Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استارت آپ ها

اهمیت کارآفرینی در صنعت گردشگری

اهمیت کارآفرینی در صنعت گردشگری
21بازدید

( اهمیت کارآفرینی در صنعت گردشگری ) یکی از پر ظرفیت‌ترین و در عین حال دست نخورده‌ترین حوزه‌های فعالیت استارتاپی که قابلیت فعالیت گسترده در سطح ملی و همچنین در سطح بین المللی را دارد؛ صنعت گردشگری و توریسم است. کشور چهار فصلمان ایران به واسطه موقعیت جغرافیایی مناسب، تنوع اقلیمی بالا و بناهای تاریخی و فرهنگی فراوانش، ظرفیت گردشگری بالایی دارد و می‌تواند به ‌عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه گردشگری در عرصه رقابت جهانی حضور پیدا کند؛ اما متأسفانه در ایران به این حوزه کم توجهی شده است.

حضور استارتاپ ها در حوزه گردشگری، می‌تواند فرصتی برای استفاده از ظرفیت بالای این صنعت و رونق آن در ایران باشد. این ظرفیت و منبع خدادادی را می‌توان با سرمایه گذاری درست، برنامه ریزی و فعالیت، به منبعی سرشار برای خلق ثروت تبدیل کرد. جذابیت ویژه حوزه گردشگری در این است که علاوه بر ظرفیت خلق ارزش ریالی در آن، ظرفیت بسیار غنی برای جذب توریست بین المللی و درآمد زایی ارزی را نیز دارد.

نقش استارتاپ‌ها در تحول صنعت گردشگری ایران

استارتاپ های حوزه گردشگری می‌توانند نقشی کلیدی برای روشن کردن موتور محرکه کارآفرینی در صنعت گردشگری ایفا کنند؛ متخصصین و کارشناسان نیز معتقدند که استارتاپ‌ها انقلابیون صنعت گردشگری هستند و می‌توانند زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری کشور شوند.

با شکل گیری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی، آینده بسیار روشنی در انتظار صنعت گردشگری ایران است؛ این کسب و کارها با ارائه دادن خدمات مطلوب و در دسترس به گردشگران، می‌توانند با جذب گردشگران داخلی و خارجی، اقتصاد این صنعت را متحول سازند؛ و در نتیجه فضای اقتصادی کشور را نیز دستخوش تحول کنند.

کسب و کارهای نوپا نه تنها می‌توانند باعث اشتغال‌زایی برای بسیاری از جوانان بشوند بلکه می‌توانند موجب پویایی و افزایش خلاقیت‌ها و مهارت‌های آن‌ها نیز بشوند. و بدون شک صنعت گردشگری به دلیل جذابیتی که دارد می‌تواند سهم بسیار بالایی در ایجاد این کسب و کارهای نوپا داشته باشد.

یکی از مزیت‌هایی که گسترش فضای مجازی داشته است؛ آشنایی و استقبال بیشتر مردم با پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین ارائه خدمات می باشد که توانسته‌اند دسترسی مردم به خدمات را ساده‌تر کنند. پلتفرم‌هایی مثل تاکسی آنلاین ، سفارش غذای آنلاین، درخواست خدمات نظافت آنلاین و … . تعداد استارتاپ هایی که به ارائه این پلتفرم های خدماتی می‌پردازند بسیار زیاد است و هر روز هم شاهد یک استارتاپ جدید در این زمینه‌ها هستیم.

اما در بین این استارتاپ ها جای استارتاپ های حوزه گردشگری خالی است. صنعت گردشگری یکی از متنوع‌ترین و سودآورترین حوزه‌هاست است که استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا می‌توانند به راحتی در آن نقش آفرین شوند و زمینه ساز رشد و ارتقای آن شوند.

مزایای حضور استارتاپ ها در حوزه گردشگری

از جمله مزایای حضور استارتاپ ها در صنعت توریسم و گردشگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اشتغال زایی و درآمدزایی در این حوزه
  2. کاهش هزینه گردشگران با کوتاه کردن دست واسطه‌ها
  3. جذب گردشگران بیشتر به دلیل در دسترس بودن اطلاعات مورد نیاز
  4. بهبود اقتصاد محلی
  5. و …

Get Your Guide

این استارتاپ خدماتی از جمله رزرو تور مسافرتی، بازدید از جاذبه‌های دیدنی و سایر فعالیت‌ها را در سراسر دنیا ازطریق وب‌سایت و اپلیکیشن به کاربران ارائه می‌دهد. دفتر اصلی استارتاپ در برلین آلمان است و در سایر نقاط دنیا مانند آمریکای شمالی و اروپا نیز شعبه دارد.

شرکت‌ها خدمات خود از جمله تورهای یک روزه، تورهای چند روزه و فعالیت‌های ماجراجویانه را با نام خود در وب‌سایت گت‌یورگاید منتشر می‌کنند و کاربران علاقه‌مند آن‌ها را ازطریق وب‌سایت یا اپلیکیشن رزرو می‌کنند.

ایده‌ی راه‌اندازی استارتاپ به سال ۲۰۰۷ و زمانی باز می‌گردد که جوهانس رک و تایو تایو، بنیان‌گذاران استارتاپ برای شرکت در یک کنفرانس دانش‌آموزشی به چین سفر کرده بودند. آن‌ها در طول سفر متوجه شدند مسیریابی در یک شهر توریستی خارجی بسیار سخت است؛ به همین دلیل پلتفرمی طراحی کردند تا گردشگران بتوانند با راهنماهای محلی در ارتباط باشند و از آن‌ها کمک بگیرند. همین زمینه ای شد برای استارتاپی اینترنتی برای رزرو فعالیت‌های گردشگری در شهرهای بزرگ دنیا تبدیل شد.

سرمایه‌ی ابتدایی این استارتاپ به کمک مالی خویشاوندان دو بنیان‌گذار استارتاپ تأمین شد، زیرا ایده‌ی استارتاپ آن‌ها جدید بود و سرمایه‌گذاران اروپایی نمی‌توانستند آینده‌ی استارتاپ را پیش‌بینی کنند. اما سرمایه‌گذاران آمریکایی از این ایده استقبال کردند زیرا رقیبی در بازار نداشت و ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسید.

این استارتاپ از سال ۲۰۱۸ تورهای اختصاصی خود را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. این استارتاپ از زمان راه‌اندازی بیش از ۱۵ میلیون تور فروخته است.

مشتری‌ها می‌توانند نظر خود و نقاط ضعف و قوت خدماتی که استفاده کرده‌اند را در سایت منتشر کنند و ارائه‌دهنده‌های خدماتی که به‌طور مکرر نقد منفی دریافت کنند، از وب‌سایت حذف خواهند شد. طبق گزارش کرانچ‌بیس، این استارتاپ تابه‌حال بیش از ۶۵۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و یکی دیگر از یونیکورن‌های صنعت گردشگری است.

Airbnb

Airbnb یکی از استارتاپ‌های با ارزش بیش از یک میلیارد دلار است که در زمینه‌ی اجاره‌ی مکان‌های اقامتی فعالیت می‌کند. این استارتاپ درواقع به‌عنوان واسطه‌ای عمل می‌کند که اجاره‌دهندگان محل‌های اقامتی را به مسافران معرفی می‌کند. مسافران با ورود به وب‌سایت این استارتاپ و انتخاب شهر مورد نظر می‌توانند فهرستی از محل‌های اقامتی، قیمت، امکانات و تصویر آن‌ها را مشاهده کرده و برای تاریخ مورد نظر رزرو کنند.

داستان راه‌اندازی استارتاپ ایربی‌ان‌بی به سال ۲۰۰۸ و زمانی باز می‌گردد که برایان چسکی و جو جبیا در پرداخت اجاره‌ی آپارتمان خود در سانفرانسیسکو به مشکل برخورد کرده بودند و نمی‌توانستند هزینه‌ی آن را پرداخت کنند؛ بنابراین اتاق زیر شیروانی خانه که یک تخت بادی داشت را همراه با صبحانه به مسافران اجاره دادند. آن‌ها همچنین از یکی از دوستان متخصص خود در حوزه‌ی فناوری اطلاعات دعوت به همکاری کردند و وب‌سایتی به نام AirBed & Breakfast راه‌اندازی کردند. اولین مسافر آن‌ها، تابستان سال ۲۰۰۸، هنگام برگزاری کنفرانس طراحان صنعتی آمریکا و زمانی پیدا شد که مسافران برای پیدا کردن محل مناسب برای اقامت مشکل پیدا کرده بودند.

یک سال بعد از این ماجرا، پاول گراهام، از بنیان‌گذاران ایر‌بی‌ان‌بی دعوت کرد در جلسه‌ی آموزشی استارتاپ شتاب دهنده  خود، یعنی وای‌کامبیناتور شرکت کنند و در ازای سهم کوچکی از شرکت، ۲۰ هزار دلار سرمایه در اختیار آن‌ها قرار داد. آن‌ها که پیش از این دریافت سرمایه، وب‌سایت خود را ساخته بودند، تصمیم گرفتند با این پول به نیویورک بروند تا با تعدادی از کاربران ملاقات کنند و وب‌سایت خود را توسعه دهند.

آنها در سال ۲۰۱۸ اعلام کردند که قصد احداث خطوط هوایی خود را نیز دارند! این استارتاپ همچنین از اضافه کردن بخش ویژه ای برای اقامت های لوکس تر و ویژه نیز رونمایی کردند.

AirPortr

این استارتاپ که دفتر اصلی آن در لندن واقع شده ست، همکاری نزدیکی با شرکت‌های هواپیمایی دارد. ایرپورتر، ایده‌ی جالبی برای ارائه‌ی خدمات به مسافران دارد و قصد دارد مسافرت‌های هوایی را آسان‌تر و راحت‌تر کند. AirPortr در حمل چمدان‌های مسافران به فرودگاه کمک کند. این استارتاپ چمدان‌ها را از در منزل مسافران در هر کجای لندن تحویل می‌گیرد و به فرودگاه می‌برد تا دیگر نیاز نباشد مسافر هنگام رفتن به فرودگاه آن‌ها را حمل کند.

این استارتاپ کار خود را با خطوط هواپیمایی بریتیش شروع کرد. آنها با خطوط هواپیمایی بزرگی مانند IAG و خطوط هواپیمایی آمریکا، خطوط هوایی توماس کوک و … نیز همکاری می‌کند. این استارتاپ تابه‌حال ۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. آنها از سال ۲۰۱۶ تا به حال ۱۰۹۸۸۹ چمدان را برای مسافران حمل کرده اند!

اهمیت کارآفرینی در صنعت گردشگری اهمیت کارآفرینی در صنعت گردشگری

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486