Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بیمه و انوع آن

سوالات متداول بیمه عمر و سرمایه گذاری ، تعریف بیمه عمر وانواع بیمه عمر

بیمه عمر
532بازدید

بهترین بیمه عمر کدام است ؟

– تمام شرکت های بیمه تحت نظارت بیمه مرکزی می باشند. تفاوت شرکت های بیمه تنها در ارائه پوشش های بیمه ای متنوع می باشد.

– برای خرید بیمه عمر مهم تر از نام شرکت بیمه، تنظیم مناسب قرارداد بیمه عمر می باشد.

– اگر قرارداد بیمه عمر متناسب با نیازهای شما تنظیم شده باشد، در صورت بروز خسارت یا اتمام دوره قرارداد بیمه عمر، می توانید از مزایای بیمه عمر به طور کامل استفاده نمایید.

مزایا و معایب بیمه عمر چیست ؟

– از مزیت های بیمه عمر این می باشد که این نوع بیمه علاوه بر مزایای سرمایه گذاری دارای پوشش های متنوع بیمه ای می باشد.

– از معایب بیمه عمر این می باشد که در بخش سرمایه گذاری، در طولانی مدت به سوددهی مناسب می رسد. اما در بخش بیمه ای با توجه به پوشش حوادث و بیماری ها، در کوتاه مدت نیز مزیت ایجاد می کند.

بهترین بیمه بازنشستگی برای زنان خانه دار کدام است ؟

زنان خانه دار به دو طریق می توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند:

۱- بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی: این بیمه شامل مزایایی مانند: بیمه بیکاری، مرخصی زایمان و… نمی باشد. حداکثر سن برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی ۵۰ سال می باشد. در صورتی که بیش از ۵۰ سال داشته باشید، می بایست دو برابر مازاد سنی سابقه بیمه داشته باشید.

۲- بیمه رایگان سلامت به همراه بیمه عمر: دفترچه بیمه سلامت برخی هزینه های درمانی را پوشش می دهد و بیمه عمر نیز برای بازنشستگی و پوشش هزینه های درمانی سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمه عمر بهتر است یا سرمایه گذاری در بانک یا مواردی مشابه آن ؟

اگر چه به ظاهر در کوتاه مدت سرمایه گذاری در بانک، بورس و … می تواند همراه با سود بالاتری نسبت به بیمه عمر و سرمایه گذاری باشد، ولی پوشش بیمه ای در بیمه عمر مزیت آن می باشد. بدین ترتیب که در صورت بروز حوادث، بیماری و یا از کار افتادگی، این بیمه عمر می باشد که به کمک شما می آید.

بهترین شرایط برای بیمه عمر و تامین آتیه کودکان و فرزندان چیست ؟

– خرید بیمه عمر برای والدین و سرپرستان خانواده ضروری تر از خرید بیمه عمر و تامین آتیه برای کودکان و فرزندان می باشد.

– اگر چه می توان بیمه عمر و تامین آتیه را برای کودکان و فرزندان حتی اگر سرپرست خانواده بیمه عمر نباشد نیز تهیه کرد.

– در خرید بیمه عمر برای کودکان باید به این نکته توجه داشت که کودکان کمتر به بیماری هایی که تحت پوشش بیمه عمر می باشند دچار می شوند. لذا می توان پوشش بیمه ای در بیمه عمر و سرمایه گذاری را برای کودکان کمتر از بزرگسالان در نظر گرفت تا بتوان سود بیشتری را در پایان دوره قرارداد بیمه عمر دریافت کرد.

کدام بیمه ها همراه با بیمه عمر، بیمه تکمیلی درمان نیز ارائه می دهند ؟

– برخی شرکت های بیمه به کسانی که بیمه عمر را از آنان خریداری کرده اند، خدمات بیمه درمان تکمیلی نیز ارائه می دهند. برای نمونه در بیمه عمر پاسارگاد اگر جمع سپرده و ذخیره ریاضی ( ستون مربوطه در بیمه نامه ) به مبلغ ۲ میلیون تومان به بالا برسد می توانید در خواست صدور کارت درمان تکمیلی SOS بدهید.

در صورت ورشکستگی شرکت بیمه، چه اتفاقی برای بیمه عمر من می افتد ؟

– شرکت های بیمه نیز خود را بیمه می کنند که به آن “بیمه اتکایی” گفته می شود.

ردر واقع بخشی از حق بیمه عمر که به شرکت بیمه پرداخت می کنید، توسط آن شرکت به شرکت بیمه دوم پرداخت می شود تا در صورت ورشکستگی شرکت بیمه، تعهدات آن شرکت منجمله تعهدات بیمه نامه های عمر به شرکت بیمه دوم انتقال پیدا می کند.

شرایط بازنشستگی در بیمه عمر چه تفاوتی با شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی دارد ؟

– در بیمه عمر پس از پایان ۱۰ سال، سود حاصل از اندوخته به صورت مستمری قابل پرداخت می باشد که می توان آن را به صورت یکجا دریافت کرد.در حالیکه در بیمه تامین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مستلزم داشتن شرایط بازنشستگی از لحاظ سنی و سابقه پرداخت حق بیمه می باشد.

– در بیمه های عمر قابلیت بازخرید یا برداشت از اندوخته وجود دارد، در حالیکه در بیمه تامین اجتماعی چنین امکانی وجود ندارد.

– شما در سود سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط شرکت بیمه از محل حق بیمه های عمر سهیم هستید، در صورتیکه بیمه تامین اجتماعی این سود را ندارد.

قبل از خرید بیمه عمر چه باید کرد ؟

– هیچگاه بدون بررسی و تحلیل دقیق شرایط شرکت های بیمه و نیز بدون کمک یک مشاور خبره، اقدام به خرید هیچ بیمه نامه ایی نکنید.

– از هرکسی که ادعایی می کند و یا قانونی را مطرح می کند حتما مستندات بخواهید و همه مستندات مکتوب و قابل استناد و با منبع باشند.

– قبل از خرید، شرایط اقتصادی و توان پرداخت خود را مشخص کنید، چون پس از عقد قرارداد بیمه، در صورت انتخاب روش های پرداخت بغییر از سالانه تا پایان سال اول قراردادتان، امکان تغییر مبلغ را نخواهید داشت.

همچنین به ضرائب افزایش حق بیمه در سال های آتی نیز دقت نمائید، چون روش محاسبه این ضرائب بصورت پلکانی است. مورد دیگر درباره پوشش ها و ضرائب می باشد در این باره واقعا باید متناسب با شغل و شرایط سنی شما توسط مشاورتان طراحی گردد.

– لطفا نگاه نکنید که فلان دوست یا آشنا این بیمه را خریده، پس حتما چیزی بوده است و دلیل انتخابتان ملاک قراردادن آنها نباشد. چه بسا شرایط بیمه نامه آن شخص با شما یکی نبوده و یا ایشان هیچ تحقیقی در زمان خرید نکرده باشند. ضمنا شرایط جسمانی هرکسی با دیگری فرق دارد( از جمله تناسب قد و وزن، بیماری ها ) پس بیمه هرکسی با دیگری نیز فرق خواهد داشت.

– هیچ شرکت بیمه گر بدی نداریم. پس از اشخاصی که دائم در حال تخریب دیگر شرکت های بیمه ای هستند بپرهیزید. اینگونه اشخاص چون اطلاعات درستی ندارند، در انتخاب شما را مردد خواهند کرد.

– همیشه از مشاور بیمه ایی خود بخواهید که کاملا شرایط خرید، سود، بازخرید، وام، پوشش های بیمه ایی، موارد استثنا و دوره انتظار بیماری ها و حوادث را برایتان کامل توضیح داده و جدول استعلام مورد نظر شما را کاملا برایتان تشریح نماید.

– پس از موارد ۶ گانه فوق، با خیال راحت بیمه خود را از هر شرکتی که احساس می کنید نیاز های شما را برآورده می کند خریداری نموده و همیشه به داشتن بیمه عمر افتخار کنید چون مطمئنا یکی از بهترین انتخاب های زندگی خود را کرده اید.

با توجه به نیاز روز افزون جامعه صنعتی به انواعی از خدمات بیمه ای و زمانبر بودن این خدمت بر آن شدیم تا خدمت جدیدی به صنایع ایرانی بصورت آنلاین ارائه دهیم .
جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات بیمه آنلاین به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486