Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'saswp_exclude_wpsso_schema_graph' not found or invalid function name in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288

لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

استخدام / جذب

بعد از استخدام کردن کارمندان ، برای داشتن بهترین بازدهی چه باید کرد ؟

استخدام
104بازدید

اگر مدیر یک موسسه هستید و تصمیم دارید برنامه درستی در مورد شرح وظایف کارمندانی که استخدام کرده اید و میزان بازدهی آن ها ترسیم کنید و یا اگر قرار است به عنوان کارمند در یک شرکت استخدام شوید ، حتما می دانید که برای انجام بهتر امور علاوه بر تخصص و سابقه کاری، نیاز است که بین حجم وظایف و ساعات کار نیز تناسبی برقرار باشد.

تحقیقات نشان داده است افرادی که کار سنگین انجام می دهند یا ساعات کاری طولانی مدتی دارند، علاوه بر درگیری های ذهنی دچار اختلالات و کمبود خواب و در نتیجه کم کاری در شغلشان در بلندمدت می شوند .

در واقع اگر شخصی مجبور باشد ساعات زیادی را در محل کاری که در آن استخدام شده است بگذارند، حتما با کم خوابی روبرو می شود.

در این میان آمارها نشان می‌دهد ۹۳ درصد از کسانی که دچار کمبود و اختلالات خواب هستند در محیط‌های کاری نیز احساس خستگی می‌کنند و همین موضوع موجب اشتباهات بیشتر و بدتر و همچنین آسیب دیدن آنها می‌شود.

این مطالعه روی ۱٫۵ میلیون نفر از ۱۸۵ کشور جهان صورت گرفته و مشکلات ناشی از خستگی ناشی از محیط‌های کاری و تاثیرات آن را بررسی کرده است.

بر این اساس، کمبود خواب با ساعت‌های طولانی کاری ارتباط مستقیم دارد. به همین دلیل مشاغلی که در ساعات اولیه روز شروع می شوند و تا پایان روز ادامه دارند، بسیار بر خستگی فرد تاثیر منفی می گذارند.

از این رو، موسساتی که در آن کارمندان بیش از هشت ساعت مجبور به کار باشند و یا به کارمندان اجازه داده شود برای دریافت اضافه حقوق، زمان طولانی تری را در محیط کاری بگذرانند، راندمان کاری و کیفیت چندانی نخواهند داشت.

زیرا انسان ها، برای انجام بهتر امور و توانایی بالا بردن کیفیت کار، نیاز به استراحت و کسب مجدد انرژی ذهنی و جسمی برای روز کاری بعد دارند.

علاوه بر این ، کیفیت محلی که کارمندان بیشترین وقت خود را در طول روز در آنجا سپری می‌کنند بر خستگی، کارآمدی، میزان استرس و نگرانی آنها تاثیر می‌گذارد.

به همین دلیل مدیران باید گام هایی اساسی در راستای بهبود عملکرد کارمندان و افزایش میزان تعهدپذیری و بازدهی آن ها در محیط کار بردارند

که ما به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم :

۱ – برای کارمندانی که استخدام کرده اید در استفاده از اینترنت محدودیت قائل نشوند

معمولا کارفرمایان استفاده از اینترنت را بسیار محدود می کنند. ممکن است این محدودیت ها به دلیل ترس از سوء استفاده از کامپیوترهای شرکت باشد.

اما با وجود منابع فراوان اینترنتی، در حقیقت دسترسی آزادانه کارمندان به این منابع به آن ها کمک می کند تا کارها را به شیوه موثرتری انجام دهند. ضمن آنکه ساعات کاری کارمند، بر انجام یک کار یکنواخت سپری نمی شود تا موجب دلزدگی و بازدهی پایین شود.

۲ – مدیران همیشه میزان فعالیت ها و بازدهی کلی کارمندان را اندازه گیری کنند

برای بهبود شرایط کلی می توان از مقایسه کنونی عملکرد کارمندان با قبل از این استفاده کرد. برای مثال میزان بازدهی کارمندان در یک ماه معین را با بازدهی آن ها در همان ماه در سال های گذشته و یا بازدهی آن ها در ماه پیش مقایسه کرد.

۳ – مدیران اهداف را مشخص و از نتایج به دست آمده برای کمک به کارمندان استفاده کنند

یک مدیر باید با استفاده از یک سیستم ارزیابی مناسب، قادر به تشخیص درست شرایط کنونی شرکت و بیان قوانین و انتظارات درست باشد.

برای مثال اگر کارمندی ۷ ساعت از زمان کار را به استفاده از نرم افزارهای کاری می پردازد و تنها یک ساعت به سایت های شخصی مراجعه می کند، باید به عنوان یک کارمند کارآمد در نظر گرفته شود یا نه؟ این موضوع کاملا به سیاست های مدیریتی بستگی دارد.

۴ – کارفرمایان به این موضوع توجه داشته باشند که کارمندان نیاز به استراحت دارند

درست است که افزایش میزان بازدهی کارمندان تاثیر بسیار مهمی روی عملکرد کلی شرکت دارد، اما مدیران باید بدانند که هرانسانی نیاز به استراحت در فواصل زمانی خاصی دارد .

محققان اثبات کرده اند که استراحت های کوتاه میزان عملکرد مغز را افزایش می دهد.

۵ – کارهایی که باعث ایجاد شکل گیری ایده جدید در کارمند شود، استقبال شود .

صرف زمان برای انجام کارهایی که ممکن است باعث شکل گیری ایده ها و دیدگاه های جدید شوند بسیار ارزشمند و اثربخش است.

ممکن است انجام چنین کارهایی باعث شود تا کارمندان چیزهای جدیدی را کشف کنند، به راه حل های نوآورانه دست یابند و طرز فکر کنونی خود را به چالش بکشند.

1 دیدگاه

 1. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could
  add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have
  some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog
  and I look forward to your new updates. https://www.firstfirmware.com/author/robbinf2280/

ارسال پاسخ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/mehrpoln/public_html/mag/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486