لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

آموزش شبکه های مجازیآموزش و توسعهاستارت آپ هااقتصادیانواع تبلیغاتایده های تبلیغاتیایده های کسب و کاراینفلوئنسر مارکتینگبازاریابیبازاریابی ایمیلیبازاریابی دیجیتالیبازاریابی شبکه های اجتماعیبازاریابی محتوابهینه سازی سایتپنل smsتاثیر تبلیغات در کسب و کار / فروشتبلیغاتتبلیغات اینترنتیتبلیغات در گوگلتجارت الکترونیکتکنولوژیدانش بنیاندسته‌بندی نشدهدیجیتال مارکتینگکسب و کار اینترنتیمارکتینگ پلنمهرپلنرم افزارویدئو مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ
160بازدید

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده

به کلیه فعالیت هایی که برای فروش و تبلیغ  محصولات وخدمات در فضای مجازی انجام می پذیرد دیجیتال مارکتینگ می گویند. خیلی از افراد به اشتباه می اندیشند که اگر صاحب یک وبسایت نیستند نمیتوانند از دیجیتال مارکتینگ بهره مند شوند و لازمه دیجیتال مارکتینگ داشتن یه وبسایت است.

البته که داشتن یک وبسایت میتواند کمک خوبی به سرعت رشد در دیجیتال مارکتینگ باشد اما شرط لازم برای دیجیتال مارکتینگ نیست و بسیاری از کسب وکارهای قدیمی و سنتی هم می توانند از این علم استفاده کنند.

۷ روش اصلی دیجیتال مارکتینگ را در پایین عنوان می کنیم:

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی ایمیلی

جذب مشتری راغب / بازاریابی مشارکتی

بازاریابی موتورهای جستجو (SEO) (SEM)

بهبود نرخ تبدیل (CRO)

بازاریابی محتوایی

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

 

راهبرد های بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال به حدی پیچیده است که بازاریاب ها واقعا نمی دانند از کجا باید شروع کنند. بیشتر آنها راهکار خود را با ترکیب آشفته ای از تاکتیک ها و روش ها شروع می کنند. اما در واقعیت، یک راهبرد بازاریابی دیجیتال با مشتریان شروع می شود، اینکه بدانید چه کسانی هستند، کجا هستند و چگونه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

 

سئو قدرتمندترین کانال بازاریابی آنلاین است. فکرش کنید، قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، و فراتر از آن، قرار گرفتن در رتبه اول برای کلیدواژه های مرتبط با کسب و کارمان، چقدر می تواند اطمینان بخش و پر فایده باشد. ممکن است کسی که کسب وکار آنلاین انجام می دهد این را نخواهد؟

تحقیقات اخیر Forrester نشان می دهد که ۷۱ درصد از تجربیات آنلاین از موتورهای جستجو شروع می شوند. همانطور که می دانید گوگل پرطرفدار ترین و کاربردی ترین موتور جستجو است که ۷۴ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. اغلب افراد یعنی چیزی حدود ۸۵ درصد، به درستی نتایج جستجو ایمان دارند.

کافیست این موارد را به این حقیقت که «۵ نتیجه نخست در گوگل ۶۷ درصد کلیک ها را به خود اختصاص می دهند» اضافه کنید تا اهمیت سئو در بازاریابی آنلاین کاملا برایتان مشخص شود.

موتورهای جستجو از الگوریتم های بسیار پیچیده ای برای رتبه بندی صفحات وب در نتایج جستجو استفاده می کنند. هرچند حداقل ۲۰۰ فاکتور مهم برای بهبود رنک گوگل وجود دارد اما بک لینک ها، چگالی و تناوب تکرار کلمات کلیدی، ساختار و لینک های داخلی، بهینه سازی تایتل ها و توضیحات متا و سرعت بارگزاری مناسب، در کنار تولید محتوای ارزشمند، نسبت به سایر موارد اولویت داشته و تاثیر بیشتری دارند.

به طور کلی سئو به دو بخش درون صفحه ای (On-Page Optimization) و برون صفحه ای (Off-Page Optimization) تقسیم می شود.

نباید فراموش کنیم که هدف اصلی موتورهای جستجو نمایش دادن صحیح ترین محتوا برای کاربرانی است که پاسخ سوالشان را در اینترنت جستجو می کنند. بنابراین در هنگام تولید محتوا همیشه مخاطب را باید در اولویت قرار داد، ارزش و خوانایی آن را فدای سئو نکنید.

بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو یا SEM

بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM نسخه پولی SEO است؛ که در آن بازاریاب ها با خرید جایگاه های نخست نتایج جستجو برای کلمه کلیدی خاص و تبلیغ در آن، سعی در افزایش ترافیک ورودی و سرعت بخشیدن به پروسه های تولید دارند.

هنگام تحقیق درباره بازاریابی موتورهای جستجو حتما به نام Google AdWords برخواهید خورد. ادوردز سرویس تبلیغاتی گوگل (و پرکاربردترین ابزار SEM) است که اکثر ما با نام «تبلیغات گوگل» آن را می شناسیم. در این شکل از تبلیغات، گوگل به شما این امکان را می دهد تا با پرداخت پول بازای هر کلیک، وبسایتتان را در نتایج جستجو برای کلیدواژه ای خاص نمایش دهید.

البته استفاده از این ابزار آنقدر هم سریع و ساده نیست و پروسه مخصوص به خود را دارد؛ حتی ممکن است تبلیغ شما با هزینه ای کمتر، نمایش بیشتر و بازدهی  بالاتری نسبت به تبلیغ رقیبتان برای همان کلیدواژه داشته باشد. تعریف صحیح کمپین، تخصیص بودجه درست، طراحی صفحه فرود مناسب برای این نوع تبلیغات و … مواردی هستند که بر کارایی و اثر بخشی آن اثر می گذارند.

در کل تبلیغات گوگل تبلیغاتی هستند که در نتایج جستجو کاربر نمایش داده می شوند و درست مانند جستجوی نتیج ارگانیگ ، عنوان و  محتوای متن باید با کلید واژه ها و عبارات جستجو در ارتباط باشند.

رتبه های اول و دوم نتایج جستجو در گوگل حدود ۵۰ درصد از تمام کلیک ها را به خود اختصاص می دهند. بنابراین در صورتی که با مدیریت صحیح در این جایگاه ها قرار گرفتید، حتما ترافیک ورودی به وبسایتتان افزایش پیدا خواهد کرد. البته باید به ازای هر کلیک و ورودی هزینه ای پرداخت کنید.

بازاریابی محتوایی و Content Marketing

کانتنت مارکتینگ نوعی فعالیت است که در آن بازاریاب ها به تولید محتوای با ارزش و انتشار آن ها بین مشتریان بالقوه خود تمرکز می کنند. دقت داشته باشید که تولید محتوا با کپی رایتینگ خیلی تفاوت دارند. در بازاریابی محتوایی با تولید و انتشار محتوای با کیفیت سعی در تولید لید و ترغیب کردن مشتری برای خرید می کنیم.

بنابر تعریف Content Marketing Institute، بازاریابی محتوایی «یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که بر تولید و انتشار محتوای با ارزش، مرتبط، و یکپارچه برای دستیابی به مخاطبان مشخص و نگهداری آنها انجام می شود».

 

در آینده با ادامه مقاله دیجیتال مارکتینگ با شما همراه خواهیم بود. ادامه مقاله را از دست ندهید.

 

 

راه های ارتباطی با مهرپل

Site: http://www.mehrpol.com

Telegram: https://t.me/Mehrpol_ads

instagram: http://instagram.com/mehrpol.co

instagram: http://instagram.com/mehrpol_ads

linkedin: https://lnkd.in/dPF733m

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486