Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

راهکارهای افزایش فروش

تکنیک های طلائی افزایش فروش

فروش
265بازدید

اگر صاحب کسب ‌و کاری هستید و دوست دارید در جذب مشتری از رقبای خود سبقت بگیرید، شک نکنید که دانستن و به ‌کار گرفتن ایده‌ های فروش و تبلیغات خلاقانه و جدید برای جذب مشتری، می‌تواند نقطه‌ی عطف جدی در جهت موفقیت شما در دنیای رقابت باش.

فروش یک حرفه است، پس باید راه و رسم حرفه‌ای بودن در آن را بدانیم. اما خوب فروختن به طور حتم حرفه‌ای است که تاحدودی به ذات و جوهره افراد مربوط می‌شود. اما لازم است این استعداد به کمک آموزش توسعه یابد. بنابراین هر کسی نمی‌تواند خوب بفروشد.

در مقابل عملیات فروش، خرید کردن وجود دارد. انسان اگر خرید خوبی داشته باشد از آن لذت می‌برد. پس یک فروشنده ماهر می‌تواند با ایجاد فضایی مناسب و جوی مطلوب، احساسی خوشایند را برای مشتری خود خلق کند و با مدیریت تجربه او، خشنودی را برای او رقم زند.

طبق قانون پارتو ۸۰% از فروش به وسیله‌ی ۲۰درصد از فروشندگان بدست می‌آید، بنابراین دیگر به هیچ عذر و بهانه‌ای نمی‌توان نیروهای ناکارآمد فروش را حفظ کرد. چرا که حفظ این قبیل فروشندگان نه تنها سودآوری را دچار مخاطره می‌کند، بلکه موجبات ناخشنودی مشتریان را نیز فراهم می‌سازد.

معمولاً فروشندگان نامناسب در فروش مشاوره‌ای ناتوانند. این قبیل فروشندگان تنها در نقش سفارش‌گیرنده ظاهر می‌شوند و عموماً از اصول اولیه برقراری ارتباط، و محصولات و خدماتی که ارائه می کنند آگاهی ندارند.

در مقابل، فروشندگان خوب افرادی همدل هستند و ترازوی رابطه‌ی شرکت و مشتری را متعادل می‌سازند. فروشندگان خوب ضمن آگاهی کامل از محصول یا خدمتی که ارائه می‌کنند، با انگیزه‌ای بالا و پایداری مثال‌ زدنی کار می‌کنند.

غالب انسانها می‌توانند تحت شرایطی به فروشنده‌ای خوب تبدیل شوند، آن شرایط این است که همانند یک فروشنده‌ی خوب صحبت کنند، مانند او رفتار کنند، فکر کنند، تعامل کنند، نگاه کنند و مثل یک فروشنده‌ای ماهر مردم داری کنند.

فروشنده خوب یار کمکی مشتری در تصمیم‌گیری است، او پیامی ساده و صادقانه برای مشتری دارد و به همین واسطه خرید را برای مشتری ساده و خوشایند می‌کند. به‌ علاوه فروشندگان موفق از لحاظ اطلاعات، اشرافی کامل بر حوزه‌های مختلف کاری خود دارند، چرا که فعالیت در عصر حاضر بدون بهره‌گیری از منابع اطلاعاتی از بهره‌وری لازم برخوردار نخواهد بود.
در ادامه به چندتا از آنها اشاره می کنیم.

افزایش فروش
افزایش فروش

 

بیشتر بخوانید : راهکارهای افزایش فروش که بازده کلی سازمان را ارتقا می دهند

هنگام ارتباط با مشتریان صمیمی باشید

به عنوان فروشنده، شما اکنون نام تجاری تان را شناسانده و موقعیت خود را به عنوان یک منبع برای خریدار تثبیت کرده اید. در تحقیقات تکمیلی توسط گروه Annuitas ، در هنگام وقوع اولین خرید، رهبری پرورش یافته موجب خریدی ۴۷ درصد بیشتر نسبت به زمانی می شود که با یک رابطه‌ ی سرد شکل گرفته است.
۱٫ بهترین آگهی های تان را به صورت کارت چاپ کرده و برای مشتریان در بازار هدف ارسال کنید.

۲٫ نسخه ای کوچکتر و محدودتر از خدمات و یا محصولاتتان را با قیمت کمتر و کیفیت برتر ارائه نمایید.

۳٫ یک پیشنهاد فروش برای مشتری خود بفرستید که تازه از شما خرید کرده است. برای مثال مشتری شما لباسی از شما خریده است، می¬ توانید نامه ¬ای برای او بفرستید و ضمن تشکر از خرید قبلی به اطلاع او برسانید که برای خـرید بعـدی به طـور مثال از تخفیف بیست درصدی برخوردار است.

۴٫ هزینه ی فروش به یک مشتری جدید شش برابر بیشتر از فروش به مشتری قدیمی است. شما با استفاده از خبرنامه می ¬توانید بازاریابی را بر روی مشتریان قدیمی خود متمرکز کنید.

ارائه راه حل فروش

  1.  فروشنده غیر حرفه ای به دنبال فروش ویژگی های محصول است. مثلا: محصول من دارای ۵ ویژگی بیشتر از محصول فلان رقیب است
  2.  فروشنده متوسط به دنبال فروش فایده است. مثلا: محصول من میتواند زمان از دست رفته را کاهش دهد.
  3.  فروشنده حرفه ای به دنبال فروش راه حل است. مثلا: با توجه به گفته های شما من پیشنهاد میدهم که شما از این مورد استفاده نمایید. زیرا باعث می شود بر ….. سازمان شما تاثیر نماید.

تمرکز بر کیفیت به جای کمیت

  • کیفیت توسط مشتریان تعریف می شود. مشتری شما چه تعریفی از کیفیت دارد؟ دقیقاً به دنبال چه چیزی است؟ اصلا مشتری شما فرق محصول باکیفیت یا بی کیفیت را می داند؟ (باید مشتری خود را به خوبی بشناسید)

تشنه کردن بازار

  •  در این تکنیک که بیشتر در مورد محصولات مصرفی کاربرد دارد ، عده ای را مأمور می کنید تا وارد بازار شوند و محصول شما را سراغ بگیرند حاشیه سود خریدار این تکنیک نیز بیشتر در مورد محصولات مصرفی و زمانی به کار می رود که مصرف کننده تفاوت چندانی را بین محصولات با کیفیت یا مارکهای مختلف تشخیص نمی دهد، و قیمت مصرف کننده معمولاً یکسان و ثابت است.

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486