Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

کسب و کار

فقط رسیدن به یک میلیارد اول سخت است

فقط رسیدن به یک میلیارد اول سخت است
114بازدید

یک میلیارد اول

این یکی از معروفترین جملاتی است که تقریبا تمام افراد ثروتمند دنیا با آن موافقند . فقط یک میلیارد اول بدست آوردنش سخت است بعد از آن همانطور که بند کفشتان را با موفقیت می بندید ، به همان راحتی میتوانید یک میلیارد دیگر کسب کنید .

میدانید چرا ؟  ذهن انسان تجربیات شکست را از گذشته حذف و تجربیات موفقیت را ضبط میکند .
ذهن شما الگویی را که باعث موفقیت شد را در ذهنتان نگه میدارد . دلیل اینکه تمرین کردن باعث بدست آوردن مهارت میشود هم همین است . شما با شکست های فراوان سعی میکنید الگوی موفقیت را پیدا کنید تا بعد از آن همیشه از آن الگو پیروی کنید .

چطور الگوی ثروتمند شدن و راه اندازی یک کسب و کار میلیاردی را بدست آورید ؟

شما ۳ گزینه پیش رو دارید :
– آزمون خطا : میتوانید با آزمون و خطا بالاخره الگوی موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار میلیاردی را بدست آورید
– دانش : میتوانید به کمک کسب دانش و بالا بردن اطلاعات الگوی موفقیت در راه اندازی کسب و کار میلیاردی را بدست آورید
– تجربه : میتوانید به کمک تجربیات دیگران ، الگوی راه اندازی کسب و کار میلیاردی را بدست آورید

گزینه اول ( آزمون خطا )طولانی است …
گزینه دوم راه آزمون و خطا را کوتاه تر میکند اما ، در حد تئوری قابل اجراست ( مانند آموزش نوشتن بیزینس پلن اما آیا بیزینس پلن در دنیای واقعی جواب خواهد داد یا خیر ؟ )
و اما گزینه سوم ، کوتاه ترین مسیر برای راه اندازی یک کسب و کار میلیاردی میباشد

اول بصورت نقد کار کنید

دوران چک و سفته و حسابهای دفتری به پایان رسیده است ، شما در عصر حاضر نمیتوانید نقد بخرید و نسیه بفروشید ، این اشتباهی است که اکثر کسب و کارها را به سمت پرتگاه شکست هدایت میکند
شما نمیتوانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و به امید روزی که معلوم نیست کی از راه برسد ، به فکر سود آوری و برگشت سرمایه تان نباشید . از همان بدو شروع باید مشخص کنید از چه راهی و به چه میزان قرار است در آمد داشته باشید .

و از همه مهمتر آنچه را که فکر میکنید ، بنویسید … مهم نیست اگر اشتباه باشد مهم این است که یک برنامه برای اجرا دارید ، بعدا در صورت اشتباه بودن یک برنامه به مراتب ویایش آن راحت تر است از نو نوشتن

بهترین باشید

آیا میدانید ۸۰% شرکتهایی که در آمد زیان ده دارند ، محصولات معمولی بازار را تولید میکنند
این شرکتها فکر میکنند فقط قرار است که تولید کنند ، اما به چه قیمتی ؟
اگر میخواهید خیلی خیلی سریعتر از رقیبانتان به موفقیت برسید بهتر است از همان ابتدا ورودتان به بازار
محصولات یا خدماتتان تعجب مشتریانتان را برانگیزد . طوری که مشتری بیشتر از چیزی که نسبت به پولش دریافت میکند تعجب کند .

از کجا بدانید که محصول شما خوب است یا عالی ؟
خیلی ساده از مشتری بپرسید . در خانه یا شرکت ننشینید و ساعتها فکر کنید بهترین محصولی که میتوانید تولید کنید چیست . از مشتری هایتان سوال بپرسید . از آنها نظر بپرسید و چیزی تولید کنید که آنها نیاز دارند . نه چیزهایی که میتوانید یا شما دوست دارید .

بهترین ها را استخدام کنید

بعد از ورود به بازار، تعیین روند درآمدزایی و تولید محصولی که مشتری میخواهد ، از این به بعد شما باید برروی کسب و کارتان کار کنید ، نه در کسب و کارتان . یعنی اینکه ، کارهایی که فکر میکنید میتوانید به دیگران محول کنید را با استخدام افراد مورد نظر ، بار مسئولیت را از دوش تان بردارید و شما بر روی کارهایی مهم تری  تمرکز کنید

رساندن یک کسب و کار به ارزش یک میلیارد تومان در سال رقم بالایی ، اما شما به تنهایی از عهده ی آن بر نخواهید آمد ، نیاز به کارمند و کارگر دارید . برای این منظور دو گزینه پیش رو دارید : استخدام کارمند با حقوق و مهارت های کم ، استخدام کارمند با حقوق و مهارت های بالا

میدانید افراد ثروتمند کدام گزینه را انتخاب میکنند ؟

بله گزینه دوم ، میدانید چرا ؟ چون صاحبان کسب و کارهای میلیاردی ، مدیران درجه ۱ استخدام میکنند و مدیران درجه ۱ ، کارمندان درجه ۱ استخدام میکنند و کارمندان و مدیران درجه ۱ ، یک شرکت را تبدیل به یک کسب و کار درجه ۱ با درآمد میلیاردی میکنند .

اما اگر صاحبان کسب و کارها مدیران درجه ۲ استخدام کنند ، مدیران درجه ۲ بدون شک کارمندان درجه ۳ استخدام خواهند کرد زیرا احساس رقابت برای از دست دادن شغلشان آنها را نگران میکند و کارمندان درجه ۳ ، نه تنها به اندازه کارمندان درجه ۱ کار نمیکنند ، بلکه بازده فوق العاده پایینی دارند . پس انتظار نداشته باشید کسب و کار شما رشد زیادی داشته باشد .

داده ها را مصرف کنید

خب حالا که کارمندان درجه یک هم استخدام کردید ، کار شما در شرکت چیست ؟ مصرف داده ها .
بله ، شما از این به بعد باید داده ها را جمع آوری کنید و از آنها استفاده کنید . لیست مشتریان روزانه ، هفتگی ، ماهیانه ، سالیانه ، مقدار خرید هر مشتری ، تعداد دفعات هربار خرید ، نسبت رشد هفتگی ، ماهیانه سالیانه به نسبت هزینه تبلیغات و … را باید محاسبه کنید .

هرچقدر میتوانید باید نسبت بگیرید . نسبت مشتریان احتمالی به زنگ های زده شده ، نسبت سود به قیمت محصوات و … شما باید دقیقا محصولات پر سودتان را شناسایی کنید ، کارمندان پر فروشتان را پیدا کنید و کانال های درآمد زایی شرکتتان را پیدا کنید و بر آنها تمرکز کنید . شما نباید شخصا کار کنید ، باید پیدا کنید جاهایی را که سود آور هستند و افرادی را در آنجاها قرار دهید تا تولید سود کنند .

و در آخر

شاید هیچکدام از این قدم ها در دفعه اول استفاده جواب ندهد اما مهم نیست . چیزی که مهم است داشتن یک مسیر در راه کار آفرینی تان است ، شما اگر ندانید به کجا میخواهید برسید ، چه فرقی میکند از کدام مسیر بروید ؟

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486