لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استارت آپ هامدیریت عملکرد

کار تیمی چه فوایدی دارد

کار تیمی چه فوایدی دارد
37بازدید

کار تیمی چه فوایدی دارد

( کار تیمی چه فوایدی دارد ) از جمله فواید کار تیمی ترکیب جالبی است که از مجموعه مهارت‌های مختلف افراد در تیم ایجاد می شود. در کار‌تیمی وظایف همه به یکدیگر مرتبط و موفقیت نهایی به کل تیم وابسته است. تک‌روی باعث درجا زدن تیم می شود و برخلاف تصور همگان هیچ فردی نمی‌تواند پیشرفتی فراتر از سازمان و مجموعه خود داشته باشد. تک‌روی در طولانی مدت هیچ شخصی را به موفقیت شخصی و کاری نمی‌رساند.

یک مدیر خودمحور باید به این نتیجه برسد که هر کاری را بهتر از دیگران انجام نمی‌دهد و اگر تمایل به پیشرفت و رشد فکری دارد بهتر است واگذاری مسئولیت به افراد لایق را اجرایی کند.

این سبک رهبری مشارکتی فضای کافی برای نوآوری و ایده‌های جدید ایجاد می‌کند. تمرکز ذهنی بر اهداف از مهم‌ترین وظایف مدیر است که با تقسیم وظایف و مشارکت دادن دیگران این امر حاصل می‌شود. اما کار‌تیمی مزایای دیگری نیز دارد.

فواید کار گروهی

شما چندین برابر زمان خواهید داشت

مهم نیست که توانایی و هوش شما چقدر است، وقتی شما افراد متعددی برای کار بر روی یک پروژه دارید، کار شما نیز سریع‌تر و مؤثرتر به پایان خواهد رسید و خیلی زودتر به نتیجه خواهید رسید. در آغاز کار ممکن است اطمینان یافتن از صحت انجام کار کمی طول بکشد، اما اگر کارتان را با همان گروه ادامه دهید، خواهید دید که کم کم سرعت کار بیشتر و بیشتر شده و زودتر نتیجه می‌گیرید.

رشد کاری و شخصی

همه محدودیت‌هایی در مهارت‌های شغلی و پول و زمان دارند. کار‌تیمی این کمبودها را جبران می‌کند و اجازه می‌دهد با سرعت بیشتر و صرف انرژی کمتری به نتیجه برسید. تخصص و مهارت بخشی از موفقیت شغلی است و به همان اندازه هم نیاز به بهبود مهارت‌های ارتباطی است.

کمتر کاری است که بتوان صد‌در‌صد فردی انجام داد. هر کاری کم و بیش نیاز به تعاملات کاری دارد، پس کار‌تیمی را برای رشد شخصی و سازمانی جدی بگیرید.

افزایش جرئت ریسک کردن

کسی که به تنهایی مشغول کار روی پروژه است، احتمالا به ایده‌های خارج از عرف، گردن نمی‌دهد. برای مثال اگر کارمندی در پروژه‌ای با کار انفرادی، موفق نشود، مورد سرزنش قرار خواهد گرفت. کار کردن به عنوان یک تیم باعث می‌شود اعضای تیم ریسک پذیری بیشتری داشته باشند، زیرا آنها در صورت شکست، به حمایت کل گروه ایمان دارند. در بسیاری از موارد، پرخطرترین ایده‌ها به بهترین ایده تبدیل می‌شود. کار گروهی اجازه می‌دهد کارکنان با آزادی بیشتری فکر کنند.

هنگامی که افراد متخصص و مناسب را کنار خود داشته باشید، اوج گرفتن تا بالاترین قله‌های موفقیت نیز امری سهل و آسان است. بهتر است کار گروهی بخشی از تمام جوانب زندگی شما باشد.

مسئولیت پذیری

تنها زمانی که مسئولیت‌پذیری به عنوان یک ارزش در میان کارمندان شناخته شود سازمان می‌تواند به آینده خود امیدوار باشد.

 کار تیمی مسئولیت پذیری افراد را بالا می‌برد. وقتی افراد ببینند که کار آنها در نتیجه تیم تاثیرگذار است تمایل بیشتری برای به سرانجام رساندن کار دارند. احساس تعلق افراد به یکدیگر بیشتر می‌شود و خود را با تیم دارای یک هدف مشترک می‌دانند و انرژی بیشتری احساس می‌کنید.

مهارت شغلی می‌تواند توسط خود فرد به دست بیاید اما مهارتهایی مانند مسئولیت پذیری، در یک تیم مجال بیشتری برای رشد خواهند داشت.

محیط کاری شاد

نتیجه کار تیمی بهبود روابط کاری و خلاقیت تیم است. وجود افراد خلاق و پویا است که محیط کاری شاد و سرزنده‌ای را مهیا می‌کند. وقتی که افراد احساس کنند که با آنها همانند یک فرد مفید و موثر رفتار می‌شود احساس بهتری نسبت به شغل خود پیدا می‌کنند.

وقتی فردی بداند که کار او چه ارزشی به سازمان اضافه می کند و در پیشرفت سازمان چه نقشی دارد، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کند و بهره وری بیشتری خواهد داشت.

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

 

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486