لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بازاریابی دیجیتالیبازاریابی شبکه های اجتماعی

۲۰ مورد از اشتباهات بارز در لینکدین

اشتباهات بارز در لینکدین
99بازدید

همه‌­ی ما هرزگاهی ممکن است مرتکب اشتباهاتی در شبکه­‌های اجتماعی شویم. این کاملاً طبیعی است اما اشتباهاتی که در ادامه به بررسی اشتباهات بارز در لینکدین می‌پردازیم اشتباهات به نسبت بزرگ‌تری هستند و ممکن است پیامدهای نامطلوبی به همراه داشته باشند.

اشتباهات بارز در لینکدین :

بی­‌شک لینکدین مهم‎‌ترین شبکه اجتماعی برای افراد فعال در زمینه فروش است و اشتباهی بارز در این شبکه ممکن است عواقب بدی برای کسب و کارها در پی داشته باشد بنابراین بررسی بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است در این شبکه مرتکب‌شان شویم و پرهیز ازآن‌ها، امری ضروری به نظر می­‌رسد.

نداشتن عکس پروفایل

پروفایل هایی که فاقد عکس هستند قابلیت اعتماد کمتری نزد کاربران دارند، هم‌چنین بررسی ها نشان می‌­دهد که  پروفایل­‌های دارای عکس، ۱۱ مرتبه احتمال مشاهده شدنشان بیشتر است. چنانچه پروفایل شما فاقد عکس باشد این امکان وجود دارد که تعداد زیادی پیشنهادهای استخدام، مشتریان بالقوه، افراد سرشناس و همکاران را از دست بدهید.

استفاده از عکس نامناسب

داشتن یک عکس پروفایل امری ضرروری است اما برخی عکس ها هستند که امکان دارد افراد را فراری دهند!

عکس‌های نامربوط، غیر حرفه‌ای و بی‌مفهوم تاثیر بسیار بدی بر مخاطبان می­‌گذارند چراکه لینکدین یک سایت حرفه‌ای و مورد توجه افراد حرفه‌ای است.

نداشتن خلاصه مشخصات و تجارب (summary )

خالی گذاشتن این بخش سبب می­شود که شما فاقد تجارب قبلی به نظر برسید و یا حتی گمان شود که قصد مخفی کردن موضوعی را دارید. دراین بخش می‌­توانید شخصیت و علایق خود را به خوبی بیان کنید و تصویر مناسبی از خود ارائه دهید.

 نوشتن توضیحات پروفایل شبیه یک رزومه­ کاری

لینکدین یک بانک اطلاعاتی شامل انواع مختلف رزومه‌­های کاری نیست. رزومه ها دارای چارچوب مشخص و رسمی هستند اما پروفایل های لینکدین حالتی شخصی و محاوره ای دارند.

هدف از نگارش این بخش نشان دادن توانایی ها و تجربیات شما در قالب جملات و ادبیات شخص شماست.

 نوشتن مطالب به صورت سوم شخص

هنگام معرفی خود در لینکدین از شیوه­‌ی سوم شخص استفاده نکنید، چون وقتی کاربری تصمیم به نشان دادن توانایی های خود با تکیه بر اعتماد به نفس را دارد، معمولا شیوه ی اول شخص انتخاب می کند.

عدم ذکر آدرس ایمیل یا توییتر

افراد فعال در حوزه بازاریابی و فروش، باید اطلاعات لازم و کافی را برای برقراری ارتباط هرچه آسانتر مشتریان بالقوه با آنها ذکر کنند چرا که خریداران همیشه در پی افرادی هستند که به راحتی در دسترس باشند.

در این خصوص حتما دقت داشته باشید که علاوه براطلاعات تماس، لینک مربوط به یک شبکه اجتماعی دیگر که در آن فعال هستید را نیز ذکر کنید.

کلمات کلیدی را به فراموشی سپردن

کلمات کلیدی همانطور که برای بهبود سئوی سایت شخصی شما موثر و مفید است، در دسترسی مخاطبان به صفحه لینکدین شما بسیار کارآمد است و می­تواند باعث افزایش بازدید از صفحه شما شود.

به عنوان فردی که در زمینه فروش فعالیت دارید یکی از مهم‌ترین وظایف شما تسهیل دسترسی افراد به شما است و کلمات کلیدی می­‌توانند نقش مهمی در این خصوص ایفا کنند.

دادن پیشنهادهای زودهنگام

همانطور که در دنیای حقیقی نمی­‌توان بلافاصله پس از ملاقات یک شخص به او پیشنهادی را مطرح کرد در دنیای مجازی نیز نمی­‌توان بدون اعتماد سازی کافی کاری را عجولانه پیش برد.

برای ایجاد زمینه­٬ی لازم و شکستن یخ روابط، می­‌توانید کار خود را با ارسال کامنت به مطالب افراد مورد نظر یا به اشتراک گذاری مقاله های آن‌ها آغاز کنید و پیشنهاد فروش را برای مراحل بعد که روابط به اندازه­‌ی لازم گرم و مستحکم شده موکول کنید.

عدم شخصی­‌سازی درخواست­ برقراری ارتباط

عبارتی نظیر ” من مایل به عضو کردن شما در شبکه کاری خود در لینکدین هستم” بسیار عمومی و غیر حرفه­‌ای است. تحقیقات نشان می­‌دهند که ۶۴ درصد از مشتریان از چنین درخواست­‌های عمومی و بدون اطلاعات کافی، گریزان هستند.

برای شخصی سازی پیشنهاد خود به طور مثال می‌­توانید بگویید: ” آقا یا خانم …، من مقاله جالب شما را با عنوان فلان خواندم و از آن استفاده کردم. مایلم با شما در لینکدین ارتباط بیشتری داشته باشم. ”

موارد زیر را برای شخص سازی درخواست‌های خود در نظر داشته باشید:

– موضوع را با ذکر نام آنها شروع کنید.

– توضیح دهید که چگونه با آن‌ها آشنا شده‌­اید.

– کامنت های مختصر و مفیدی را به مطالب ارسال شده از طرف آن‌ها، اضافه کنید.

– حتماً نام خود را نیز بیان کنید چراکه سبب می­‌شود پیشنهاد شما دوستانه به نظر برسد.

ارسال پیام­‌های بیهوده

با توجه به این‌که اغلب افراد دارای مشغله های فراوان هستند ، فرصتی اضافه برای مطالعه پیام­‌های بیهوده و بی تاثیر ندارند بنابراین اگر مطلب با ارزشی برای به اشتراک گذاری ندارید، به جای این کار تعدادی از مطالب منتشر شده توسط مخاطبان موردنظرتان را لایک کنید و به این ترتیب با آن‌ها رابطه­­‌ای مثبت برقرار کنید.

ارسال پیام‌های مستقیم ناخواسته (Spammy InMails)

ارسال انبوه پیام های مستقیم به افرادی که با آنها ارتباط ندارید، کار درستی نیست و به ارتباطات شما لطمه می­زند بنابراین تا زمانی که پیامی برای فرد خاصی به طور کامل شخص سازی نشده باشد، از ارسال آن اجتناب نمایید.

در برقراری ارتباطات بسیار سختگیرانه عمل کردن

پذیرفتن بخش عمده­ای از درخواست­‌هایی که برای‌تان ارسال می­‌گردد به احتمال زیاد صدمه ای به کسب و کار شما وارد نخواهد کرد. هرچه تعداد افراد موجود در شبکه کاری شما زیادتر باشند، امکان دستیابی شما به سرنخ های فروش افزایش پیدا می­کند و درنتیجه  به تعداد بیشتری مشتری بالقوه دسترسی خواهید داشت.

البته مراقب باشید که از آن سوی بام نیفتید! بنابراین تعادل لازم را حفظ کنید و از پذیرفتن بیش از حد افراد ناشناس بپرهیزید.

عدم توجه کافی به بخش توصیه نامه­‌ها ( Recommendations)

تأییدیه‌­­­­های مشتریان و طرفداران یک برند برای جلب توجه مشتریان بالقوه بسیار اهمیت دارد و ازاین رو امروزه این تاییده­‌ها نقش مهمی در کسب و کارها ایفا می­‌کنند. توصیه ­نامه­‌ها در لینکدین هم نقش مشابهی دارند و می­‌توانند سبب جلب توجه افراد به سمت شما گردند.

به عنوان یک فروشنده­‌ی حرف‌ه­ای لازم است مخاطبان‌تان را تشویق به ارائه این توصیه نامه‌­­ها کنید و از آن‌ها درخواست کنید که تجربیات خرید و احساس مثبتی که داشتند را مطرح نمایند.

ارسال بخشی از یک مطلب به گروه های متعدد

کاملاً قابل درک است که بخواهید مطلبی جالب را برای بیشترین تعداد افراد ممکن ارسال کنید اما توجه داشته باشید که ارسال یک مطالب به صورت پشت سرهم به گروه های مختلف، سبب می­‌شود که شما مانند یک اسپم کننده به نظر برسید چراکه همزمان مطالب یکسانی را به گروهای متعدد ارسال کرده‌اید.

پس اگر قصد دارید مطلبی را برای گروهای مختلف ارسال کنید، این کار را با فاصله زمانی لازم انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

عدم توجه به بخش Profile Views

این بخش می­تواند آغاز گر رابطه شما با مخاطب‌تان باشد. اگر فردی پروفایل شما را بررسی کرد برای او پیامی ارسال کنید و بپرسید که چه درخواستی از شما دارد و چه کمکی برای او از دستتان برمی آید.

ارسال کامنت‌­های بیهوده

زمانی که مطلبی را مطالعه می کنید لزومی ندارد که حتماً کامنتی برایش بنویسید. در واقع لایک کردن آن پیام، خیلی بهتر از نوشتن کامنت هایی از قبیل” عالی” یا ” خیلی خوب” است. اگر برای پیشبرد گفتگویی آماده نیستید، وارد آن گفتگو نشوید.

بهره برداری اندک از امکان “لایک کردن”

فروش توسط شبکه های اجتماعی، تنها به ارسال پیام برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه ختم نمی­‌شود بلکه در ادامه نیاز به برقراری روابط متقابل با آن‌ها خواهید داشت. لایک کردن، یکی از مناسب ترین روش­‌ها برای این منظور است.

حتی اگر مشتری نداند که شما دقیقاً چه کسی هستید، ناخوداگاه احساس آشنایی با نام شما پیدا خواهد کرد و احساس مثبتی در خصوص شما خواهد داشت.

غیر فعال نکردن “ Activity feed“ هنگام به روز رسانی پروفایل

” فلان شخص تصویر پروفایلش را عوض کرد”،  “فلان شخص بخش دوره‌­های آموزشی را به روز رسانی کرد.”،  ” فلان شخص مهارت جدیدی به لیست مهارت هایش اضافه کرد.”

به نظر شما پیام های فوق خسته کننده نیستند؟

هنگامی که تغییرات اساسی در پروفایل­‌تان اعمال می­‌کنید، مطمئن شوید که  بخش “notify your network”  را در حالت “No” قرار داده­‌اید و مخاطبان‌تان از مشاهده­‌ی اخبار به روز رسانی های شما خسته نمی­‌شوند!

عدم عضویت در گروه‌­ها

عضویت در گروه‌­ها دارای مزایای مختلفی است به طور مثال شما می­‌توانید از طریق گروه بدون این‌که مستقیماً با افراد آن در ارتباط باشید، پیام دلخواه خود را به گوش اعضای گروه برسانید.

همچنین در نظر داشته باشید که افراد برای آشنایی با دیدگاه ها و علایق شما، بخش گروه­‌ها در پروفایل‌تان را بررسی می‌کنند و مواردی که آنجا مشاهده می­‌کنند، می­‌تواند در تصمیم گیری آن‌ها برای برقراری ارتباط بیشتر با شما تاثیرگذار باشد. عدم عضویت در گروه‌­ها، شما را از چنین مزایایی محروم می­‌کند.

عدم بهره برداری مناسب از امکان ارسال مطالب در لینکدین

هنگام انتشار مطلبی در لینکدین، یک پیام اطلاع به تمام افراد موجود در شبکه شما ارسال می­‌شود و به این ترتیب شما در معرض توجه مخاطبانان قرار می‌گیرید.

به عنوان یک فرد فعال در زمینه فروش، با ارسال مطالب تخصصی و به روز می­‌توانید مشتریان بالقوه خود را تحت تاثیر قرار دهید و سبب شوید که آنها شما را فردی حرفه‌­ای و به روز بشناسند.

 

آدرس لینکدین مهرپل : MehrPol

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486