لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استراتژی فروشانواع فروش

خدمات مشتری چیست ؟

خدمات مشتری
184بازدید

خدمات مشتری

در دنیای تکنولوژی B2B امروز که کسب و کارها برای موفقیت مجبور به تعامل و همکاری با یکدیگرند، اصطلاحاتی مانند «خدمات مشتری» و «موفقیت مشتری» بسیار متداول شده است.

با این که هر دوی این تعاریف مربوط به ارائه خدمت به مشتری و حصول اطمینان از رضایت مشتری هستند، استفاده از آن‌ها با یک مفهوم می‌تواند نه تنها مشتری، بلکه اعضای تیم کاری خود شما را هم در زمینه وظایفی که به آنها محول شده است سر در گم کند.

خدمات مشتری، همانطور که از اسمش پیداست، خدماتی است که به مشتری می‌دهید. پیش از خرید، در حین خرید و پس از خرید. جواب دادن به سوال‌های مشتری و دلجویی کردن از مشتریان ناراضی هم جزو خدمات مشتری است، اما همه‌ی آن نیست.

کارهای زیادی هست که باید انجام داد تا یک خدمات مشتری خوب داشت. در واقع می‌توان گفت که موفقیت یا شکست یک کسب و کار به خدمات مشتری وابسته است.

یکی از مزیت های بسیار خوب سازمان های موفق این است که به شما مکانی برای تبادل افکار و ایده های خود با کسانی که با شما علاقه یکسانی دارند می دهد.

احتمالا شما هم قبول دارید که هیچ دو سازمانی وجود ندارد که کسب و کارشان را به یک روش مشابه مدیریت کنند! همین موضوع به تنهایی سطوح مختلفی از “خدمات مشتری” را ایجاد می کند.

به راستی خدمات مشتری دقیقا چه چیزی است؟!

اگر از ۱۰ نفر صاحبان فروشگاه ها بخواهیم که تعریفی را برای “خدمات مشتری” ارائه دهند احتمالا هریک از آنها تعریف جداگانه و متفاوتی را نسبت به دیگری بیان خواهد کرد. مسئله دقیقاً همینجاست! زیرا هر یک از مشتریان شما نیز تعریف مجزا و متفاوت خودشان را از “ارائه ی خدمات خوب مشتری” دارند.

یعنی شاید شما گمان می کنید که بخش خدمات شرکت تان در ارائه ی خدمات به خوبی عمل می کند اما خود مشتری ها با شما موافق نباشند!

وقتی شرکتی بر روی محصول یا خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهند تمرکز می‌کند، به مرور متوجه می‌‍شود که در چه زمینه‌هایی نیاز به تغییر و بهبود وجود دارد.

اگر شرکتی تنها بر روی پشتیبانی مشتری خود تمرکز کند، نمی‌تواند درک درستی از نظرات و نیازهای مشتریان خود داشته باشد و ارزیابی دقیقی از کارکرد محصولات خود نخواهد داشت.

درست است که بخش پشتیبانی مشتری هم اطلاعات و بازخوردهای خوبی در ارتباط با کارکرد محصولات شرکت ارائه می‌دهد؛ اما این اطلاعات بسیار محدودند.

از سوی دیگر، تمرکز بر روی موفقیت مشتری باعث ترسیم نمایی واضح‌تر از معایب محصولات و خدمات می‌شود و ارتباط میان شرکت شما و مشتری را بهبود می‌بخشد.

درک تفاوت میان پشتیبانی مشتری و موفقیت مشتری چیزی فراتر از تفاوت اسمی آنها است.

هر کدام از آنها مراتب خاص خود را دارند و نمی‌توان نام بخش مدیریت پشتیبانی فنی (TAM) را به بخش مدیریت موفقیت مشتری (CSM) تغییر داد.

کسب و کارهای موفق به تفاوت میان TAM و CSM پی برده‌اند و برای هر کدام از آنها بخشی مجزا ایجاد کرده‌اند. هر کدام از این بخش‌ها وظایفی متفاوت بر عهده دارند؛

اما هر دوی آنها برای ارائه خدمات به مشتری و بهبود رابطه مشتری با شرکت بسیار مهم هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486