Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

رزومه نویسی

رزومه استخدامی چیست ؟

227بازدید

تعری رزومه :

رزومه متنی است چند صفحه ای حاوی اطلاعات و مشخصات فردی که قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان قرار گرفته و به آنان امکان می دهد تا ارزیابی اولیه ای از توانایی‌های شغلی شما داشته باشند. در واقع رزومه باید تصویری ذهنی از شما و فعالیت های شغلیتان، به خواننده ارائه کند. از این حیث رزومه جنبه ای تبلیغاتی دارد بدین ترتیب که ویژگیهای مؤثر و مفید خود را در اختیار کارفرما قرار میدهید و به نوعی سعی می کنید تا وی را متقاعد سازید که از بین چندین داوطلب، شما را برای شرکت در مصاحبه انتخاب نماید. رزومه باید به طور مثبتی مهارتها و توانایی‌های شما را نشان دهد. رزومه در عین حال که باید صادقانه باشد، وبایدعاری از تعارفات و شکسته نفسی باشد.

رزومه زندگی نامه، شرح گذشته و یا حال شما نیست (هر چند که قسمت عمده آن مربوط به سوابق کاریتان میشود). اولین هدف رزومه جلب توجه کارفرماست. بنابراین در هر جمله ای که می نویسید باید سعی کنید به نوعی علاقه و توجه خواننده را جلب کنید. یک رزومه خوب میتواند کلید موفقیت شما در امر کاریابی باشد. به آن از دید انجام وظیفه نگاه نکنید.

شیوه‌های متفاوتی برای نگارش رزومه متداول و مرسوم است و هر کس به مقتضای سلیقه و هدفی که از نگارش رزومه دارد، شیوه خاصی را بر می گزیند. اما به طور کلی اصول و سرفصل بندی عمومی رزومه‌ها به شرح زیر است:

۱- جزئیات شخصی (Personal Details)

اغلب رزومه‌ها با این بخش آغاز می شوند. آن چه می بایست در این بخش ذکر شود شامل نام ، آدرس ، شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیک و تاریخ تولد است.

۲- پروفایل شخصی (Personal Profile)

وارد کردن پروفایل در رزومه امری سلیقه ای است و ضروری محسوب نمی شود. آن چه در پروفایل به نگارش در می آید ، تصویری کلی و گویا از شما است که به طور جزئی تر در سایر بخش‌های رزومه ذکر می شود.

۳- تحصیلات و توانایی‌های علمی(Education and Qualifications)

این بخش شامل تمام سوابق تحصیلی و علمی شما ، از دیپلم دبیرستان و نام دبیرستان گرفته تا آخرین مدرک تحصیلی، رشته‌ها و گرایش‌ها و زمان بندی هر دوره ی تحصیلی خواهد بود. به یاد داشته باشید که حتماً ذکر کنید در حال حاضر مشغول گذراندن چه دوره ای هستید. سایر دوره‌های علمی – کابردی که در کنار تحصیل آکادمیک گذرانده اید را هم حتماً بنویسید.

۴- سوابق شغلی (Skills and Work Experiences)

در این بخش باید کل سوابق شغلی شما ، اعم از تمام وقت یا پاره وقت ، با ذکر نام و تلفن یا آدرس محل کار ، به اضافه تاریخ و دوره اشتغال فهرست شود.

۵- انتشارات و مقالات (Publications)

فهرست کتب و مقالاتی که منتشر کرده و یا در کنفرانس‌ها ارائه نموده اید به اضافه زمان انتشار را در این بخش بیاورید. اگر خلاصه مقالات را به رزومه ضمیمه نمایید بهتر است.

۶- سایر اطلاعات (Additional Information)

نگارش این قسمت ضروری نیست ، اما چنان چه لازم دانستید توضیحی جانبی روی سوابق تحصیلی و شغلی خود بنویسید ، می توانید این بخش را اضافه نمایید.

۷ – علائق (Interests)

فهرستی از علائق خود در زمینه‌های فوق برنامه مثل ورزش یا هنر را در این بخش بنویسید و احیاناً اگر سوابق حرفه ای در این زمینه‌ها دارید حتما ذکر کنید.

۸ – معرف‌ها (References)

نام، رتبه، درجه تحصیلی، آدرس یا تلفن و کلاً اطلاعات مربوط به معرفین خود (که معمولا اساتید شما هستند) را در این بخش بیاورید. این معرف‌ها می بایست همان معرفینی باشند که توصیه نامه‌های شما را تکمیل نموده اند.

* سایر توصیه‌ها

– پیش از نگارش رزومه، خوب در مورد سوابق تحصیلی و شغلی خود فکر کنید تا چیزی را از قلم نیاندازید. سعی کنید تا حد امکان، مدارکی دال بر سوابقتان آماده و ترجمه کنید تا ضمیمه رزومه نمایید.

– از دروغگویی یا بزرگ نمایی جداً پرهیز کنید، ممکن است برایتان دردسر ساز شود!

– بهتر است رزومه را در ۲ روی یک کاغذ A4  تنظیم نمایید. بهترین حجم رزومه در همین حد است.

– حتماً چند نسخه اضافه از رزومه برای خودتان نگه دارید تا در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید.

– در مورد نگارش انگلیسی، حتماً درباره متن رزومه با یک مترجم و یا کسی که انگلیسی ادبی را به خوبی می داند مشورت کنید.

– رزومه را حتما تایپ کنید و از ارائه رزومه دست نویس جداً خود داری کنید.

بايدها و نبايدهاي رزومه

رزومه مهمترين عامل تصاحب شغل مناسب مي باشد. در واقع اولين گام براي استخدام در شغل مورد نظر، نوشتن رزومهء هنرمندانه و حرفه اي مي باشد. اگر چه اندكي از مردم مي دانند چگونه با استفاده از خلاصه تجربيات كاري و تخصص هاي تحصيلي خود يك رزومه مناسب تهيه كنند، اما در عوض عده اي نيز نمي توانند بدرستي كارهايي را كه مي خواهند و يا مي توانند براي كارفرما انجام دهند تشريح كنند.و يا بعضا طلاعات خارج از موضوع عرضه مي كنند. اميد است مطالب زير مفيد واقع شوند.

بايدهاي رزومه

۱- هدف و منظور و نيز خلاصه تجربيات و تحصيلات خود را به طور واضح و جز به جز براي كارفرما شرح دهيد.

۲- تمامي بخشهاي رزومه را با توجه به هدف و منظور به هم ربط دهيد.

۳- خصوصيات فردي و نيز كمال و هنر خود را مطابق خواسته هاي كارفرما در شغل مورد نظر ذكر كنيد.

۴- رزومه خود را مشتاق و دعوت كننده نمايش دهيد.

۵- مطمئن شويد رزومه عاري از اطلاعات غلط و يا اشتباهات دستوري، املائي است.

۶- اطلاعات ضروري و قابل توجه مانند “تعليمات“ و يا “تجربيات حرفه اي و كاري“ را حتما ذكر نماييد.

نبايدهاي رزومه

۱- از ذكر اطلاعات غير ضروري مانند سن، قد و يا سرگرمي هاي خود بپرهيزيد.

۲- مقدار حقوق درخواستي و يا منابع در اختيار را بازگو نكنيد.

۳- هيچ گونه اطلاعات منفي را در رزومه خود بيان نكنيد.

۴- رزومه بيش از ۲ صفحه نباشد.

۵- وظايف خود را با اهميت جلوه ندهيد. در قبال توانايي ها و قدرت خود هنگام صحبت در مورد تجربه اظهار نظر نماييد.

۶- هرگز در مورد گذشته خود دروغ نگوييد و نيز حقايق را بسط ندهيد.

اشكالات عمده رزومه: (Resume blunders)

با اجتناب از اشكالات معمول زير، مي توانيد رزومه اي تراز اول داشته باشيد:

  1. تمركز بيش از حد روي وظايف شغلي: يكي از ايرادات عمده رزومه تبديل آن به فهرست خسته كنندهاي از وظايف و مسئوليت هاي شغل هاي قبلي است. به جاي اين كه شرح طويلي از مجموعه وظايف خود ارايه كنيد، بهتر است نشان دهيد كه در هر مورد چه تأثيري از خود باقي گذاشته ايد. مي توانيد با مثال دقيقاً توضيح دهيد كه عملكرد شما به چه نحوي به شركت سود رسانده است. براي اين كار مي توانيد سؤال هاي زير را از خود بپرسيد:

چگونه كار را بهتر از آنچه ديگران ممكن بود انجام دهند، انجام داديد؟

چه مشكلاتي بر سر راه شما و شركت قرار داشت؟

براي غلبه بر اين مشكلات چه اقداماتي انجام داديد؟

نتايج تلاش هاي شما چه بود و شركت چگونه از عملكرد شما بهره مند شد؟

آيا در نتيجه اين اقدامات جايزه، تشويق و يا ارتقاء موقعيتي پيدا كرده ايد؟

هدف شغلي اي كه بيش از حد بلندپروازانه و يا كلي است: بسياري از داوطلبين شغل شانس خود را در همان ابتداي رزومه از دست مي دهند: عبارت مربوط به هدف شغلي. بدترين آنها با عبارتي مانند اين شروع مي شوند: “موقعيت شغلي مناسبي كه در آن حين كمك به اهداف سازمان جاي كافي براي رشد و ترقي موجود باشد”. چنين عباراتي بيش از حد كلي اند و فراوان استفاده شده اند. به جاي چنين عباراتي مي توانيد محدوده تخصص و يا سمت مورد نظر خود را ذكر كنيد. براي اطلاع بيشتر مي توانيد به رزومه هاي نمونه در پايان کتاب رجوع كنيد.

  1. رزومه طولاني و رزومه كوتاه: بسياري تلاش مي كنند تا رزومه خود را حتماً در يك صفحه جا بدهند. زيرا شنيده اند كه رزومه نبايد بيش از يك صفحه باشد و در نتيجه بسياري از خصوصياتمهم خود را از رزومه حذف مي كنند. برعكس آن نيز صادق است: كساني هستند كه چندين صفحه در مورد جزئي ترين تجربه هاي بي اهميت يا كم اهميت خود قلمفرسايي مي كنند. چنين رزومه اي به سادگي خواننده را بي حوصله مي كند. هنگامي كه رزومه خود را مي نويسيد، سر هر جمله از خود بپرسيد كه “آيا اين جمله در جلب نظر كارفرما و نزديك كردن من به مصاحبه مؤثر است؟” و تنها اطلاعاتي را اضافه كنيد كه از اين سؤال پاسخ مثبت دريافت كنند.

هيچ قانون صريحي در مورد طول مناسب رزومه وجود ندارد. تنها نكته مهم اينست كه هر كلمه رزومه بايد حساب شده و در جهت اقناع كارفرما باشد.

  1. آوردن اطلاعات شخصي يا بي فايده: اضافه كردن اطلاعات شخصي مثل تاريخ تولد، وضعيت تأهل، قد و وزن و يا اطلاعاتي مثل علايق و سرگرمي ها معمول نيست و توصيه نمي شود. البته موارد استثنايي هم وجود دارد كه چنين اطلاعاتي مورد نياز كارفرماست و در انتخاب او مي تواند مؤثر باشد.
  2. رزومه بدون كلمات كليدي: اگر رزومه خود را براي استفاده الكترونيكي (در شبكه هاي كاريابي) مي نويسيد، بايد حتماً در متن رزومه از كلمات كليدي و متداول تخصص خود استفاده كنيد. زيرا كارفرمايان معمولاً با كمك اين كلمات كليدي رزومه هاي مطلوب خود را جستجو مي كنند. هر چه كلمات كليدي موجود در رزومه شما مناسب تر و جامع تر باشد، احتمال ديده شدن آن توسط كارفرمايان نيز بيشتر خواهد بود. البته احتياجي نيست كه بخش جداگانه اي براي اين كار كنار بگذاريد، بلكه بهتر است اين كلمات را در طول رزومه و در بخش هاي مختلف آن پراكنده كنيد.
  3. غلط هاي املايي: وجود حتي يك غلط املايي در رزومه مي تواند آن را به سطل آشغال بفرستد! رزومه خود را بارها و بارها مرور كنيد و حتي آن را به چند نفر ديگر بدهيد تا بررسي كنند. رزومه شما منعكس كننده شخصيت شماست بي نظمي و بي دقتي در آن به هيچ وجه جايز نيست.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

 

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486