لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

آزمون های استخدامیاستخدام / جذباستراتژی منابع انسانیحقوق و دستمزدرزومه نویسیقوانین کارمنابع انسانی

کاریابی در مهرپل

کاریابی در مهرپل
486بازدید

چگونه کار پیدا کنیم

( کاریابی در مهرپل ) در ابتدا باید بدانید که حتما برای خود یک رزومه با فرمتی قابل قبول تنظیم کنید که در آن اطلاعات کامل و مختصری از خود ارائه دهید سپس با استفاده از روش های زیر به دنبال کار مناسب خود بگردید.

شبکه‌سازی

برای بسیاری از موقعیت‌های شغلی هرگز آگهی‌ای داده نمی‌شود. به این دسته فرصت‌ها «بازار شغلی نهان» (hidden job market) می‌گویند. برای پیدا کردن این کارها فرد باید راهی برای نزدیک شدن به آن فرصت پیدا کند. شبکه‌سازی برای یافتن فرصت‌های شغلی اهمیت فراوان دارد. حتی اگر کسانی که می‌شناسید مستقیما درباره‌ی استخدام خبری نداشته باشند این احتمال وجود دارد که آنها افراد دیگری را بشناسند که در این زمینه مطلع هستند. احتمالا در شبکه‌ی آشنایان فعلی شما شغل هایی وجود دارد که مناسب شماست. اما کسی آن را به شما پیشنهاد نمی‌دهد چون کسی خبر ندارد که شما به دنبال آن شغل هستید.

استفاده از لینکدین

ابزارهای آنلاین گوناگونی برای شبکه‌سازی وجود دارد. لینکدین یکی از تخصصی‌ترین آنهاست که برای شما امکان شبکه‌سازی با سایر متخصصین و اطلاع از اخبار استخدامی را فراهم می‌کند. لینکدین ابزاری مؤثر برای مرتبط شدن با آدم‌هایی است که برای کار شما اهمیت دارند. بر حسب نوع کاری که دارید، مهارت‌ها و صلاحیت‌ها، دانشگاه و علائق‌تان به دنبال بازار هدف‌تان بگردید و با آدم‌هایی که نظرتان را جلب می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

روزنامه‌ها و سایت‌های کاریابی

روزنامه‌های کاریابی به طور سنتی فرصت‌های موجود را آگهی می‌کنند. با اینکه این روزنامه‌ها هنوز هم وجود دارند بسیاری از آنها به شکل مجازی درآمده‌اند. شما می‌توانید از سایت‌هایی که به صورت آنلاین آگهی‌های کار را منتشر می‌کنند استفاده کنید.

وبسایت شرکت‌ها

اگر موقعیت‌های شغلی سایت شرکت مورد نظر خود را را زیر نظر بگیرید چه بسا آنچه در انتظارش بودید را شکار کنید. به سایت شرکت هایی که دوست دارید در آنها مشغول به کار شوید سر بزنید. اگر شرکت خاصی را مد نظر دارید ممکن است مدتی طول بکشد تا دقیقا پستی که با شرایط رزومه‌ی شما هماهنگ باشد پیدا کنید. اما اگر به اندازه‌ی کافی می‌توانید وقت بگذارید حتما این کار را انجام دهید.

آژانس‌های کاریابی

اگر به دنبال کمک حرفه‌ای برای کار پیدا کردن هستید، آژانس‌های کاریابی قطعا می‌توانند به شما کمک کنند. گرچه این روش هزینه‌ دارد سازمان‌هایی وجود دارند که از طریق آژانس‌های کاریابی استخدام خود را انجام می‌دهند زیرا فرایند یافتن و مصاحبه با داوطلبین را ساده می‌کند.

پیدا کردن کار از طریق مهرپل

کارجویان میتوانند در سایت مهرپل ثبت نام کنند تا رزومه آنها برای شرکت ها ارسال شود و از این طریق شغل مناسب خودرا پیدا کنند. علاوه بر این می توانند آگهی های استخدام ثبت شده در وب سایت مهرپل را نگاه کنند تا شغل ایده آل خود را پیدا کنند.

پس اگر به دنبال کار هستید حتما از سایت ما به آدرس www.mehrpol.com دیدن فرمایید.

هر روز به‌دنبال کار بگردید

حتی نباید یک روز بدون به‌دست آوردن چیزی در رابطه با کاری که به‌دنبال آن هستید بگذرد. کارهایی که می‌توانید انجام دهید شرکت در برنامه‌های شبکه‌سازی، ارسال تقاضا برای شغلی که باز شده، شرکت در مصاحبه‌های کاری، دنبال کردن مسائل مربوط به‌کار یا مصاحبه‌های کاری، شرکت در همایش‌های کاری، تقاضا برای رفتن به مصاحبه‌هایی که به‌شما اطلاعات می‌دهد، جستجو برای کارفرماهایی که آینده‌نگر هستند، ملاقات با یکی از مخاطبان شبکه، شرکت در جلسات باشگاه مربوط به کار، گرفتن مشاوره از مربی یا رییس، استاد یا همکار سابق و به‌روزرسانی روزمه است.

با استفاده از رزومه هدفمند و نامه معرفی برای فرصت‌های شغلی باز درخواست دهید

ترکیب نامه معرفی (Cover Letter) و رزومه به‌شما کمک می‌کند تا در رادار کارفرمای آینده‌‌نگر قرار بگیرید. هر رزومه و معرفی‌نامه‌ای که برای کارفرما می‌فرستید باید به‌خوبی نشان دهد که چرا کاملا مناسب آن شغل هستید. همان گذرواژه‌هایی را به‌کار بگیرید که کارفرما برای تشریح و توصیف فرد ایده‌آل از آن‌ها استفاده می‌کند.

با استراتژی در مصاحبه حضور پیدا کنید

بدون آمادگی وارد مصاحبه شغلی نشوید و در صورت امکان از فردی که با کارفرما در ارتباط است سوال کنید که انتظار چه سوالاتی را باید داشته باشید. حتی اگر نمی‌توانید اطلاعات موردنیاز برای آن مصاحبه خاص یا افرادی که با شما مصاحبه می‌کنند به‌دست آورید می‌توانید خود را برای عمومی‌ترین سوالات مصاحبه‌ها آماده کنید. اگر می‌توانید کارفرما و مصاحبه کنندگان را جستجو کنید و اطلاعات به‌دست آمده را در زمان مصاحبه به آن‌ها نشان دهید. همیشه خاطرتان باشد که نام تمام مصاحبه کنندگان را درست تلفظ کنید.

برای پیدا کردن شغل دلخواه خود از سایت ما دیدن فرمایید. www.mehrpol.com

کاریابی در مهرپل کاریابی در مهرپل

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486