Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

B2Bاستارت آپ هابازاریابیبرنامه تولیدتبلیغاتتکنولوژیتولید و توزیعدانش بنیاندیجیتال مارکتینگکسب و کارمزایای تبلیغاتنمایشگاه ها

تاثیر خودروهای برقی بر جامعه مدرن

تاثیر خودروهای برقی بر جامعه مدرن
76بازدید

تاثیر خودروهای برقی بر جامعه مدرن

تاثیر خودروهای برقی بر جامعه مدرن: از آنجایی که نگرانی در مورد تأثیرات زیست محیطی خودرو‌های بنزینی افزایش یافته است بنابراین توسعه خودرو‌هایی که تأثیر مخربی بر محیط زیست ندارند، بسیار ارزشمند است. در حال حاضر تقاضای افراد برای خرید “خودرو‌های الکتریکی” (EV) مبتنی بر موتور‌های الکتریکی و خودرو‌های هیبریدی که برای حرکت کردن از ترکیب دو یا چند منبع مجزای قدرت استفاده می‌کنند، افزایش یافته است. در این مقاله قصد داریم تاریخچه جالب خودرو‌های الکتریکی را از ایبدای پیدایش آن برای شما بازگو کنیم.

پتانسیل و ظرفیت خودروهای برقی در حال حاضر به نظر بیش از هر زمان دیگری است. خودروسازان کلاسیک و بزرگ نظیر جنرال موتورز، فولکس واگن، دایملر و دیگران به شدت در حال سرمایه گذاری روی این نسل از خودرو هستند و شرکتی مانند تسلا هم کل کسب و کار و درآمد خود را متمرکز بر خودروهایی کرده که انرژی خود را از باتری می گیرند.

تاریخچه خودرو های برقی

اما با این حال خودروهای الکترک یا برقی پدیده های جدیدی نیستند. این خودروها تاریخچه بسیار جالب توجهی دارند و حتی در یک برهه زمانی، به خودروهای اصلی در بازارتبدیل شده بودند.

اما دقیقا همانند آنچه امروز می بینیم، مشکل آلودگی مهمترین نکته در رستاخیر خودروهای برقی در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی بود. در سال ۱۹۷۰ قانون هوای پاک در ایالات متحده به تصویب رسید که ضرب الاجلی برای ایالت ها تعیین می کرد تا وضعیت هوای مناطق خود را بهبود دهند. همچنین تحریم کشورهای غربی از سوی اوپک در سال ۱۹۷۳ که منجر به انفجار بهای نفت و بنزین شد، دلیل دیگری بر خیزش مجدد توجهات به سمت خودروهای الکتریکی بود.

فراگیر شدن استفاده از خودروهای برقی

در سال ۱۹۷۶ کنگره آمریکا قانون تحقیقات در خودروهای برقی و هیبرید را گذراند که به مؤسسات و بنگاه ها اجازه حمایت از تحقیق و توسعه در این حوزه را می داد.

طی دهه ۷۰ دو شرکت به رهبران تولید خودروی برقی در جهان تبدیل شدند. اولین آنها شرکت Sebring-Vanguard بود که تعداد ۲۰۰۰ هزار نمونه خودروی برقی CitiCar تولید کرد.

در حالی که در مورد تاریخ دقیق ظهور خودرو‌های الکتریکی اختلاف نظر وجود دارد، ما سال ۱۸۲۸ را زمان تولد آن می‌پنداریم، زیرا این سالی است که “آنیوس‌ای ستوان جدلیک” (Anyos István Jedlik) مهندس، فیزیک‌دان و کشیش مجارستانی نظام سنت بندیکت نخستین مدل موتور الکتریکی را ساخت. شاید به دلیل اینکه کسی از تاریخ دقیق ساخت اولین مدل خودرو الکتریکی خبر ندارد تاکنون اسمی از این مخترع مجارستانی به گوش‌مان نخورده است. بر همین اساس در بسیاری از تاریخچه‌های خودرو‌های الکتریکی سال ۱۸۳۴ یا ۱۸۳۵ به عنوان سال ظهور خودرو‌های الکتریکی ذکر شده است و بنابراین در تاریخچه‌ها نامی از “آنیوس‌ای ستوان جدلیک” نبرده‌اند و تنها “توماس دیونپورت” (Thomas Davenport) آمریکایی را اولین مخترع موتور الکتریکی می‌دانند.

سال ۱۸۳۴ یا ۱۸۳۵ بود که توماس دیونپورت یک لوکوموتیو کوچک را که توسط دو آهنربای الکتریکی قدرت می‌گرفت، ساخت و از لوکوموتیو نیز در خطوط راه آهن استفاده می‌شد. در حالی که این یک نمونه اولیه برای اتومبیل‌ها نبود، این مدل به عنوان یک مدل تراموای شهری الکتریکی بود که چندین سال بعد و در قرن ۲۱ بکار گرفته شد. تراموا یا واگن برقی نوعی واگن است که بر روی ریل‌هایی که در خیابان قرار داده شده حرکت می‌کند. تراموا هم می‌تواند درون‌شهری و هم بین شهری باشد. واگن‌های برقی معمولاً سبک‌تر و کوتاه‌تر از قطار‌های معمولی و مترو‌ها هستند. البته مرز دقیقی میان تراموا و قطار‌های عادی وجود ندارد و برخی تراموا‌ها ممکن است که از روی راه‌آهن معمولی هم حرکت کنند (مانند تراموا-قطار) همچنین ممکن است بتوانند از روی راه‌آهن مترو و ریل‌های سبک نیز حرکت کنند؛ واگن‌های برقی برای حمل مسافر و به ندرت برای حمل بار طراحی شده‌اند.

چند تن از مخترعان دیگر نیز در طول این دهه به ساخت خودرو‌های الکتریکی مشغول بودند که از آن میان می‌توان به “رابرت اندرسون” (Robert Anderson) اسکاتلندی که بین سال‌های ۱۸۳۲ تا ۱۸۳۹ یک کالسکه الکتریکی را طراحی کرد، اشاره نمود.

فرانسوی‌ها نیز از این قافله جا نمانده بودند چرا که “گاستون پلانته” (Gaston Planté) فیزیکدان فرانسوی در سال ۱۸۵۹ موفق به اختراع باتری اسیدی قابل شارژ شد. از این باتری پیشتر در ماشین‌ها استفاده می‌کردند. باتری اسیدی یا باتری سربی-اسیدی گونه‌ای از باتری قابل شارژ است. به رغم ذخیره انرژی کم نسبت به وزن و حجم آن، به دلیل هزینه پایین و عرضه زیاد در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از فرانسوی‌ها، “کامیل فور” (Camille Faure) شیمیدان بود که در سال ۱۸۸۱ توانست باتری اسیدی دیگری را اختراع کند که این باتری علاوه بر قدرت دادن به اتومبیل، برای اولین بار در سال ۱۸۸۶ در زیردریایی‌ها هم مورد استفاده قرار گرفت. همچنین از آن برای روشن کردن شهر پاریس مورد استفاده قرار گرفت و این شد که پاریس لقب “شهر نور” (the city of lights) را به خود اختصاص داد.

پایان قسمت اول

برای خواندن قسمت دوم این مقاله با ما در مهرپل مگ همراه باشید.

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: Http://Www.Mehrpol.Com

Telegram: Https://T.Me/Mehrpol_ads

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Co

instagram: Http://Instagram.Com/Mehrpol.Ads

linkedin: Https://Lnkd.In/DPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486