Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

CRM

برنامه CRM چیست ؟

CRM
100بازدید

فرض کنید که شما با رقبای خود سهم برابری از بازار را دارید ولی رقیب شما سرنخ های فروش خود را از  دست میدهد و یا اینکه بازاریابی و مشتری مداری ضعیفی بر روی مشتریان فعلی خود دارد ، شما میتوانید با مدیریت همین چند مورد یعنی مدیریت پرسنل ، مدیریت بازاریابی و فروش و مدیریت پروژه های فعلی و پشتیبانی و پیگیری دقیق از سوی سازمان شما به بالاترین سطح کیفیت برسید.

CRM   یک استراتژی برنامه ریزی شده است که با آموزش دادن و هدایت کردن کارمندان به شما نحوه چگونگی درک و فهم نیاز های بیشتر مشتریان را آموزش داده  تا روابط افراد یک سازمان و مشتریان آن را استحکام بیشتری ببخشد

بزرگان در مورد کارکرد سی آر ام چه میگویند ؟

فرانسیس باتل که از بزرگان دانشگاهی در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری است، به جای بحث بر سر تعاریف CRM توضیحات جالب و آموزنده ای دارد که آنها را با هم میخوانیم:

CRM تعریف مشخصی ندارد. هر کسی آن را به شکلی تعریف کرده است. حتی بر سر اینکه CRM مخفف چیست هم قطعیت کامل وجود ندارد و بعضی ها آن را مخفف Customer Relationship Marketing میدانند. اما چیزی که مهم تر است این است که مدیریت ارتباط با مشتری به چهار شکل کاملا متفاوت مورد توجه قرار گرفته است: استراتژیک، عملیاتی، تحلیلی و تعاملی.

آماری جالب در مورد سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان

آمار ورودی مشتریان احتمالی خود را میتوانید با CRM 3 برابر کنید فرض کنید که روزانه ۳۰۰ نفر با شما تماس میگیرند شما میتوانید با سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان خود نرخ ورودی سرنخ ها را ( تلفنی ، فکس ، ایمیل ، حضوری و … ) را به مرز ۹۰ نفر برسانید .

اگر شما یک آژانس هواپیمایی هستید ایا تا به حال به این فکر کرده اید که به چه صورت میتوانید به جای فقط پاسخ دادن و ارائه قیمت به مشتریان تلفنی و یا آنلاین خود بهترین قیمت و بهترین پکیج های سفر را ارائه دهید و یا اینکه مشتریان قبلی خود را بازیابی کنید ؟

در مرحله مدیریت ارتباط با مشتریان اگر از نرم افزار CRM استفاده کنید میتوانید نیروی فروش خود را پویا تر نمایید و طبق آمار ۴۱ درصد فروش نیروی های فروش خود را بالاتر ببرید.

مشتریان قبلی شما طبق آمار اگر از محصولات شما رضایت داشته باشند میتوان ۲۷ درصد از آنها را با استفاده از نرم فزار CRM به خرید دوباره ترغیب نمود.

ایا میدانید با سرمایه گزاری ۱۰ میلیون تومانی در نرم افزار سی آر ام خود ۵٫۶ درصد آن بازگشت سرمایه دارد یعنی ۵۶ میلیون تومان سرمایه شما بازخواهد گشت . این اطلاعیه را میتوانید در بخش CRM NEWS مطالعه نمایید.

با توجه به گردش کارهای داخل سازمانی و برون سازمانی طبق آمار میتوان در ۲۳ درصد هزینه های تبلیغات اضافه صرفه جویی کرد و این رقم را در دیگر بخش هایی که بدان نیازمند هستند سرمایه گزاری نمود.

 

 

با جمع آوری اطلاعات و داده های روزانه خود در کوتاه ترین زمان ممکن بانک اطلاعاتی خواهید داشت که بررسی و تحلیل آن به شما در روند ادامه ی فروش ، توقف فروش ، سرنخ های فروش ، تشکیل کمپین های بازاریابی ، سناریو های جدید متناسب با نیاز مشتریان خود کمک شایانی خواهد کرد .
ما به شما استفاده ازنرم افزار آنلاین CRM مهرپل را که بطور اختصاصی نوشته شده است را پیشنهاد می کنیم .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486