لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

ایده های تبلیغاتیبازاریابی ایمیلیبهینه سازی سایتتبلیغات در گوگلخدمات آگهیراهکارهای افزایش فروشکارت ویزیت دیجیتالمارکتینگ پلنمارکتینگ و بازاریابیویدئو مارکتینگ

چگونه به یک کارشناس دیجیتال مارکتر تبدیل شویم؟ (قسمت چهارم)

کارشناس دیجیتال مارکتینگ
97بازدید

چگونه کارشناس دیجیتال مارکتینگ شویم؟

برای ایجاد حرفه ای در بازاریابی دیجیتال، فقط یک راه حل واحد وجود ندارد. شما باید تلاش زیادی کنید. با این حال، هر بازاریاب دیجیتال باید با این اصول آشنا باشد –

درک مفاهیم بازاریابی داشته باشید

اطلاعات در مورد استراتژی های بازاریابی دیجیتال داشته باشید

درک تجزیه و تحلیل وب
 کارشناس دیجیتال مارکتینگ نباید تنها به تحلیل دیتا در دیجیتال مارکتینگ توجه کند!

اگر کمپین تبلیغات کلیکی راه اندازی کرده باشید، داده‌های زیادی برای مدیریت کمپین در اختیارتان قرار می‌گیرد. این دیتا که میزان کلیک بر روی تبلیغ شما را نشان می‌دهد گاهی به نظر ناامیدکننده می‌رسد و تعداد کلیک کمی را نشان می‌دهد. اما باید در نظر داشته باشید که همه چیز دیتای مربوط به کلیک نیست. در واقع یکی از اهداف راه اندازی کمپین‌ها، شناخته شدن برند در ذهن مخاطبین است و کمپین‌های بازاریابی به طور غیر مستیقم تأثیر خود را در جذب مشتری نشان می‌دهند و conversion rate را بالا می‌برد.

نکته دیگر اینکه جمع آوری دیتای زیاد باعث سردرگمی می‌شود. شما باید به این مسئله فکر کنید که از هر کدام از این داده‌ها چه استفاده‌ای می‌توانید داشته باشید و کدام داده‌ها را باید در گزارش احتمالی به مدیرتان تحویل دهید. بعد از این برآورد می‌توانید دیتاهای غیرضروری را حذف کنید.

همچنین گاهی شنیده‌ایم که برای تحلیل داده‌ها استفاده از ابزارهایی مثل اکسل و یادگیری آن در حد پیشرفته را توصیه می‌کنند. ولی واقعیت این است که اکثر کارشناسان دیجیتال مارکتینگ می گویند در کارهایشان هیچ گاه از اکسل استفاده نمی‌کنند. قطعاً ابزارهای مهم‌تری هستند که می‌توانید برای یادگیری آنها وقت بگذارید و تأثیر مستقیم آن را در جذب مشتری برای کسب وکار خود ببینید.

باید با ابزارهای گرافیکی آشنایی داشته باشد

آشنایی با ابزارهای گرافیکی نیز برای یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ لازم است. طراحی‌های گرافیکی کار گرافیست است. ولی یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید توانایی طراحی یک بنر با یک دکمه CTA  یا کال تواکشن ساده و یا ریسایز و تغییرات کلی در تصاویر را داشته باشد.

می دانیم که برای موفقیت بیشتر در جذب ترافیک وبسایت، طراحی مناسب بنرها و لندینگ پیج ها جزء نکات مهم است. مخصوصاً لندینگ پیج ها که در صورت موفقیت آمیز بودن به جذب لید کمک می‌کنند. در هر صنعتی که فعالیت می‌کنید می‌توانیم به راحتی بگوییم که اکثر رقبای شما به طراحی و بهبود تجربه کاربری در تبلیغات و لندینگ پیج ها کمترین توجه را دارند و این حیطه بسیار جای پیشرفت برای کسب و کارها فراهم می‌کند. اثر بهبود طراحی سایت خود را حتی در سئو خواهید داد. چون یکی از عوامل مؤثر در بهبود سئو، میزان درگیری مخاطب با سایت و میزان حضور او در سایت است و متناسب با نوع کاربری سایت شما هر چه طراحی جذاب‌تری داشته باشید. حس خوبی که به مخاطب منتقل می‌شود مانع سریع بستن سایت می‌شود.

با برنامه نویسی آشنا باشد!

شاید با این موضوع مواجه شده باشید که از جمله توانمندی‌های یک دیجیتال مارکتر آشنایی با زبان‌های برنامه نویسی است. شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر نیاز ندارید که به اندازه یک دولوپر از برنامه نویسی سر دربیاورید. ولی اطلاع کلی از HTML و CSS لازمه کار یک دیجیتال مارکتر است تا معنا و مفهوم کدها را بداند و بتواند مثلاً کد یک صفحه بلاگ را بفهمد. اگر برای انجام تست A/B با Tracking code snippet سر و کار دارید، فهم کلی کدهای javascript به کارتان می‌آید. برای کسانی که با وردپرس، جوملا و یا دروپال (drupal) کار می‌کنند، دانستن کلیات زبان PHP برای ایجاد صفحات جدید و کارهای دیگر به آنها کمک می‌کند.

 

چگونه به یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ تبدیل شویم؟

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: Http://Www.Mehrpol.Com

Telegram: Https://T.Me/Mehrpol_ads

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Co

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Ads

linkedin: Https://Lnkd.In/DPF733m 

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486