Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

social mediaانواع تبلیغاتبهینه سازی سایتتاثیر تبلیغات در کسب و کار / فروشتبلیغاتتبلیغات اینترنتیتبلیغات در گوگلمزایای تبلیغات

بهینه سازی تبلیغات کلیکی

بهینه سازی تبلیغات کلیکی
24بازدید

بهینه سازی تبلیغات کلیکی

( بهینه سازی تبلیغات کلیکی ) بهینه‌ سازی متن آگهی تبلیغات گوگل اولین گامی است که یک مشتری بالقوه به برند شما اعتماد می‌کند. برای این که بتوانید از این موضوع بهترین استفاده را ببرید توجه کنید که حتماً متن آگهی با پیشنهاد محصول و یا خدمات شما هم‌خوانی داشته باشد و بیننده را به انجام درخواست شما وادار کند. در واقع باید بهینه‌ سازی متن آگهی را به نحو احسن انجام دهید.

اهمیت بهینه سازی متن برای تبلیغات کلیکی گوگل

شرکت های بزرگی که به صورت مداوم مبالغ زیادی را صرف تبلیغات در گوگل می کنند همواره به دنبال بهینه سازی تبلیغات خود هستند. آنها پس از هر بار اجرای کمپین های تبلیغاتی خود، به آنالیز و بررسی میزان کلیک ها و نرخ تبدیل تبلیغات می پردازند و سعی می کنند برای کمپین بعدی خود، عملیات بهینه سازی را انجام دهند.

زیرا به هر میزان که تبلیغات بهینه شده باشد، به همان میزان هزینه ای که تبلیغ دهنده باید برای دریافت کلیک پرداخت کند کمتر خواهد بود و طبیعتاً بازدهی و سودی که از تبلیغات خود خواهد داشت به مراتب بیشتر از حالتی است که این متن ها بهینه سازی نشده باشد.

پس با بهینه سازی تبلیغات خود میتوانید هزینه های تبلیغات را کاهش داده، CTR را افزایش داده و در نهایت امتیاز کیفیت تبلیغ (Quality Score) خود را به حد بالاتری برسانید. این نکته را دوباره یادآوری میکنیم که به هر میزان امتیاز کیفیت تبلیغ (Quality Score) بالا باشد، به همان میزان هزینه ای که برای هر کلیک پرداخت میکنید کمتر خواهد بود و در نهایت تبلیغات بازدهی بهتری برای شما خواهد داشت.

چند راهکار برای بهینه سازی تبلیغات کلیکی

کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید

تبلیغات کلیکی بر مبنای انتخاب کلمه کلیدی و جست‌و‌جوی آن‌ها توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد. به این صورت که کاربر با جست و جوی یک عبارت (فارغ از امتیاز سئو) لینک شما را در بالای صفحه مشاهده خواهد کرد. پس اگر قصد افزایش بازده این روش تبلیغاتی را دارید، در هنگام انتخاب کلمه کلیدی همانند یک مشتری فکر کنید. همچنین ابزار مختلفی مانند KW finder و یا Google Adword نیز می‌توانند شما را در انتخاب یک کیورد مناسب برای انجام تبلیغات یاری کنند.

به هزینه هر کلمه کلیدی توجه کنید

در روش تبلیغات کلیکی، هزینه مطالبه شده به ازای هر کلیک بر اساس عرضه و تقاضا و میزان محبوبیت آن کلمه کلیدی تعیین می‌شود. به بیان دیگر اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما یک عبارت محبوب و پربازدید باشد، نیازمند پرداخت هزینه بیشتری برای تبلیغات در آن خواهید بود. در هنگام انتخاب یک کلمه کلیدی برای تبلیغات به بودجه، سود به دست آمده به ازای جذب هر مشتری موفق و همچنین احتمال تبدیل شدن یک بازدیدکننده به مشتری توجه کنید.

نرخ کلیک (CTR) خود را بهبود دهید

یکی دیگر از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان نرخ تبدیل را بهبود داد، بالا بردن تعداد کلیک‌هایی است که روی تبلیغات شما می‌شود. زمانی که تعداد این کلیک‌ها را تقسیم بر تعداد دفعاتی کنیم که وب‌سایت‌تان در موتور جست‌وجو نمایش داده می‌شود (در انگلیسی برای این تعداد دفعات نمایش از اصطلاح Impression استفاده می‌شود)، عدد حاصل‌شده همان نرخ کلیک یا CTR خواهد بود. برای نمونه اگر ۱۰۰۰ نفر تبلیغ شما را مشاهده کنند و از این میان، ۱۰ نفر روی آن کلیک کنند، نرخ کلیک شما معادل با ۱٪ خواهد بود (۱٪=۱۰۰×۱۰۰۰÷۱۰). اگر تعداد دفعاتی بر روی تبلیغ شما کلیک می‌شود، کم باشد، نرخ تبدیل هم به دنبال آن پایین خواهد بود.

صفحه فرود خود را با تبلیغات خود تطابق دهید

هدف نهایی از انجام تبلیغات کلیکی، تبدیل کردن بازدیدکنندگان به مشتری است. اگر صفحه فرود وب‌سایت شما با تبلیغاتتان همخوانی نداشته باشد، این روش به جای سودآوری به یک روش مضر تبدیل خواهد شد! چرا که مجبور خواهید بود به ازای هر بازدیدکننده‌ای که به سایت شما وارد شده و تبدیل به مشتری شما نمی‌شود، هزینه‌ای پرداخت کنید! این مورد شبیه به این است که هر مغازه‌دار به ازای هر شخصی که وارد مغازه او می‌شود ناچار به پرداخت هزینه باشد. تبلیغات کلیکی زمانی مفید است که بتوانید بازدیدکنندگان را با احتمال بالایی به مشتریان خود تبدیل کنید.

تبلیغات خود را در محل مناسب قرار دهید

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن تبلیغات هم باعث افزایش تعداد کلیک بر روی آن‌ها می‌شود. برای اینکه بتوانید محل مناسب برای تبلیغات‌تان را پیدا کنید، باید کارایی آن‌ها را در جاهای مختلف محک بزنید و از این میان، محل‌هایی را انتخاب کنید که در آن‌ها تعداد دفعاتی که تبلیغات‌تان مشاهده شده است، بیشتر باشد. بنابراین سعی کنید تبلیغات خود را در جاهایی قرار دهید که بیشترین آمار بازدید را خواهند داشت.

در همین راستا می‌توانید از یکتانت، بزرگ‌ترین پلتفرم تبلیغات آنلاین ایران کمک بگیرید. در یکتانت می‌توانید محل و زمان نمایش تبلیغات‌تان را هم با توجه به پرسونای مخاطب هدف‌تان انتخاب کنید. بزرگ‌ترین مزیت این پلتفرم، قابلیت هدفمندی موضوعی تبلیغات همسان است. شما به دو شکل می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید:

۱. تبلیغات‌تان را در صفحاتی نمایش دهید که موضوعی مرتبط با کسب‌وکار شما دارند.

۲. تبلیغات‌تان را در صفحاتی نمایش دهید که می‌دانید بازار هدف‌تان مخاطب موضوعات آن صفحات هم هستند.

به عنوان مثال اگر شما محصولات مرتبط با نوزادان را می‌فروشید می‌توانید تبلیغات‌تان را در صفحاتی نمایش دهید که مرتبط با نوزادان هستند. همچنین می‌توانید برای نمایش بیشتر، تبلیغات‌تان را در صفحاتی با موضوعات بارداردی هم نمایش دهید؛ چراکه بازار هدف شما هستند.

مخاطبین مناسب را هدف قرار دهید

زمانی که کار راه‌اندازی کمپین را شروع می‌کنید، مطمئن شوید که مخاطبین مناسب را هدف قرار داده‌اید. استفاده از آمار و ارقام و اطلاعات مرتبط با جمعیت‌شناسی، موقعیت جغرافیایی، رفتار اینترنتی و… به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را در معرض دید افرادی بگذارید که مشاهدهٔ تبلیغ تأثیر بیشتری روی‌شان می‌گذارد. در همین راستا می‌توانید از قابلیت‌های یکتانت در هدفمندسازی تبلیغات‌ کلیکی‌تان استفاده کنید. شما می‌توانید مخاطبان را بر اساس جنسیت، دستگاه نمایش و اپراتور آنها مشخص کنید.

سئوی صفحه فرود خود را بهینه کنید

بهینه‌سازی صفحه ارزش افزوده‌ای برای وب‌سایت و صفحه فرود شما ایجاد خواهد کرد. در این روش بدون انجام تبلیغات و پرداخت هزینه‌ای صفحه شما در نتایج اولیه موتورهای جست‌و‌جو نمایش داده خواهد شد. بهینه‌سازی صفحه برای موتورهای جست‌و‌جو ارزش افزوده‌ای است که می‌توانید در کنار انجام تبلیغات کلیکی از آن استفاده کرده و تعداد بازدیدهای ارگانیک سایت خود را به شدت افزایش دهید.

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol.ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486