکداین و … ساخت اکانت برای شما هزینه ای ندارد پس شتاب کنید تا آدرس مورد نظر خود را داشته باشید. در کسب و کارهای امروزی مدیریت و بروزرسانی شبکه های اجتماعی خود به عنوان یک بخش مجزا تعریف می شود پس با اختصاص نیروی کافی و توانمند در این فضا حضور داشته باشید. گاهی اوقات می توان از ظرفیت صفحات پرمخاطب دیگران نیز استفاده کرد که البته هزینه هایی را متوجه تان می کند اما بسیار کمتر از روش های تبلیغاتی دیگر.

نگاهی به کارت های ویزیت شرکت ها داشته باشید؛ تا مدتی دیگر یا شاید همین الان! از آدرس فیزیکی کمپانی روی آن اثری نخواهید دید زیرا جای آنرا لوگوی همین شبکه های اجتماعی گرفته که می توانید با مراجعه بدان ها، هم ویترین کمپانی را بصورت آنلاین مشاهده کنید و هم به اطلاعاتی مانند آدرس و شماره تماس ها دسترسی داشته باشید. لطفا از این تغییرات عقب نمانید!

برنامه ریزی برای کارهای متفاوت

حتما این اصطلاح را شنیده اید. اگر شما همه ی تخم مرغ هایتان را در یک سبد بگذارید یعنی همه ی انرژی و وقت خود را روی یک کار یا یک هدف گذاشته اید که اگر آن کار با شکست مواجه شود هیچ راه دیگری برایتان باقی نخواهد ماند. از این رو به مالکان کسب و کارهای کوچک با توجه به محدودیت هایی که دارند توصیه می شود خیلی خود را درگیر برنامه ریزی ها یا مسیرهای از پیش تعریف شده ثابت، نکنند. به عبارت دیگر لازم است تا همواره چندین نقشه راه داشته باشیم تا اگر زمانی مشکلی ایجاد شد بتوانیم با تغییر تاکتیک از آن مرحله عبور کنیم.

با انتخاب مشتریانتان و شناسایی نیازهای آنها، فروشتان را چندین برابر کنید!

رشد و رونق هر کسب و کاری به مشتری های اون کسب و کار بستگی داره. اگر نتونید مشتری بیشتری جذب کنید نمیتونید درآمد بیشتری هم داشته باشید. وقتی صحبت از جذب مشتری میشه خیلی ها ذهنشون میره سراغ تبلیغات پرهزینه تلویزیونی یا چاپ آگهی تو روزنامه ها و … اما باید به شما بگم که الان شرایط تبلیغات نسبت به ۱۰-۲۰ سال قبل خیلی فرق کرده. رقابت در ارائه خدمات یا تولید محصولات خیلی بیشتر از قبل شده و الان مشتری ها انتخاب های بیشتری دارند.

شاید ۱۰ سال قبل در یک شهر فقط ۵ تعمیرگاه مجاز فلان دستگاه پیدا میشد اما الان چندین برابر شده است. شاید قبلاً در  بازار فقط ۵ برند برای یک محصول وجود داشت و مشتری مجبور بود که از بین اونها یکی رو انتخاب کنه اما امروز مشتری ها حق انتخاب های بیشتری نسبت به قبل دارند و این میتونه یک فرصت عالی و در عین حال یک تهدید بزرگ برای کسب و کار شما باشه!

اگر شما بتونید مشتریانتون رو انتخاب کنید و نیازهای اونها رو بهتر از رقیبان تشخیص بدهید و به اونها خدمات بهتری ارائه کنید، درآمد شما بطور چشمگیری افزایش پیدا میکنه ولی اگر بخواهید با سیستم قدیمی کار کنید باید به شما بگم که هر روز تعداد مشتری های شما کم و کمتر میشه و درنهایت ممکنه به ورشکستگی کسب و کار شما منجر بشه!

ساده کنید

شما برای اینکه بتوانید در میان رقیبان خود دیده شوید باید کاری کاملا متفاوت انجام دهید. اما کسی نگفته است که متفاوت یعنی پیچیده! هزاران راه حل تجاری ساده برای حل مشکلات مختلف در دنیا ارائه شده است. بر روی نوآوری تمرکز کنید اما تلاش نکنید از ابتدا چرخ را اختراع کنید. یک تغییر ساده که بتواند چیزی یا کاری را بهتر کند یک تغییر ساده بسیار بهتر و موثرتر از پنج تغییر پیچیده است.

شاد باشید، موفقیت خواهد آمد

اگر شما شاد نباشید، در اشتباه هستید. اگر احساس می کنید صبح ها که از خواب بیدار می شوید که سر کارتان بروید دارید کار سخت و طاقت فرسایی انجام می دهید، سراغ کار دیگری بروید. اگر شما احساس خوب داشته باشید، شانس بسیار بیشتر و مثبت‌تر همچنین جو نوآورانه تری برای پرورش کسب و کار تازه تان وجود خواهد داشت. یک لبخند و شوخی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد پس در ساده گرفتن زندگی بجنبید.

وقتی اخراج لازم است

همانطور که عنوان شد یک کسب و کار کوچک با انواع چالش ها و کمبودها مواجه است و از طرف دیگر به عنوان یک فعالیت اقتصادی مستقل از جای خاصی هم حمایت نمی شود بنابراین اهمال و ضعف در گزینش نیرو و نگهداری آنها به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. اگر می دانید نیروهایی برای مجموعه شما بازده ندارند بدون اتلاف وقت آنها را کنار بگذارید.

با کمک مهرپل می توانید کسب و کار خود را توانمند کنید

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

 

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486