لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بازاریابیبازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا و هر آنچه که باید درباره بازاریابی محتوا دانست

82بازدید

بازاریابی محتوا

« محتوا، پادشاه بازاریابی است » بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی بوده که دارای فرایندی جهت ایجاد و توزیع مطالب با ارزش جهت جذب مشتری و بدست آوردن مخاطب و تعامل بیشتر با مشتری، است.
وقتی واژه‌ی ”بازاریابی محتوا” را مطرح می‌کنیم،  ناخودآگاه ذهنیت‌ ها به سمت وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی و نهایتا ویدیوهای ویروسی که سروصدای زیادی در اینترنت داشته‌اند ، جلب می‌شود. اما این واژه گسترده‌ تر از این حرف ‌هاست.

سال‌های بسیار دور، قبل از این ‌که حتی تصوری از اینترنت وجود داشته باشد، غارنشینان با نقاشی روی دیواره‌ ها در حال تولید محتوا بودند. شاید کمی اغراق ‌آمیز به نظر برسد، ولی محتوا از نیازهای اولیه ‌ی بشریت بوده که به وسیله ‌ی آن توانسته ارتباط برقرار کند، ارزش‌ آفرینی کند و دنیا را جای بهتری برای زندگی بسازد.  بازاریابی محتوا مانند هر روش بازاریابی دیگری، به‌منظور فروش محصول یا خدمات شکل می‌گیرد.

با توسعه‌ی بسترهای ارتباطی، تبلیغات مستقیم مانند گذشته توجه مخاطب را به خود جلب نمی‌کنند. و مخاطب امروزی به سادگی گذشته به پیام‌ های تبلیغاتی اعتماد ندارد. از این‌ ‎رو، صاحبان کسب و کار تصمیم گرفتند برای ارائه‌ی محصولات خود از محتوا استفاده کنند. محتوای مورد استفاده معمولا در قالب متن یا صوت و ویدیو  است و توجه مخاطب را جلب می‌کند.

نمونه‌ی موفق و بارز این سبک از بازاریابی، آمازون است که در بخش‌های زیادی توانسته وفاداری مشتری را جلب کند . اسکات گالووی در کتاب خود به نام DNA مخفی آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل به شکل قانع ‌کننده‌ای چگونگی رشد این ۴ شرکت را توضیح داده است.

بازاریابان باهوش در حال حاضر این اتفاقات را دیده و متوجه شده اند که دیگر روش های قدیمی پاسخگوی نیاز شرکتها نیست و این روشها هرلحظه قدرت اثر خود را از دست میدهند. دنیای کنونی دنیای محتواست!

بهترین تکنیک های بازاریابی محتوا چیست؟

اولین و مهمترین سوال این است، بازاریابی محتوا را چگونه انجام دهیم؟ و پاسخ به آن بسیار ساده است، با تولید محتوای اختصاصی تولید محتوای غنی، سوال برانگیز و جذاب میتواند خشتی محکم برای ساخت دیوار سئو باشد.

اولین مرحله در بازاریابی محتوا چیست؟

به طور کلی اولین مرحله در هر سیستم بازاریابی، شناخت کاربران است. در بازاریابی محتوا هم به همین صورت است. شما اول باید بدانید که برای چه افرادی قصد نوشتن دارید. کاربران شما به دنبال چه چیزی در خصوص محصول و خدمات شما می گردند. بعد از شناخت کاربر، سپس باید به سراغ شبکه های بگردید که مخاطبان اصلی سایت شما در آنجا فعالیت بیشتری دارند.

نوشتن محتوا متناسب در این شبکه ها هم خیلی مهم است و تفاوت ها بسیار مهمی با تولید بلاگ در سایت اصلی دارند. پس درک و شناخت انواع کاربران، نیاز و روش های تبلیغاتی، اولین مرحله قبل از شروع به کار می باشد.

مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

امروزه گوگل بیشتر از هر چیزی به تولید محتوای ناب توجه خاصی دارد. محتوای کپی علاوه بر اینکه می تواند جریمه گوگل را به همراه داشته باشد، وجهه سایت شما را پیش کاربران خراب خواهد کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486