Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بازاریابی دیجیتالی

نگاهی به تعاریف دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی و مقایسه ی آنها

دیجیتال مارکتینگ
699بازدید

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استفاده از رسانه‏ های جدید دردنیای تجارت اطلاق میشود که این بازاریابی دیجیتال بسیار به اینترنت وابسته می باشد و نام دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) را به خود گرفته است.
در واقع به تمام فعالیتهایی که به منظور تبلیغ محصول، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت صورت میگیرد دیجیتال مارکتینگ گفته می شود .

بازاریابی سنتی

در گذشته‌ای نه‌چندان دور برای تبلیغات و بازاریابی از ابزارهای همچون رادیو، تلویزیون، چاپ و نشریات و تابلوهای تبلیغاتی استفاده می شد. در روش‌های سنتی که بسیار هم فراگیر شده بودند با وجود تمامی مزایایی که داشتند اما سه عیب خیلی بزرگی هم داشتند:

– گران
برای شرکت های کوچک که توانایی مالی آنچنانی نداشتند این روشها مقرون به صرفه نبود و فقط شرکتهای بزرگ قادر به پرداخت هزینه های گران و تحمل ریسک آن بودند .

– بدون بازخورد سریع
سرعت تهیه گزارشی که نشان دهد پیام تبلیغاتی چقدر تاثیر گزار بوده است بسیار کند بود.

– عدم قابلیت پیگیری
نتایج دقیقی از اینکه چند نفر، چگونه، چه اندازه پیام تبلیغاتی یا صدای برند شما را دریافت کرده اند هم وجود نداشت

مقایسه ی دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی

در روشهای بازاریابی سنتی مخاطبانی را هدف قرار می دادند که به کسب و کار آن ها مرتبط نمیشد. هم چنین در زمان های نامناسبی ، مخاطبان را مورد هدف قرار می دادند. ولی در دیجیتال مارکتینگ از روش هایی که مبتنی بر دیجیتالی بودن هستند ، برای افزایش اثر گذاری استفاده می کنند. هم چنین، مخاطبانی را که مرتبط با محصولات هستند ، در زمان مناسب هدف گذاری و اقدام به جذب آن ها می کنند.
افزایش تبلیغات در روش های سنتی بازاریابی ، هزینه های زیادی دارد. این درحالی است که در بازاریابی دیجیتال ، افزایش تبلیغات به صورت دهان به دهان است که هزینه بسیار کمی دارد ولی نیاز به تخصص و دقت دارد.
در روش های دیجیتال مارکتینگ ، افراد به سرعت اطلاعات بیشماری از محصولات در اختیارشان قرار می گیرد در صورتی که در بازاریابی سنتی این چنین نیست.
طبقه بندی اطلاعات از نظر بازاریابان سنتی مفید است ولی رمز نگاری این اطلاعات سخت است ولی در روش دیجیتال مارکتینگ داده ها به خوبی تحلیل می شوند و به شیوه ای هوشمندانه طبقه بندی می شوند.

در محیط سنتی بازاریابی ، تمامی تلاش منجر به ارائه یک نمونه محصول به مشتری می شد ولی در روش نوین دیجیتال مارکتینگ ، تبلیغات به صورت مستقیم است و ارائه یک نمونه محصول، پایان تبلیغات نیست بلکه باعث ایجاد راه ارتباط با مشتری و تبدیل او به مشتری وفادار می شود.

مقایسه ی دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی
مقایسه ی دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی

معرفی ابزارهای بازاریابی دیجیتال :

۱- بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو ( SEO )
یکی از بهترین روش های بازاریابی دیجیتال که رقابت بسیاری در آن وجو دارد   سئو است.
داشتن یک وب سایت خوب و کاربرپسند بسیار عالی است، اما به شرطی که در موتورهای جستجویی مانند گوگل رتبه و جایگاه خوبی داشته باشد.
مخاطبی که خودش به دنبال خدمات و محصولات شما می گردد مسلما هدفمندترین مخاطب شما خواهد بود. چون با توجه به نیازش شما را انتخاب می کند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو ( SEO )
بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو ( SEO )

۲- بازاریابی محتوا ( Content Marketing )
فرقی نمی کند شما در چه زمینه ای فعال هستید و وب سایتتان چه موضوعی دارد ، تولید محتوا از مهمترین کارهایی است که می بایست برای سایت خود انجام دهید. این کار چند دستاورد مهم برای شما دارد :
– اول اینکه بازدیدکنندگان سایت شما با مطالعه محتوای کاربردی که شما به آنها ارائه می دهید نسبت به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید حس بهتری پیدا می کنند و شانس اینکه مشتری شما بشوند بیشتر می شود.
– دوم اینکه تولید محتوای مفید و کاربردی از نظر موتور جستجوی گوگل در رتبه بندی سایت شما بسیار مهم  و تعیین کننده است. پس سعی کنید همواره برای سایتتان محتوای کابردی و به روز آماده کنید .

۷ روش برای تولید محتوا :
– نوشتن یک عنوان مناسب
– میخکوب شدن با دیدن چیزی که شما خلق کرده اید
– تحقیقات پیرامون موضوع محتوا
– تمرکز بر یک هدف واحد
– با یک آوای منحصر به فرد بنویسید
– بهینه سازی محتوای دیجیتال
– نوشته خود را ویرایش کنید

نوشتن مطالب مفید و موثر در تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتریان راضی تاثیر گذار است. این فقط در مورد استخراج محتوای مناسب نیست- بلکه برای تولید محتوای با کیفیت بسیار مهم است. موتورهای جستجو در محتوای وبسایت ها می‌گردند و به سایت هایی با محتواهای مناسب و نوشتار خوب از طریق رتبه بندی بالاتر آنها در نتایج جستجو پاداش می دهد .

بازاریابی محتوا ( Content Marketing )
بازاریابی محتوا ( Content Marketing )

۳- بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media)
نباید تنها به ورودی های سایت از طریق موتورهای جستجو اکتفا کرد ،  بلکه باید از فرصت بدست آمده از حضور بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی نهایت بهره را برد. بسیاری از افراد زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام می گذرانند و این فرصت مناسبی برای معرفی تجارت شما به آنها است.
قدرتمندترین ابزار مربوط به شبکه های اجتماعی است پس حتما برای یک حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی و برند سازی در این شبکه ها برنامه ریزی کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media)
بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media)

۴- بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
ایمیل به عنوان اولین وسیله ارتباطی در فضای اینترنت به شمار می رود که امروزه کاربرد بسیار زیادی در بازاریابی مستقیم در این دنیای مجازی داشته و تاثیر فوق العاده ای در فروش محصولات اینترنتی دارد.
یکی از روش های کاملا کاربردی در دنیای اینترنت، بازاریابی با استفاده از ایمیل می باشد (ایمیل مارکتینگ). در این روش، ایمیل به عنوان ابزار و وسیله ای جهت ارتباط مستقیم و بی واسطه با مشتریان کاربرد دارد که می توان با استفاده از آن پیام های تجاری، مناسبتی، خبری و غیره را در مورد محصولات خود برای مشتریان ارسال نمود.

بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

۵- بازاریابی ویدیوئی (Video Marketing)
دقیقا ویدئو مارکتینگ ابزاری است در بازاریابی دیجیتال که بیشترین تاثیر گذاری را روی مخاطبان می گذارد.
بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند ویدیویی درباره یک محصول ببینند تا اینکه مطلبی درباره آن بخوانند.یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی محتوا ویدئو مارکتینگ است. محتواهای ویدئویی خیلی خیلی بیشتر می توانند تاثیر گذار باشند.

 

بازاریابی ویدیوئی (Video Marketing)
بازاریابی ویدیوئی (Video Marketing)

۶- تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)
نمونه ای از اثر بخش ترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی در گوگل است. از طریق تبلیغات گوگل هر سایتی می تواند یک شبه رتبه یک گوگل شود و خیلی زود بازخود قابل توجهی دریافت کند. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که مشکلی بابت هزینه های تبلیغاتی ندارند و خیلی سریع هم دوست دارد باز خورد خوبی دریافت کنند.
از دیگر نمونه های تبلیغات دیجیتال تبلیغات کلیکی در سایت های پر بازدید است.در این روش تبلیغاتی با توجه به موضوع تبلیغ خود به صورت هوشمندانه مشخص می شود که چه زمانی و در چه مکان هایی تبلیغات شما به نمایش در آید. تبلیغات کلیکی فقط محدود به نمایش در سایت های بزرگ نمی شود. بلکه شما حتی می توانید تبلیغات خود را در اپلیکیشن های موبایلی نیز به نمایش در آورید.
یکی از محبوب ترین روش های تبلیغات اینترنتی رپورتاژ آگهی است. رپورتاژ آگهی از جنبه های مختلف می تواند برای شما بسیار مفید باشد:
– شما از طریق رپورتاژ آگهی می توانید بک لینک های با کیفیت و دائمی دریافت کنید.
– دوم اینکه ممکن است از طریق لینک منبع ترافیک سایت شما بالا برود.
– سوم اینکه به برند سازی شما کمک می کند.
– مهمترین مزیت رپورتاژ آگهی است اینه که به سئوی سایت شما بسیار بسیار کمک می کند.
یکی ازبهترین و جدیدترین روش های تبلیغات دیجیتال ارسال پیام اعلان است. این روش را بیشتر در اپلیکیشن های موبایلی می بینیم. در این روش پیام های اعلان به صورت نوتیفیکیشن در موبایل ها ظاهر می شود. یعنی زمانی که شما در حال استفاده از گوشی موبایل خود هستید تبلیغاتی به صورت نوتیفیکیشن برای شما ظاهر می شود.

تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)
تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

۷- بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)
بهترین ابزار بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و نوپا است. کسب و کار کوچکی که نمی تواند هزینه سنگین تبلیغات اینترنتی یا سنتی را بدهد می تواند از روش بازاریابی چریکی استفاده کند.
در بازاریابی چریکی سعی می شود با کمترین هزینه بیشترین بازدهی دریافت شود. کسب و کار نوپای شما هیچ وقت نمی تواند در ابتدا با رقبایش مقابله کند. به همین خاطر به جای پول خرج کردن باید ایده خوب داشته باشید.
هدف بازاریابی چریکی  این است که به مشتریان فعلی بیشتر بها داده شود تا اینکه به دنبال مشتریان جدید بود.
از مشتریان فعلی می توان برای جذب مشتریان جدید استفاده کرد. در این روش باید از آن ها استفاده ابزاری شود. مثلا با دادن هدیه به آن ها می توانید از آن ها درخواست کنید که شما را به دیگران معرفی کنند. در بازاریابی چریکی مهم نیست مردم درباره شما چه می گویند، مهم این است که مردم درباره شما می گویند. یعنی اینکه اسم شما دهان به دهان پخش شده است.

بازاریابی دیجیتال چه فایده ای دارد؟

بهترین و آسان ترین کار برای آنکه متوجه شوید فایده ی استفاده از بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارتان چیست، دانستن تفاوت های میان بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال می‌باشد. در این صورت بهتر می توانید انتخاب و  تصمیم گیری نمایید. و البته خیلی تفاوتهای دیگر…

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

1 دیدگاه

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486