لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بازاریابیبازاریابی دیجیتالیبازاریابی شبکه های اجتماعیبازاریابی محتوا

بازاریابی از طریق لینکدین

بازاریابی از طریق لینکدین
23بازدید

بازاریابی برای رشد کسب‌وکار از طریق لینکدین

( بازاریابی از طریق لینکدین ) شبکه اجتماعی لینکدین فقط مختص افراد حرفه‌ای و کسانی که به دنبال شغل هستند نیست و روزانه میلیون‌ها نفر از این شبکه اجتماعی برای گسترش شبکه کاری و توسعه کسب‌وکار خود از آن استفاده می‌کنند. از برقراری ارتباط گرفته تا ایجاد لید، انعقاد قرارداد همکاری و ایجاد آگاهی بهتر نسبت به برند، لینکدین می‌تواند تأثیری شگرف روی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما داشته باشد.

نحوه بازاریابی کسب‌وکار در لینکدین تا حدودی با شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام متفاوت است. در این شبکه اجتماعی، کسب‌وکارها به مشتریان دسترسی مستقیم دارند و می‌توانند با فراغت بیشتری مطالب خود را در معرض دید مخاطبان هدف قرار دهند.

چند راهکار برای بهبود بازاریابی در لینکدین

URL اختصاصی خود را در لینکدین داشته باشید

فراموش نکنید که آدرس صفحه لینکدینتان را مرتبط با نام کسب‌وکار انتخاب کنید. این کار به‌خصوص برای کسانی که با تعداد مشتریان بالقوه زیادی در ارتباط هستند و به‌خصوص فعالین بخش B2B اهمیت ویژه‌ای دارد.

اهمیت URL اختصاصی لینکدین این است که مثلا وقتی باکسی که قبلا ندیده‌اید ملاقات می‌کنید، بسیاری از افراد در گوگل به دنبال نام اشخاصی که با آن‌ها ملاقات کرده‌اند می‌گردند تا اطلاعات بیشتری در موردشان به دست آورند. شخصی‌سازی کردن آدرس لینکدین باعث می‌شود که پروفایل شما در رتبه‌های بالاتر صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر شود.

بخش SUMMARY پروفایل خود را تکمیل کنید

Summary ازجمله بخش‌هایی از پروفایل لینکدین است که بیشترین نگاه را به سمت خود جلب می‌کند. برای تکمیل کردن این بخش، ۲۰۰۰ کلمه فضا در اختیار شما قرار دارد تا مستقیما به مخاطبان هدف خود صحبت کنید. در این بخش سعی کنید از جملات کامل استفاده شود، از زبان اول‌شخص بنویسید و همچنین به نیازهای اصلی و ضروری مخاطبان هدف نیز اشاره کنید. بسیاری از افراد قبل از ورود به سایت، ترجیح می‌دهند که به لینکدین سری بزنند و قبل از خرید سرویس یا کالا، با شخص فروشنده بیشتر آشنا شوند. Summary فرصت مناسبی است تا مشتریان دوبه‌شک را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

محتوای ویروسی در لینکدین

امکان ارسال مستقیم پست در لینکدین قطعا قدرتمندترین ابزار موجود این شبکه اجتماعی است. اگر پست‌هایتان در لینکدین بتوانند توجهاتی را به خود جلب کند، لینکدین نیز در عوض آن‌ها را در دسته‌بندی‌های خود قرار می‌دهد و به این صورت است که پست‌های شما می‌توانند ده‌ها هزار بازدیدکننده به خود ببینند.

شکل و شمایل پروفایل خود و کارمندانتان را مرتب کنید

فراموش نکنید که پروفایل شرکت، شخص شما به‌عنوان مدیر و کارمندانتان در لینکدین به‌عنوان شناسنامه کل کسب‌وکار اعلام موجودیت می‌کند. بنابراین علاوه بر ایجاد یک پروفایل مناسب برای شرکت و خود، از کارمندانتان نیز بخواهید دستی به سروگوش پروفایل لینکدین خود بکشند و آن را با تصویری مناسب از خود در پروفایل و آخرین دستاوردها و تاریخچه‌های شغلی شامل تعریف مناسبی از نقش خود در شرکت شما به‌روزرسانی کنند. همچنین به آن‌ها بگویید که باید با افراد فعال در حوزه فعالیت شرکت به‌اصطلاح لینکدین Connect  شوند.

به گروه‌ها ملحق شوید و فعال بمانید

یکی از پیشنهاد‌هایی که ما همیشه به مشتریانمان ارائه می‌کنیم این است که به گروه‌های مرتبط در لینکدین بپیوندند و در آن‌ها فعال باشند. از این فرصت نه‌تنها می‌توان برای گوش کردن به نیاز مشتریان استفاده کرد، بلکه فرصت مغتنمی برای کسب‌وکارهای کوچک است که با افراد وارد تعامل شوند و یا توصیه‌های خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. همچنین امکان ارسال پیام به افراد حاضر در این گروه‌ها، حتی باوجود Connect  نبودن در لینکدین، نیز میسر است.

گروه اختصاصی خود را در لینکدین بسازید

بعد از جوین شدن به گروه‌های مرتبط در لینکدین و آشنایی با چندوچون فعالیت این گروه‌ها، اکنون نوبت شماست که گروه اختصاصی خود را ایجاد کنید. بعد از ایجاد گروه، دعوت‌نامه‌هایی را برای افراد مختلف بفرستید و از آن‌ها بخواهید به گروه شما ملحق شوند. البته فراموش نکنید که پیام‌هایتان در این مرحله باید کاملا شخصی‌سازی‌شده باشند. در این گروه می‌توانید پست‌های و ترفندهای مفید را با اعضا به اشتراک بگذارید و همچنین از نقطه نظرات آن‌ها در مورد تغییرات کسب‌وکار و غیره آگاه شوید.

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486