لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

بهینه سازی سایت

مباحث و قوانین همیشگی سئو (seo)

موتورهای جست‌وجو
253بازدید

سئو (seo) :

 در سئو بخشی از آنچه حوزه کاری (seo) سئو را حساس می‌کند این است که موتورهای جست‌وجو همه چیز را کنترل می‌کنند، و ما فقط در سئو می‌توانیم حدس بزنیم که چه عواملی در رنکینگ موتورهای جست‌وجو موثر هستند را حساس می‌کند این است که موتورهای جست‌وجو همه چیز را کنترل می‌کنند، و ما فقط در سئو می‌توانیم حدس بزنیم که چه عواملی در رنکینگ موتورهای جست‌وجو موثر هستند.

با اینکه در طول سالیان، با تحقیق و آزمایش و خطا اطلاعات خوبی در اختیار متخصصان این فن قرار گرفته است، ولی هنوز برخی از آژانس‌های سئو وجود دارند که به صاحبان کسب‌وکارها و مشاغل در این زمینه وعده‌های دروغین می‌دهند و از بی اطلاعی آنها سوء استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید اطمینان داشته باشید که گول این آژانس‌های سئو را نمی‌خورید، حواس‌تان به دروغ‌های متداولی که در ادامه می‌خوانید باشد.

 

بیشتر بخوانید : باورهای اشتباه در مورد سئو

 

۵ قانون همیشگی سئو

۱افزایش اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تاثیری که شبکه های اجتماعی در نتایج جستجو (SERPs)  دارند در حال رشد است.

کاری که باید انجام دهید به این شکل است :

– برای ۵۰ محتوای ایجاد شده مقدار اشتراک گذاری را محاسبه کنید.

– میانگین اشتراک گذاری برای ۵۰ پست را به دست بیاورید.این همان عددی است که موفقیت و یا شکست شما را نمایان خواهد کرد.

– دلایلی که هر پست ممکن است در فضای مجازی پخش شود را پیدا کنید . توجه داشته باشید هر نوع محتوایی توانایی پخش شدن در فضای مجازی را ندارد.

بحث شبکه های اجتماعی به یکی از وظیفه های سئو و بهینه سازی وبسایت تبدیل شده است . به زبان دیگر اگر میخواهید در دنیای سئو حرفی برای گفتن داشته باشید باید وقت و زمان قابل ملاحضه ای در بحث شبکه های اجتماعی صرف کنید.

 ۲ ایجاد وبسایت معتبر

ایجاد وبسایت معتبر به داشتن وبسایتی قدیمی , مشهور و دارای محتوای حرفه ای ختم میشود.

– قدمت :

اصل اولیه و مهم داشتن وبسایت معتبر قدمت آن است.وبسایت شما چندسال سابقه دارد؟در رقابت سئو برنده به احتمال بسیار زیاد وبسایت قدیمی تر است.
مساله ی قدمت وبسایت موردی نیست که بتوان آن را به سادگی حل کرد در این بخش راه حل هایی وجود دارد که از مهم ترین آنها به دست آوردن لینک های معتبر از وبسایت های معتبر میتوان اشاره کرد.لینک از هر وبسایتی دارای ارزش یکسانی نیست.

در سئوی نوین ما میگوییم که سعی کنید به رقبا و دوستان خود لینک بدهید و شبکه ی فعالیت خود را گسترش دهید اما توجه داشته باشید که لینک از وبسایتی که لینک کمتری به دیگران میدهد از وبسایتی که در پست های خود به تعداد بالا به دیگران لینک میدهد با ارزش تر است.لینک دادن به وبسایت های مرتبط بسیار بهتر از لینک دادن به وبسایت هایی که مرتبط نمیباشند است.

– شهرت :

اگر توانستید مخاطبان خود را راضی کنید که محتوای تولید شده توسط شما را به اشتراک بگذارند آن زمان میتوانید بگویید در امر به دست آوردن شهرت موفق بوده اید.اگر بر روی تکنیک های غیرقانونی سئو(BlackHat SEO) استمرار بورزید و موتورهای جستجو متوجه بشوند آن زمان میتوان گفت شهرت شما دچار لطمه ی بزرگی شده است.

– محتوای حرفه ای :

ایجاد محتوا و آموزش های حرفه ای نه تنها باعث میشود که محتوای ایجاد شده پتانسیل اشتراک گذاری و خوانده شدن را افزایش میدهد بلکه باعث میشود شما مخاطبان و طرفداران ثابتی را نیز به دست آورید.

مواردی که میتوان از آنها به عنوان روش هایی برای ایجاد وبسایت معتبر اشاره کرد :

الف) حواستان به نکات معلوم باشد 

راضی نگه داشتن موتورهای جستجو کار بسیار راحتی است.تنها آموزش های آنها را بخوانید و به آنها عمل کنید.آنها به خاطر فعالیت ارزشمند شما برایتان ارزش قائل خواهند شد و به شما به رنکینگ خوب جایزه خواهند داد.

ب) براساس برنامه ریزی محتوای حرفه ای تولید کنید 

همان اندازه که ایجاد محتوای حرفه ای برای موتورهای جستجو مهم است که ایجادمحتوای بروز مهم است . محتوای مرتبط و به روز این پیغام را به موتورهای جستجو ارسال میکند که این وبسایت حرفی برای گفتن دارد.

ج) ایجاد محتوای متفاوت

گوگل از این که میبنیید وبسایتی درحال ایجاد محتوا به شکل های مختلفمانند ویدئو,عکس,اینفوگرافیک و … است لذت میبرد.اگر به وبسایت های معتبر نگاه کنید میتواند انواع مختلفی از محتوا را در وبسایت های آنها مشاهده کنید.علاوه بر این خود مخاطبان هم از مشاهده ی محتوای متفاوت لذت میبرند.

د) سالها در حال رقابت باشید 

به زبان ساده زود خسته نشوید و سال ها دامنه و وبسایت را در رقابت نگه دارید .

۳ جذب لینک های معتبر

از آنجایی که لینک یکی از هسته هایی است که موتورهای جستجو ساختار خود را براساس آن میسازند . ایجاد لینک در سئو بسیار مهم است . هرچند لینک های داخلی بسیار مهم هستند اما لینک معتبر از وبسایت های دیگر ارزش دیگری دارد.

– پست های خوره ی لینک بنویسید 

یک سری از پست های ساخته شده اند که لینک به طرف خود جذب کنند.به بیان ساده تر بعضی از پست ها مخاطبان را وادار میکند با پست دیگری به شما پاسخ بدهند این گونه پست ها غوغا میکنند.

– حذف لینک های شکسته 

در وبسایت های مشهور مشغول به فعالیت شوید, با محتوای تازه قبلی ها را حذف کنید.

– پست مهمان بنویسید :

دور اندیش باشید و با ایجاد محتوای حرفه ای و ارسال آن به دیگر وبسایت ها به اعتبار و ارزش آن سایت ها بیفزایید این کار به صورت خودکار برای شما بازدید و لینک به همراه خواهد داشت.

– جای خالی را پر کنید 

کمی وقت بگذارید و در وبلاگ و وبسایت های مشهور گردش کنید حتما در گردش خود به موضوعی برخورد خواهید کرد که تصور کنید به اندازه ی کافی به این موضوع در این وبسایت پرداخته نشده در حالی که کاملا در حوزه ی فعالیت آنها میباشد.با مدیر وبسایت/وبلاگ تماس بگیرید و نظرات خود را با آنها در میان بگذارید به طور معمول آنها از نظرات شما استقبال خواهند کرد و امکان این که از شما به عنوان دوست و یا پیشنهاد دهنده یاد کنند بسیار زیاد است.

۴ طراحی کاربر پسند

این قانون ممکن است بسیار عجیب به نظر برسد.
هدف گوگل راضی کردن کاربران خود است.اما اگر شما به عنوان کاربر به وبسایتی در نتایج برخورد کنید که طراحی زیبایی ندارد و در بارگزاری آن به مشکلات فراوانی برخورد میکنید مطمئنا گوگل به هدف خود که راضی نگه داشتن شما است نرسیده است.

– ایجاد صفحات مرکزی 

صفحات مرکزی به صفحاتی گفته میشود که حول و حوش موضوع خاصی تمامی منابع و لینک ها را جمع آوری میکند.به این صفحات به عنوان نقاشی کوچکی از محتوای ارائه شده در وبسایتتان نگاه کنید.کاربران عاشق اینگونه صفحات هستند چون در سریع ترین زمان ممکن بهترین و جامع ترین اطلاعات را از فعالیت وبسایتتان به دست می آورند.

– محدود کردن فضای تبلیغات 

حتی اگر وبسایت به تبلیغات وابسته است و نیازهای مالی شما با آن برطرف میشود سعی کنید تا جایی که ممکن است تعداد تبلیغات را کم نگه دارید.متاسفانه این رویه در وبسایت های فارسی زبان در حال رشد است و رضایت کاربران به آخرین موردی که مدیر وبسایت به آن توجه میکند تبدیل شده است .

– افزایش سرعت سایت 

در این مورد قبلا توضیح داده ایم که امروزه موتورهای جستجو مخصوصا گوگل توجه خاصی به سرعت سایت دارند و در شرایط برابر برنده ی رقابت سئو براساس سرعت سایت تعیین میشود.نمیتوان از سرعت به عنوان یک فاکتور مهم برای موتورهای جستجو ذکر کرد اما زمانی که سخن از رضایت کاربران و اهمیت آن برای موتورهای جستجو به میان می آید پی میبریم که باید به این نکته توجه خاصی داشته باشیم.

– استفاده از BreadCrumb :

این مورد خیلی قدیمی است و موردی نیست که به تازگی اهمیت یافته باشد اما کاربران و موتورهای جستجو هردو علاقه ی شدیدی به BreadCumb دارند.کاربران متوجه میشوند دقیقا در کدام بخش وبسایت هستند مخصوصا اگر از صفحه ی اصلی وارد صفحه ی مورد نظر نشده باشند.موتورهای جستجو BreadCrumb را دوست دارند چون به آنها کمک میکنند محتوا را دسته بندی کنند.

– طراحی وبسایت زیبا 

همیشه به خاطر داشته باشید کاربران پیش از محتوا به شکل ظاهری وبسایت دقت میکنند و این که وبسایت طراحی زیبا و کاربرپسندی ندارد میتواند برای گوگل کافی باشد تا در رنکینگ جایگاه پایین به وبسایت شما بدهد.
در آخر و مهم تر از همه به خاطر داشته باشید زمانی که شما آن چه کاربران طلب میکنند را به آنها منتقل میکند در واقع دارید به روشی طبیعی آن چه را که موتورهای جستجو طلب میکنند منتقل میکنید.

۵ طولانی مدت فکر کنید :

این بخش صحبت بیشتر با گروه ها / شرکت های سئو میباشد.
از شرکت ها/گروه های سئو سوال کنید که آیا شما طولانی مدت فکر میکنید ؟
اگر تفکر آنها کوتاه مدت باشد وقتی  آمار مشتری افت میکند  آنها سریعا به دنبال روش هایی میگردند که در سریع ترین زمان ممکن آمار مشتری را به حالت قبلی و یا حتی بهتر از قبل بازگردادند.

کاملا وسوسه انگیز است که در حالی که میتوانید با روش های ساده ای در بازه ی زمانی کوتاه مشتری را راضی و خوشحال کنید برسید.اما متاسفانه در دنبال کردن زیاد الگوریتم های موتورهای جستجو نه به مشتری سودی میرسد نه به موتورجستجو و نه به فردی که مسئول سئو سایت شماست.
در طرف دیگر کسانی که طولانی مدت فکر میکنند به جای توجه به فاکتورهای تازه به فاکتورهایی توجه میکنند که قدمت زیادی دارند و هیچ وقت عوض نمیشوند.مانند قوانینی که ما در بالا برای شما ذکر کردیم.اگر قوانینی که ذکر کردیم را دنبال کنید در آپدیت ها و تغییرهای الگوریتم ها نه تنها ضربه ای نخواهید خورد بلکه روند صعودی تری را نیز در پیش خواهید گرفت.

یکی از دلایل دیگری که دنبال کردن همیشگی الگوریتم ها خوب نیست این است که گوگل هر ۱۷٫۵ ساعت الگوریتم های خود را بروز می کند .

 

نتیجه گیری

خیلی مهم است که توجه داشته باشید با این که دنیای سئو در حال تغییر است اما همیشه نکاتی است که اگر آنها را دنبال کنید وضعیت ثابت رو به رشدی خواهید داشت.

اما همیشه به خاطر داشته باشید قانون مهم و اساسی در سئو تنها و تنها یک چیز است:
صبر صبر صبر

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات آنلاین مهرپل به سایت شرکت مهرپل مراجعه فرمائید .

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486