لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بهینه سازی سایتتکنولوژیسایت

الکسا چیست؟

الکسا چیست؟
22بازدید

الکسا چیست؟

الکسا چیست؟ الکسا یک شرکت بزرگ تجاری است و درسال ۱۹۹۶ تاسیس شده و متعلق به شرکت بزرگ امازون می باشد که در زمینه ی تجزیه و تحلیل کسب و کارها فعالیت دارد و در کالیفرنیا امریکا مستقر است.

در واقع الکسا یک مرجع برای رتبه بندی تمامی سایت های موجود در دنیای اینترنت می باشد. این سایت به عنوان یک شاخصه برای مدیران وب سایت ها در نظر گرفته می شود و از آن به عنوان یک پارامتر برای مانور دادن استفاده می کنند. این سرویس از طریق وب سایت www.alexa.com در دسترس عموم است تا بتوانند اطلاعات کلی از میزان ترافیک و محبوبیت یک وب سایت را بدست آورند. هدف از این سرویس، رتبه بندی وب سایت ها از نظر میزان ترافیک یا تعداد بازدیدکننده و صفحات بازدیدشده می باشد. این سرویس با در نظر گرفتن معیارهای محاسباتی و آماری، نهایتا سایت های مختلف را رتبه بندی می کند. هرچه رتبه یک وب سایت نزدیک تر به عدد ۱ باشد، اصولا باید محبوب تر و پربازدیدتر هم باشد؛ اما همیشه اینگونه نیست!

رتبه الکسا چیست؟

پیش از هر چیزی باید با یک عبارت کلیدی به نام «رتبه الکسا» آشنا شویم. رنکینگ (Rank) یا همان رتبه‌بندی الکسا یک سیستم امتیازدهی است که توسط alexa.com به عنوان یکی از زیرمجموعه های آمازون (amazon.com) ارائه و مدیریت می‌شود و میزان بازدید از وب‌سایت‌های مختلف را محاسبه و اعلام می‌کند.

قسمت پشتیبانی وبسایت الکسا با توضیح چگونگی انجام این رتبه بندی، موضوع را بازتر می‌کند:

«تخمین میزان ترافیک و رتبه‌دهی الکسا بر اساس رفتار افرادی در اینترنت انجام می‌گیرد که جزو جامعه آماری ما در سطح جهان بوده و به عنوان نمونه ای از کل کاربران اینترنت قلمداد می‌شوند. رتبه‌های الکسا بر اساس اطلاعاتی تعیین می‌شوند که از کاربران مورد اشاره در دوره‌های منظم سه ماهه گردآوری شده است.»

الکسا چه عواملی را در رتبه‌بندی خود لحاظ می‌کند؟

طبیعتاً گوگل از هر وبسایت دیگری در اینترنت ترافیک بیشتری دریافت می‌کند و با توجه به تعداد بازدیدکنندگان و بازدیدها در صدر قرار می‌گیرد.

الکسا به این واقعیت نیز اشاره می‌کند که هرچه به قله این نمودار نزدیکتر شوید، بالابردن رتبه دشوارتر می‌شود. به عنوان مثال، شاید افزایش رتبه الکسا از ۲۴۵۰۰۱۳۲ به رتبه ۲۰ میلیون کار نسبتاً آسانی باشد، اما رسیدن از رتبه ۵۰ به ۴۰ به همان آسانی نخواهد بود.

جان کلام اینکه دو عامل در تعیین و افزایش رتبه الکسا حرف اول را می‌زند که هر دوی آنها بر مبنای آمار سه ماه اخیر سنجیده می‌شوند:

  1. میانگین تعداد بازدیدکنندگان در روز
  2. تعداد بازدید از صفحات سایت (PageView)

آموزش کار با الکسا:

ثبت نام در الکسا:

شما برای استفاده از تولبار الکسا نیازی به ثبت نام در سایت الکسا ندارید تنها کافیه تولبار الکسا برای گوگل کروم را دانلود و نصب کنید

پس از نصب در مرورگر کروم این تولبار اضاف شده و با کلیک روی ان می توانید اطلاعات رتبه و تحلیلی وبسایت را بصورت مختصر مشاهده کنید و برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر باید مبلغی را برای حق اشتراک بپردازید.

همچنین alexa لیست ۵۰۰ سایت برتر جهان را در سایت خود معرفی می کند و به علاوه شما می توانید ۵۰۰ سایت برتر هر کشور را مشاهده کنید.

برای این کار به سایت alexa.com بروید سپس از پایین صفحه بخش top sites را انتخاب کنید.

در صفحه ی باز شده در بالا سمت چپ ۳ تب با عنوان های global،By Country و By Category را می توانید مشاهده کنید.

بخش global که ۵۰۰ رتبه برتر سایتهای جهان را نشان می دهد.

قسمت By Country شما بر اساس کشوری که انتخاب می کنید ۵۰۰ سایت برتر را به شما نمایش می دهد.


مزایای الکسا:

۱- با استفاده از ابزار مقایسه الکسا، این امکان برای شما فراهم می گردد که سایت خودتان را با رقیبانتان مقایسه کنید.
 ۲- هر چه رتبه بهتری داشته باشید اعتبار بیشتری نزد کاربران خواهید داشت و این باعث می شود که سایت های دیگر درخواست تبلیغ در سایت شما را داشته باشند.

۳- یک ابزار خوب برای بهینه سازی سایت است.


معایب الکسا:

۱- بدلیل اینکه تمامی کاربران، toolbar الکسا را بر روی رایانه خود نصب شده ندارند، اطلاعات می تواند کامل نباشد.

۲- زیر دامنه ها محاسبه نمی شوند و تمامی امتیاز آن ها به دامنه اصلی منتقل می شود. مانند: سرویس های وبلاگ.

الکسا چیست؟

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486