Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استراتژی فروشاقتصادیانواع فروشمارکتینگ و بازاریابی

جذب مشتریان بالقوه

جذب مشتریان بالقوه
23بازدید

مشتری بالقوه کیست؟

( جذب مشتریان بالقوه ) در یک تعریف ساده می توان گفت : مشتری بالقوه کسی است که به محصول ما نیاز دارد و می تواند جزو مشتریان ما قرار بگیرد.

در سایت Dictionary.com مشتری ایت گونه تعریف شده است : ” شخصی که کالا با خدمات را از دیگری خریداری می کند ” . اما این بدان معنا نیست که هر کسی دیگری که تا به حال محصول (کالا و خدمات) ما را نخریده است مشتری بالقوه نام دارد.در مراجعه دوباره به سایت Dictionary.com در رابطه با واژه پتانسیل (Potential) آمده است :” توان و استعدادِ بودن و یا شدن ” . بنابراین مشتری بالقوه کسی است که توانمندی و استعداد تبدیل شدن به خریدار کالا و خدمات یک شرکت را دارد.

انواع مشتری بالقوه

دسته اول کسانی هستند که آگاهی کاملی از محصولات یا  خدمات شما و مزایای آنها ندارند و یا حتی شناخت درستی از نیازهای خود و راه های پاسخ‌گویی به آن را پیدا نکرده اند. مسلم است که یک ارتباط مناسب امکان اطلاع‌رسانی مطلوب را به مشتری می‌دهد و او را ترغیب به تجربه‌ی خرید از شما می کند.

دسته دوم کسانی هستند که خریدار واقعی اند، اما بین شما و رقبا قرار دارند و به دنبال بهترین گزینه‌هستند. در برخورد با این دسته از مشتریان نیازمند ارتباط کلامی و بصری نیز خواهیم بود.

این دسته از مشتریان، از آشنایان قدیمی شما و یا افرادی هستند که در گذشته از مشتریان شما به حساب می آمدند.

افرادی  که به لیست وفاداران به خرید ملحق نشده‌اند، بنابراین برای جذب دوباره‌ی این افراد لازم است علت عدم وفاداری را ریشه یابی و آن‌ها را رفع کنید و دوباره خودتان ، محصولات و خدمات‌تان را برایشان توضیح دهید.

مشتریان بالفعل چه کسانی هستند؟

مشتریان بالفعل به مشتریانی می گویند که از محصولات و خدمات شما استفاده کرده اند. تمام مشتریان اعم از مشتری جدید و مشتری قدیم جزو این دسته از مشتریان محسوب می گردند. لازم به ذکر است که مشتریان بالقوه می توانند شامل فهرست بلندتری باشند. افراد، سازمانها، شرکت ها، موسسات و ادارات دولتی و خصوصی همگی می ‌توانند بخشی از این فهرست باشند. بنابراین اطلاعات آنها نیز می بایست مشابه کلیه بانک‌ های اطلاعاتی، دسته ‌بندی شده و مورد بررسی قرار گیرند.

توضیح بدهید “چرا”

به مشتریان خود توضیح بدهید که چرا باید از خدمات شما استفاده کنند، علم روانشناسی ثابت کرده است که افراد انتظار دارند که در مورد مسائل به آن ها توضیح داده شود و ذهن آن ها همواره به دنبال توضیح و چرایی است. از این رو حتی پاسخ های غیر منطقی نیز می تواند برای افراد قانع کننده تر از هیچ توضیحی نداشتن باشد.

خلاقیت 

در روش انجام کار ها و کالا هایی که ارائه می دهید خلاقیت به خرج دهید. نورولوژی بدن انسان به گونه ای است که بعد از برخورد با چیز های جدید خلاقانه شروع به ترشح دوپامین می کند. این هورمون می تواند مولد حسی همانند دریافت جایزه باشد.

ایجاد حس متفاوت بودن

یکی از ۶ نیاز اساسی افراد حس متفاوت بودن نسبت به دیگران است. با مشتریان خود به گونه ای رفتار کنید که به آن ها این احساس منتقل شود که در صورت استفاده از خدمات شما نسبت به دیگران متفاوت خواهند بود.

به عنوان مثال استفاده از کالا یا خدمات برند شاید تفاوت چندانی با کالا و خدمات عادی نداشته باشد ولی استفاده از آن به افراد احساس خوب متفاوت بودن را منتقل خواهد کرد. و این مساله یکی از دلایل مهم افراد در استفاده از برند هاست.

ایجاد حس کنجکاوی

محققان علم روانشناسی متوجه شده اند که در ذهن افراد بین چیز هایی که می دانند و چیز هایی که نمی دانند یک گپ وجود دارد و افراد همواره در تلاش برای پر کردن این جای خالی هستند.

این مساله که با عنوان تئوری «شکاف اطلاعاتی» معروف است تبدیل به یکی از روش های موثر مارکتینگ شد.

این روش تضمین می کند که مشتری بالقوه شما ایمیل شما را حتما باز کند یا متن نوشته شده شما را تا آخر بخواند و یا حتی محصول شما را بخرد تا شکاف ایجاد شده بین تیزینگ محصول شما و خود محصول را پر کند.

جذب مشتریان بالقوه

جذب مشتریان بالقوه

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486