لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بازاریابی

ترفندهای بازاریابی

24بازدید

ترفندهای بازاریابی

( ترفندهای بازاریابی ) در زمان رکود اقتصادی در هنگام تلاش برای کنار آمدن با کاهش تقاضا و در مسابقه سبقت از سایر رقبا، کسب‌وکار شما اغلب با مشکل مواجه می‌شود؛ به ویژه هنگامی که سعی در بازنویسی استراتژی بازاریابی درخور شرایط رکود اقتصادی را داشته باشید. پیوستن به استراتژی‌های بازاریابی مشابه و قدیمی ممکن است از رشد شما جلوگیری کند و احتمالا کسب‌وکار شما را به نابودی بکشد. از سوی دیگر، ایجاد یک طرح بازاریابی که می‌تواند نتایج مورد نظر را به نفع شما تغییر دهد و یک اثر پایدار داشته باشد، برای بازاریابان حرفه‌ای کسب‌وکارتان یک وظیفه پر اهمیت است. برای بازاریابی درست در زمان رکود برنامه‌ریزی دقیق و مجرب لازم است و تیم بازاریابی باید تیر را به درست‌ترین جای سیبل بزند. راهی که بازاریابان حرفه‌ای برای نجات از اوضاع رکود برمی‌گزینند باید متناسب با همان دوره و شرایط تدوین شده باشد زیرا هر رکود و نابه‌سامانی شرایط و پیامدهای خود را دارد. با این حال، در مطالعه موفقیت‌های بازاریابی و شکست ده‌ها شرکت به دلیل رکود اقتصادی، الگوهای مشخصی در رفتار مصرف‌کننده و استراتژی‌های شرکت وجود دارد که عملکرد آنها را رو به عقب رانده یا تضعیف می‌کند. شرکت‌ها باید الگوهای در حال رشد مصرف را درک کنند و راهبردهای آنها را به درستی تنظیم کنند. در اینجا چند راه برای بازنویسی طرح بازاریابی و تعیین مرحله رشد در زمان رکود اقتصادی ارائه خواهد شد:

 1. حفظ و نگهداری مشتریان فعلی
 2. فروش جدید
 3. بهبود روابط اولیه
 4. توسعه روابط موجود
 5. انجام تبلیغات مستمر و عدم کاهش هزینه‌های بازاریابی
 6. ارائه خدمات متمایز و برجسته نسبت به رقبا
 7. نگاه دوستانه به کارمندان و پرسنل در زمان رکود

بازاریابان محتوا که در کارشون موفق هستن این ۱۰ مورد رو عامل موفقیت خودشون می‌دونن:

استراتژی بازاریابی محتوا را مستند‌سازی و بازبینی کنین

نتایج تحقیقات روی بازاریابی B2B مشخص کرده که بازاریابان موفق B2B در زمینه‌ی بازاریابی محتوا، دو عادت مهم دارن. اول اینکه اونها استراتژی بازاریابی محتوا‌شون رو مستندسازی می‌کنن. و دوم اینکه استراتژی بازاریابی محتوا رو براساس وقایع در جریان و به همراه تیم بازبینی می‌کنن. در حالی که این دو عادت چندان هم برپایه‌ی علم نیستن ولی برای بازاریابان محتوا اهمیت و تاثیر بسیار زیادی دارن.

داستان‌های جذاب و متقاعد‌کننده تعریف کنین

مؤثر‌ترین بازاریابان محتوا کسانی هستن که برندشون رو به رسانه تبدیل می‌کنن. اونها می‌دونن که چطور از عناصر خبرنگاری و داستان سرایی برای محتوا استفاده کنن. برای مثال:

با داستان‌های گیرا مخاطب جذب کنین

داستان‌هاتون رو روی مواردی که برای مخاطب بیشترین اهمیت رو داره و فرصت‌ها متمرکز کنین و نه روی محصول یا سرویس.

کلمات و عناصر بصری رو باهم آمیخته کنین

برای به تصویر کشیدن احساس در داستان، در کنار کلمات از عناصر بصری هم استفاده کنین.

راهنماهای نگارش تهیه کنین و اون رو با تیم محتوا به اشتراک بگذارین

این کار علاوه بر اینکه به داشتن یک صدای واحد و متحد در محتوا کمک می‌کنه، باعث می‌شه که همکاران با برند و استاندارد‌های کیفی شما آشنا بشن. وقتی این عناصر کلیدی رو در محتوا قرار بدین، می‌تونین با مخاطب وارد ارتباط بشین و اون رو به انجام عمل خاصی وادار کنین.

فراموش نکنین که باید تمامی این موارد رو به تیم بازاریابی خودتون آموزش بدین.

فروشندگان باید به دنبال شناسایی و سوژه‌یابی مشتریان جدید جهت توسعه فروش باشند. یکی از راه‌های توسعه فروش، توصیه‌ها و معرفی‌هایی است که از سوی مشتریان صورت می‌گیرد. تحقیقات نشان داده است که اگر بدون معرفی با سوژه‌ها تماس بگیرید تنها ۲ درصد امکان صحبت کردن با آن‌ها وجود خواهد داشت؛ اما اگر ارجاع داده شوید شانس‌ شما تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد و درصورتی که توصیه شوید احتمال موفقیت تا ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. بنابراین از مشتریان قدیمی بخواهید که شما را به همکاران یا سازمان‌های دیگر جهت فروش معرفی کنند. هنگامی که مشتری از نتایج کالا یا خدماتتان رضایت دارد یا کاری را برای مشتری انجام می‌دهید که منجر به خشنودی او می‌شود، بهترین زمان برای ارائه درخواست توصیه است.

مطالعه کنین. ارزش ایجاد کنین

زیاد مطالعه کنین. سرتیتر‌ها، نشریات صنعتی، نشریات تجاری، علایق مشتریان، مسائل روز فناوری، ادبیات و.. چیزهایی هستن که خیلی خوبه همیشه مطالعه کنین. بهترین روش برای اینکه بفهمیم کدوم محتوا بیشترین تعامل رو به همراه داره این هست که باهاش تعامل برقرار کنین.

بزرگترین سوءتفاهمی که در بین استراتژی‌های بازاریابی و محتوا مشترک هست اینه که هر دو خودشون رو محدود و منحصر می‌کنن. انواع مختلفی از بازاریابی محتوا وجود داره. نوشتاری، بصری، ویدئویی و… شما فقط باید به اهداف‌تون فکر کنین و خودتون رو جای مخاطبین قرار بدین.

همچنین باید برای مخاطبان‌تون از راهی منحصر به فرد، فریبنده و تعاملی ارزش ایجاد کنین. پنج توصیه‌ برای تولید محتوای B2B برای ارزش آفرینی بیشتر رو در زیر مشاهده می‌کنین:

 1. جذاب و جالب توجه باشید
 2. از کلمات اقدامی و عملی استفاده کنین
 3. از محتوای بصری استفاده کنین
 4. پست‌ها رو هر چند مدت بازپست کنین اما این بازپست کردن نباید کلمه به کلمه باشه.
 5. به ارتباطات درونی پاسخ بدین. در عین حرفه‌ای بودن، باشخصیت و دوستانه برخورد کنین.

ترفندهای بازاریابی ترفندهای بازاریابی ترفندهای بازاریابی

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486