Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تلگرام مارکتینگ ، راهکارهای افزایش بازدهی و دانستنی های آن

telegram
44بازدید

تلگرام مارکتینگ و راهکارهای افزایش بازدهی

در حال حاضر تلگرام ، یکی از رسانه‌های اجتماعی بسیار محبوب در بین کاربران ایرانی است که دارای امکانات بسیار عالی برای استفاده‌های تبلیغاتی و تجاری است.

همین موضوع باعث شده است تا درصد عظیمی از کاربران و صاحبین کسب و کارهای مختلف فعالیت تجاری خود را در این شبکه آغاز کنند.

اما نکته اینجاست که آیا تمامی آن‌ها موفق هستند و آیا تلاش‌های آن‌ها آن‌گونه که باید نتیجه بخش است ؟؟

جواب در بسیاری از موارد خیر است و دلیل این موضوع هم رعایت نکردن برخی اصلول ساده است  .

دانستنی های تلگرام

آمار کاربران فعال تلگرام که بالغ بر ۱۶۲میلیون نفر در روز است. زمانی که در فوریه ۲۰۱۴نرم‌افزار «واتس‌آپ» برای چهار ساعت متوقف شد، حدود پنج میلیون نفر در نرم‌افزار تلگرام ثبت‌نام کردند.

این برنامه به سرعت در جدول رده‌بندی فروشگاه‌های برنامه موبایل رشد کرد و به برترین برنامه رایگان در ۴۶کشور از آلمان تا اکوادور تبدیل شد. در آمریکا و چند کشور دیگر نیز تلگرام به رتبه نخست شبکه‌های اجتماعی دست یافت و بالاتر از فیس‌بوک، واتس‌آپ، کیک و …قرار گرفت.

اما واقعاً تلگرام از کجا آمده است؟

برخلاف شایعات متعدد درباره هندی بودن منشاء این برنامه، دو برادر روس به نام «های پل» و «نیکلای دوروف» این برنامه را طراحی کرده‌اند.

Biography Povel

آنها بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی این کشور یعنی VKontakte  را نیز راه‌اندازی کرده‌اند که نمونه روسیه‌ای فیس‌بوک به حساب می‌آید. تلگرام در حقیقت یک خدمت پیام‌رسان است که سرعت واتس‌آپ و سبکی نرم‌افزارSnapchat را با اقدامات امنیتی تازه در هم آمیخته است.

واتس‌آپ سرآغازی برای محبوبیت تلگرام شد و به نظر می‌رسد این برنامه همچنان شاهد افزایش تعداد کاربر است و بدون شک این روند ادامه خواهد یافت.

به نظر می‌رسد تلگرام از بسیاری جهات یک نسخه کامل از واتس‌آپ باشد، از علایم کنترل سبز که هنگام دریافت پیام ظاهر می‌شود تا شکل و شمایل استیکرهای آن و همچنین قابلیت مشاهده وضع آنلاین یک دوست و ارسال عکس، ویدیو، مکان، تماس و اسناد را دارد.

هرچند این نرم‌افزار چندان ویژه نیست اما ویژگی‌های امنیتی و سرعتی آن بسیار مناسب است. شرکت سازنده ادعا می‌کند این برنامه سریع‌ترین و ایمن‌ترین سیستم پیام‌رسان در بازار جهانی است که البته بخشی از آن مربوط به پروتکل منبع بازMTProto است. در حقیقت تلگرام چنان به امنیتMTProto اطمینان داشت که وعده داده بود به فردی که بتواند آن را هک کند، ۲۰۰هزار دلار جایزه می‌دهد.

البته این موضوع چندان هم عجیب نیست اما جوایز با این حجم معمولاً برای پیدا کردن ایرادهای امنیتی بزرگ در نرم‌افزار به کار می‌رود.

نیکلای دوروف که یکی از سازنده‌های نرم‌افزار تلگرام است، به نشریه اینترنتیTechCrunch می‌گوید : نخستین دلیل برای حمایت از این برنامه و ساختش آن بود که ابزاری مخابراتی تهیه شود که سازمان‌های اطلاعاتی روسیه نتوانند به آن راه یابند.

این برنامه ویژگی‌هایی دارد که به کاربر اجازه می‌دهد تا مکالمات امنی را با دوستانشان داشته باشند. به گفته این شرکت مکالمات مخفی به‌طور کامل رمزگذاری می‌شوند و هیچ ردی از آنها در سرور تلگرام باقی نمی‌ماند.

اما محبوبیت برنامه دلیل دیگری هم دارد.

محبوبیت تلگرام فقط به خاطر استانداردهای امنیتی بسیار عالی نیست.

منبع باز بودن این نرم‌افزار یکی از دلایل اصلی محبوبیت این نرم‌افزار است که به تمامی برنامه‌نویسان امکان ساخت نسخه‌های متنوعی از این نرم‌افزار را می‌دهد.

همچنین درآمدزایی از یک بستر نرم‌افزاری به استراتژی زیربنایی آن بستگی دارد. با این حال برادران دوروف با اجازه دادن به برنامه‌نویسان طرف سوم توانسته‌اند به موفقیت دست یابند.

از آن مهم‌تر آن‌که تلگرام به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی فعالیت می‌کند و قصد ندارد برای خدماتش هزینه‌ای دریافت کند.

در بخش سؤال و جواب این شرکت آمده است :

قرار نیست تلگرام درآمدزایی کند این برنامه هیچ‌گاه برای دستیابی به سرمایه خارجی تبلیغاتی ارائه نمی‌کند. نمی‌توان آن را فروخت. ما یک بستر کاربری نمی‌سازیم بلکه یک برنامه پیام‌رسان برای مردم تهیه می‌کنیم. اگر تلگرام سرمایه خود را از دست بدهد، از کاربرانش تقاضای کمک می‌کند. این یک برنامه کدگذاری پیام برای گروه نیست. با توجه به این‌که این برنامه از شماره تماس‌های تلفن فرد استفاده می‌کند، یک شناسایی کننده است اما گامی مهم در جهت دستیابی به بسترهای پیام رسانی با کدگذاری پیشرفته است که همه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

جذب مخاطبین فعلی به کانال تلگرام خود

همیشه دلیل خوب به مخاطبین خود بدهید تا به عضویت کانال یا گروه تلگرام در بیایند. صادق باشید و دقیقاً به آن‌ها بگویید که با دنبال کردن شما چه چیزی به آن‌ها می‌رسد.

برای اینکه بتوانید کاربران بیشتری را از صفحات اجتماعی مختلفی که قبلاً داشتید به کانال تلگرامتان دعوت کنید، محتوای متفاوتی را در کانال تلگرام قرار دهید تا مخاطبین شما با اشتیاق بیشتری تلگرام شما را دنبال کنند. استفاده همزمان از فیلم‌های کوتاه، تصاویر اینفوگرافیک، صوت‌های کوتاه و متون مربوط به کسب و کارتان می‌تواند تأثیر بیشتری روی کاربران بگذارد.

راهکارهای جذب مخاطبین جدید به کانال یا گروه تلگرامی

– تبلیغ در کانال و گروه‌های مرتبط و تخصصی

– تبلیغ در کانال‌های معرفی

– تبادل لینک

– تبلیغات تلگرام در سایت

– تبلیغات تلگرام در قالب ایمیل مارکتینگ

– تبلیغات تلگرام در اینستاگرام و دیگر صفحات اجتماعی

– استفاده از آدرس کانال در زیر تمامی مطالب منتشر شده

 

در همه پست‌های خود در تلگرام، چه تصویر چه متن، از آدرس استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا افرادی که پست‌های شما را برای دوستان خود به اشتراک می‌گذارند با کانال شما هم آشنا شوند.

در پایان نیاز به ذکر است که تمامی این موارد در صورت نداشتن برنامه‌ریزی منسجم و  محتوای مناسب بازدهی چندانی ندارد.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486