لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

آموزش شبکه های مجازیتکنولوژی

ساخت زندگی تقلبی در اینستاگرام

22بازدید

ساخت زندگی تقلبی در اینستاگرام

(ساخت زندگی تقلبی در اینستاگرام) به تازگی یک وب سایتی با نام زندگی قلابی یا (Life Faker) عکس‌هایی جذاب و خیره کننده برای فروش قرار داده است تا کاربران فضای مجازی از آنها برای ساخت زندگی تقلبی در صفحات خود استفاده کنند.

امروزه به دلیل استفاده بیش از حد از فضاهای مجازی، کاربران در این صفحات بسیار درگیر شده‌اند. هر روز از وقتی در این صفحات می‌گردید با زندگی بدون نقص و عیبی برخورد می‌کنید.

کار این افراد این است که هر روز از مسافرت‌های عجیب و غریب خود، بدن‌های ورزیده و خانه‌هایی با دکوراسیون بسیار زیبا عکس‌های جذاب منتشر کنند. کیفیت و نوع عکس‌ها به گونه‌ای است که آدم به شک می‌افتد که آیا این افراد واقعا در ایران زندگی می‌کنند یا چه طور می‌شود که این افراد اینگونه زندگی می‌کنند؟

انجمن سلطنتی سلامت عمومی سال گذشته تحقیق انجام داد که در آن نشان داد که شبکه‌های اجتماعی افراد مبتلا به اضطراب، نگرانی و افسردگی و بیخوابی را افزایش می‌دهد. دیدن این عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی برای افراد بسیاری اضطراب و افسردگی به همراه دارد.

دست آورد دیگر این تحقیق این بود که از هر ده دختر ۹ نفر آنها با دیدن عکس‌های این افراد از بدن خود با بدن خود مشکل پیدا می‌کنند.

این عکس‌ها برای اینکه میزان تاثیرگذاری‌شان بیشتر شوند عنوان‌های جذابی نیز دارند. به عنوان مثال “مسافرت من رو نگاه کن و گریه کن” یا “دوست پسر/دختر جذاب من” و “اندام باورنکردنی من” از این دست هستند. تمام این عنوان‌ها باعث تحریک شما برای خرید این عکس‌ها از این سایت‌ها می‌شود.

موضوع جالب و هوشمندانه در مورد  این سایت‌ها این است که وقتی اقدام به خرید عکس می‌کنید از شما سوالاتی در مورد ارتباط شبکه‌های اجتماعی و مشکلات روحی روانی می‌پرسند.

سایت زندگی غیرواقعی یا همان لایف فیکر در ابتدای کار این سوال را می‌پرسد: “آیا تا کنون فشار شبکه‌های اجتماعی را احساس کرده‌اید؟ بعد در جواب می‌گوید که شما تنها نیستید. ۶۲ درصد از افراد موجود در شبکه‌های اجتماعی احساس نابرابری با دیگر افراد دارند.

(ساخت زندگی تقلبی در اینستاگرام)

این سایت در خود پیام‌ها و هشدارهایی درباره سلامت روانی و راه‌های مقابله با تاثیر مخرب شبکه‌های اجتماعی دارد که سبب شده برخی از کاربران آن را مورد ستایش قرار دهند. اما افراد دیگری نیز هستند که کار این سایت را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

جورج بتانی، موسس این سایت عنوان می‌کند که هدف از ساخت این سایت اثبات این موضوع است که شبکه‌های اجتماعی بر روان افراد و اعتماد به نفس آنها تاثیر می گذارد. قصد ما این است که این عادات بد افراد را برجسته کنیم و از تاثیر بد آنها صحبت کنیم.

انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا در گزارشی عنوان می کند که دیدن عکس‌هایی از اینکه جوانان مدام در حال سفر و خوشگذرانی هستند این احساس را برای دیگر همسالان آنها به وجود می‌آورد که آنها از جامعه جدا هستند و حس مقایسه، سرخوردگی و ناامیدی در این افراد ایجاد می کند.

در همین گزارش آمده است که توقع غیرواقعی که از شبکه‌های اجتماعی در جوانان نشات گرفته شده است، باعث کاهش اعتماد به نفس، عدم خودآگاهی و کمال گرایی آنها شده است که می‌تواند سبب اختلالات روحی و اظطراب شود. نتیجه این تحقیق انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا نشان می‌دهد که اینستاگرام در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی بدترین تاثیر را بر سلامت روانی جوانان گذارد..

ساخت سایت اینترنتی با ظاهری متفاوت که هدفی مهم و جدی را دنبال میکند برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد. در سال ۲۰۱۵، وبسایت “پیشگویی آینده” که مانند گوگل بود و نام آن “بتاگوگل” مورد استفاده میلیون‌ها نفر قرار گرفت.

در این سایت موتور جستجوی اینترنتی به طور خودکار قبل از تایپ سوال از طرف کابر سوالاتی مانند “کجا می‌توانم یک مکان امن پیدا کنم؟” و “آیا من به خانواده‌ام می‌پیوندم؟” را عنوان می‌کرد. در واقع هدف این سایت به جای پیشگویی آینده صحبت از بحران پناهجویان بود.

(ساخت زندگی تقلبی در اینستاگرام)

اما کارشناسان با دیدن مشکلات روحی و روانی حاصل از شبکه‌های اجتماعی به فکر چاره افتادند.

برای کسانی که زندگی آنلاین آنها بر زندگی واقعی آنها تاثیر منفی گذاشته مشاوره‌هایی از طریق اینترنت برگزار می کردند.

کمپ‌های موقت بدور از هر نوع شبکه اجتماعی برگزار می کردند. اپلیکیشین‌هایی برای مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی ساختند تا مانع گردش بی‌هدف افراد در میان عکس‌ها و زندگی غیر واقعی دیگران شوند. حتی اپلیکیشن‌هایی درست کردند که با آن افراد برای سرنزدن به شبکه‌های اجتماعی خود جوایزی چون بلیط مجانی سینما دریافت می‌کردند.

به این ترتیب و از امروز به بعد از دیدن زندگی افراد در شبکه‌های مجازی خیلی سرخورده نشوید و خود را با آنها مقایسه نکنید زیرا افراد بسیاری در این شبکه‌ها هستند که از عکس‌های این سایت استفاده می‌کنند و در واقع زندگی آنها دروغین است.

(ساخت زندگی تقلبی در اینستاگرام)

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: Http://Www.Mehrpol.Com

Telegram: Https://T.Me/Mehrpol_ads

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Co

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Ads

linkedin: Https://Lnkd.In/DPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486