Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

B2Bانواع تبلیغاتتاسیساتتاسیسات آب و فاضلاب

پل سازی

پل سازی
122بازدید

پل های اولیه:

شاید دست یابی به این سوال که پل سازی از چه زمانی و توسط چه کسانی آغاز شده مشکل باشد، ولی بدون شک انسان در هر دوره، با هر وسیله ای ممکن به مقابله با مشکلات و موانعی که طبیعت برایش به وجود آورده پرداخته و سعی نموده که با فکر و تدبیر این موانع را از سر راه خود بردارد.

قطعاً از همان هنگام که بشر توانست برای گذر از جویها و رودخانه های کوچک ، از ابتدایی ترین راه یعنی استفاده از تنه درختان استفاده کند، می توان گفت کار پل سازی آغاز شده است.

چنین به نظر می رسد که انسان در مراحل بعدی ، تجربیات گذشته را به کار گرفته و برای عبور از رودهای عریض و کم عمق و یا مسیلها ، این گونه چاره اندیشیده که در هنگام کم آبی در وسط آن تکیه گاهی ساخته و تنه درختان بلند در دو سوی این ساحل و این تکیه گاه قرار داهد و بدین وسیله مشکل عبور و مرور را در این موارد حل نماید.( فرشاد ، مهدی ، تارخ مهندسی در ایران، ص ۳۵۶)

پل سازی در دوران اسلامی :

 با ورود اعراب مسلمان به ایران و انقراض سلسله ساسانیان تقریباً پیشرفت معماری به خصوص پل سازی برای یک یا دو قرن کند گردید و سیر نزولی داشته و این مسئله به سه عامل بستگی داشت:

۱) اعراب از سرزمینی آمده بوده اند که فاقد رودخانه بزرگ و در نتیجه پل های مهم بود.بنابراین می توان گفت که با این اوصاف ، اعراب فاقد امکانات علمی کافی درباره معماری و به خصوص پل سازی بودند.

۲) فقدان امکانات و آشنا نبودن به موقعیت محلی

۳) اشتغال اعراب به مسائل نظامی ، سیاسی ، فرهنگی فرصتی برای احداث پل برایشان نگذاشته بود.

و به همین جهت هنگام لشکرکشی و یا در موارد ضروری دیگر اعراب کماکان مجبور به استفاده از پلهای دوران قبل بودند و احتمالاً به وسیله معماران بومی تعمیراتی جزئی نیز در آن به عمل می آوردند و احیاناً اگر احداث پل صورت می گرفت بیشتر از سوی متمکنین و افراد خیر صورت می گرفت.

به طور کلی در دوران اسلامی پل سازی به دو صورت انجام می گرفت:

۱) احداث پل که از قرن چهارم به بعد پیشرفت زیادی نمود.

۲) تعمیر و بازسازی پلهای قدیمی.

گسترش شهر نشینی و به وجود آمدن حکومت های مرکزی ، از نظر اجتماعی ، سیاسی ، نظامی و اقتصادی ، بشر را ناگزیر به ایجاد راه های زمینی طولانی کرده است.

هر چند که در حمل و نقل های اولیه با استفاده از اسب و قاطر و شتر ، برای عبور از دره ها و رودخانه های عبور از این موانع هر چند به دشواری ، ولی به نحوی صورت می گرفته است. اما لزوم سرعت بیشتر در ارتباطات و سنگین تر شدن محموله ها و استفاده از وسایل حمل و نقل پیشرفته تر ، سرانجام بشر را به این فکر انداخت که برای عبور از دره ها و رودخانه ها ، معبری ایجاد کند که امروزه به آن پل Bridge گفته می شود. امروزه نقش راه های شوسه و آهن در ساختار اجتماعی و سیاسی یک کشور بر هیچ کس پوشیده نیست. از طرفی حمل کالا از نقاط تولید به نقاط مصرف ، از بنادر به مراکز توزیع ، از مرازع به کارخانه ها و شهرها ، ارتباط روستا به روستا ، روستا به شهر ، شهر به شهر و غیره، بشر را به راه های دسترسی سریع و ایمن بیشتر محتاج کرده است. عبور سریع ، آسان و مطمئن از عوارض طبیعی مثل رودخانه ها و دره ها ، آرزویی بوده که به وسیله ی پل به انجام رسیده است. هر چه سرمایه گذاری اولیه ی در ساخت پل بیشتر باشد ، زمان عبور و هزینه های استهلاک وسایل نقلیه ، در آینده کمتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر با سرمایه گذاری اولیه بیشتر و تکنیک بالاتر به جای عبور از دره از طریق یک راه طولانی و خطرناک پیچ در پیچ از بالا به پایین و از پایین به بالای دره ، بتوان یک پل با دهانه ای با عرض دره ایجاد کرد، که وسایل نقلیه به طور مستقیم از دره عبور کنند ، صرفه جویی های بسیاری امکان پذیر خواهد بود.

 نیاز انسان به پل برای عبور از عرض دره

علاوه بر مسائل اقتصادی – سیاسی – اجتماعی ، پل ها نقش استراتژیک و تعیین کننده ای در مسائل نظامی دارند. به همین دلیل در تاریخ جنگ ها یکی از اهداف مهم بمباران های هوایی و عملیات تاخیری ، پل های استراتژیک هستند.

می توان هنر ساخت پل را از ابتدای پیدایش زمین و خلقت انسان دانست. این گونه به نظر می آید که قوس یوتا (Utah ) توسط هیچ انسانی طراحی و ساخته نشده است و شاید این قوس شباهت بسیار زیادی از نظر فرم و شکل و خیز دهانه با پل های قوسی دارد.

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486