لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استارت آپ هاایده های کسب و کاربازاریابی دیجیتالیبهینه سازی سایتتبلیغات اینترنتیتجارت الکترونیکتکنولوژیدیجیتال مارکتینگسایتکار آفرینیکسب و کار اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
32بازدید

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

( راه اندازی فروشگاه اینترنتی ) امروزه بسیاری از فروشگاه های آنلاین آماده ارائه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات به مشتریان می باشند که می تواند تمام نیازها و انتظارات آنها را برآورده سازند.  اما با رقابت عظیم و در حال رشدی که در میان  صاحبان وب سایت های فروشگاهی آنلاین وجود دارد آنها باید به فکر این باشند که  مشتریان فعلی خود را حفظ کرده و برای جذب مشتریان جدید برنامه ریزی کنند.

اگر شما می خواهید در حالی که وب سایت شما درحال پیشرفت می باشد از اشتباهات موجود دوری کنید و مشتریان خود را حفظ کنید و مشتریان جدید را جذب کنید ایجاد توسعه یک استراتژی کسب و کار درازمدت ضروری  می باشد.

در فروشگاه اینترنتی چه بفروشیم

اگر قبل از اینکه به فکر راه اندازی فروشگاه آنلاین افتاده باشید، مغازه ای معمولی داشته باشید حتما کار برایتان ساده تر است. چرا که می دانید محصولی که می خواهید به فروش بگذارید چیست و دچار سردرگمی نمی شوید. اما اگر هنوز ایده ای ندارید ما شما را راهنمایی می کنیم.

در قدم اول سعی کنید توانایی ها وعلایق خود را در نظر بگیرید. مهارت شما در چه زمینه ای است؟ در خیاطی؟ بسیار خب، فروشگاه لباس خود را تاسیس کنید. در قدم بعدی سعی کنید همیشه ایده ای ناب در محصولتان به کار ببرید. نمی گویم آن را پیچیده کنید. تنها آن را میان محصولات مشابه، خاص و کاربردی تر جلوه دهید. اگر محصول شما نیز مشابه دیگر محصولات موجود باشد، امکان برگزیده شدن شما از سوی مشتری، بین رقبای سرسخت در هر زمینه که در حال حاضر در فروشگاه آنلاین وجود دارد بسیار کم است.

اما اگر ایده ی خاصی در ذهن ندارید، می توانید گزینه ی مشارکت با برند های معتبر تر و محبوب تر را انتخاب کنید. هر چند آن ها هم به دنبال افرادی با توانایی بالا هستند.

شناسایی بازار و مشتریان هدف

منظور از مشتریان هدف افرادی است که در میان مخاطبان فراوان فروشگاه آنلاین، جذب محصول شما خواهند شد. به عنوان مثال محصول شما ساز می باشد. مشتریان هدف شما نوازندگان هستند. باید آن ها را طبق این معیار ها طبقه بندی کنید.
• سن، جنسیت، محل اقامت
• الگوی رفتاری
• انگیزه و هدف
• چالش مشتری و راه حل شما
• ارزش پیشنهادی محصولتان برای مشتری
ارزیابی ایده کسب و کار
قبل از هر اقدامی برای طراحی فروشگاه آنلاین، مطمئن شوید محصولتان خریدار دارد. گاهی ممکن است محصولی عالی داشته باشید و همه طرفدارش باشند اما خریدار نه. به عنوان مثال اثری هنری خلق کردید و آن را برای فروش گذاشته اید. احتمالا نظرات مثبت زیادی دریافت می کنید اما کسی حاضر به پرداخت مبلغ مورد نظرتان نیست. مشکل کجاست؟
دلیل آن می تواند موارد زیر باشد:
• قیمت نامناسب محصول نسبت به رقبا
• انتخاب نادرست مشتریان هدف
• عدم وجود درخواست برای خرید محصولتان
و هر دلیل دیگری که مشتری را از خرید محصول شما باز می دارد. راه حل ساده است. پیش از آن که محصولتان را در فروشگاه آنلاین عرضه کنید، آن را در فضای مجازی به فروش بگذارید. از اینستاگرام و تلگرام یا شیپور، دیوار و… کمک بگیرید. این گونه به صورت مستقیم با مشتری ارتباط برقرار کنید و محصولتان را بفروشید. هنگامی که پس از ارزیابی، اطمینان خاطر پیدا کردید که محصولتان خریدار دارد و مخاطب حاضر به پرداخت مبلغ مورد نظرتان می باشد، فروشگاه آنلاین خود را تاسیس کنید.

بدون نرم افزار شما فروشگاه آنلاین ندارید

خوشبختانه، مجبور نیستید یک فروشگاه آنلاین را به تنهایی ایجاد کنید.  بسته های نرم افزاری متعددی موجود است که شما را قادر می سازد تا سریعا وب سایت خود را ایجاد کنید. به عنوان مثال، وردپرس و دروپال پلت فرم بسیار قابل دسترس برای ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ هستند.  از سوی دیگر مجنتو، سئو شاپ و دروپال می توانند برای ایجاد یک فروشگاه مجازی با تعداد زیادی از محصولات مورد استفاده قرار گیرد. و البته شما همچنین می توانید از پشتیبانی DHL Express برای کمک به آن تکیه کنید.

پیگیری  تجارت الکترونیک

شما همچنین باید در مورد فعالیت در سایت خود و آنچه مردم دنبال آن هستید اطمینان حاصل کنید. به همین دلیل است که شما باید گوگل آنالیستیک  را برای فروشگاه آنلاین خود فعال کنید. ویا اینکه یک بازاریابی حرفه ای برای آن انجام دهید تا رفتار گشت و گذار و خرید بازدیدکنندگان را متوجه شوید.  این نرم افزارمی تواند به شما چیزهایی مانند تعداد بازدید از وب سایت شما، آنچه که آنها دنبال آن می گردند و صفحاتی که آنها بارها بازدید می کنند، را بگوید.

انواع روش های پرداخت

اغلب، تعداد زیادی از فروشگاه های آنلاین یک اشتباه مشابه را انجام می دهند، فقط  به مشتریان تنها چند گزینه پرداخت ارائه می دهند. مشتریان خود را به گزینه های استاندارد مستلزم نکنید.بسیاری از راه حل های پولی قابل قبول را تا آنجا که امکان پذیر است درنظر بگیرید به عنوان مثال، پرداخت های آمازون، Braintree، WePay و غیره را ادغام کنید.

برخی از فروشگاه های آنلاین دارای محدودیت های فنی در انجام معاملات پولی هستند ، و فقط کارت اعتباری یا کارت حساب  را می پذیرند.  اگر می خواهید به طور قابل توجهی مشتریان خود را ارتقا دهید، به آنها فرصت پرداخت چک های الکترونیکی ، انتقال سیم، سفارشات پول یا بیت کوین را ارائه دهید. کسب و کار آنلاین خود را بدون محدودیت قرار دهید.

تبلیغات

همه ما عاشق تبلیغات و تخفیفات هستیم. معمولا همین مقدار کم که ما صرفه جویی می کنیم ما را خوشحال می کند. این یک مکانیزم روانشناختی است که مسئول این احساسات است .  چگونه می توانید از آن در فروشگاه آنلاین خود برای جذب مشتریان استفاده کنید؟  یک ایده این است که به مشتریان یک اشانتیون رایگان ارائه دهیم.  همانطور که Patryk Pawlikowski از Shoplo.com می گوید: ”  بسیاری از فروشگاه های ما مشتریان خود را به یک اشانتیون رایگان پیشنهاد می کنند و به نظر می رسد این کار موفقیت آمیز باشد. تعداد خرید ها در فروشگاه های آنها به طور قابل توجهی افزایش می یابد، به عنوان مثال می توانید یک حمل و نقل رایگان اشانتیون دهید . یک دستمزد حمل و نقل چیزی است که بعضی مشتریان حتی از خرید خود منصرف می شوند. بعضی فروشگاه ها این جوایز را برای مبلغ خاصی از خرید ارائه می دهند به عنوان مثال برای کسانی که خرید های بالای یک میلیون تومان داشته باشند. این یک راه حل عالی برای تشویق مشتریان برای خرید بیشتر از آن چیزی است که آنها برنامه ریزی کردند فقط برای به دست آوردن آن اشانتیون. در نتیجه، نه تنها به مشتری چیزی هدیه داده اید که برای او ارزشمند می باشد و راضی می باشد بلکه باعث افزایش  فروش  وتولید شده اید.”

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486